Nikon D3X Çıktı!

Bu konuyu okuyanlar

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
Dijital fotoğraf dünyasının en güçlü markalarından Nikon, yeni D-SLR fotoğraf makinesi Nikon D3X ile dikkatleri üzerine çekiyor. İşte yeni cihazın özellikleri.

24.5 megapiksel çözünürlükte saniyede 5 fotoğraf çekebilen cihaz, 10.5 megapiksel çözünürlükte ise saniyede 7 kare çekebiliyor. Fotoğrafları TIFF, JPEG ve RAW biçiminde kaydedebilen Nikon D3X, çift hafıza kartı (Compact Flash) desteği ile saniyede 35 MB yazma hızına da ulaşabiliyor. ISO 100 ile 1600 seçeneklerinin yanı sıra genişletilebilir ayar ile ISO 50 ile 6400 arasında seçenek de sunabiliyor. 0,12 saniyede çekime hazır hala gelen cihazın deklanşör gecikmesi ise 0,04 saniye.

nikon_d3x1228170560.jpg

Nikon D3X'te iki tane CF yuvası bulunuyor.

Sahneyi Kendisi Algılıyor

Nikon D3X'te kullanılan sahne tanıma sistemi sayesinde çekilen görüntü, cihazın veritabanında bulunan 3000 farklı görüntü ile mukayese ediliyor ve en uygun olan sahne ile eşleştirilip, ayarlarda otomatik olarak eniyileme yapılıyor.

Dolu bir pil ile 4400 kare fotoğraf çekebileceğiniz Nikon D3X, yurtdışında Aralık ayının içinde satışa sunulacak. Fiyatı ise yaklaşık 8 bin dolar olacak.

:: Yeni makine hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bilgi için: Nikon Türkiye
Yazan: Hakkı Alkan
SDN - http://shiftdelete.net

alanya75

Asistan
Reaksiyon puanı
0
önce d 70 ve 70 s lerini şimdi ise d40 x kullanıyorum. bu makinanın özellikleri baya baya iyi ama çok para o paraya değermi ?bilemem 25 milyon pixel ne gerek vardııki

emelden

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Amatör kullanıcılar için tasarlanmadığı ortada.

hnl

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Ben amatör olarak fotoğrafçılıkla ilgileniyorum.Şimdilik telefonumla çekimler yapıyorum,fakat artık bir üst seviyeye ilerlemek ayrıca eğitimler almak istiyorum.Ben dijital fotoğraf makineleri yerine SLR bir cihaz düşünüyorum.Bana önerebileceğiniz bir marka veya seri varmı?

Bagcivan

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Ben amatör olarak fotoğrafçılıkla ilgileniyorum.Şimdilik telefonumla çekimler yapıyorum,fakat artık bir üst seviyeye ilerlemek ayrıca eğitimler almak istiyorum.Ben dijital fotoğraf makineleri yerine SLR bir cihaz düşünüyorum.Bana önerebileceğiniz bir marka veya seri varmı?

bende prof olmayı düşünüyorum arkadaşım bende bu konuda çok araştırma yaptım ve nikon d 40 slr üzerinde mutabık oldum sordugum çogu proflar bana bı makinayı önerdi fiyatı ise 1000 ytl civarında

cihanser

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bende stajyer fotoğrafçıyım dermişim:D Ama araştırmaya devam

PC MERAKLISI

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
yaw fotograf çılıgı seviyorum ve amatör olarak yapıyorum ama bu makinalar çok para

hnl

Asistan
Reaksiyon puanı
6
bende prof olmayı düşünüyorum arkadaşım bende bu konuda çok araştırma yaptım ve nikon d 40 slr üzerinde mutabık oldum sordugum çogu proflar bana bı makinayı önerdi fiyatı ise 1000 ytl civarında

Teşekkürler anladığım kadarıyla 1000 ytl yi gözden çıkarmak lazım

EskiKullanici

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bu piyasayı ayakta tutan canon ile nikondur. iksinin kendi aralarında makina çıkararak atışmalarıdır. her iki markada gerçekten başarılı. Bana canon daha sempatik geldiğinden canonu tercih ettim 1-1.5 senedir fotoyla ilgileniyorum. Yeni başlayacaklar için kesinlikle canon 450d derim ben. canon un tek bir dezavantajı var. makinayı kullanmaya başladıkca paket içeriğinde mevcut olan 18-55mm kit lens bir süre sonra tatmin etmeyecektir sizi. bu süre sizin foto çekimiyle ne kadar ilgili olduğunuza bağlı olaraktan ters orantılıdır. ve canon un kendi markası altında geniş kampsamlı objektifi yok ve olanlarda çok pahalı ! bu durumda alınacak sigma ve tamron kalıyor geriye :D nikon bu konuda avantajlı işte objektif menüsü zengin!