Nijeryalı Dolandırıcılar Beni Denedi, Peki Sonuç :D

Bu konuyu okuyanlar

Ramzn06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

Altar50

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Screenshot_2018-06-05-16-00-13-266_com.whatsapp.png
ben sövmek yerine Lokman Suresi 33. Ayeti attım Müslümanmış madem Ramazan ayi belki tövbe eder ?? bu arada engel attı

Ayet-. Ey insanlar! Rabbinize karşı gelmekten sakının. Hiçbir babanın çocuğuna hiçbir yarar sağlayamayacağı, hiçbir çocuğun da babasına hiçbir yarar sağlayamayacağı günden korkun! Şüphesiz Allah’ın va’di gerçektir. Sakın dünya hayatı sizi aldatmasın. O aldatıcı şeytan da Allah hakkında sizi aldatmasın. Lokman suresi 33

karahan65

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynı olay bugün de benim başıma geldi: ingilizce olarak sahibinden. com ki ilanimin satista olup olmadığını what s app üzerinden Sordu urun resimlerini istedi, profil resminde
Capture+_2018-07-01-18-47-56.png
amerikalı üst düzey bir askerinde eşiyle beraber çekilmiş bir fotoğrafı da vardı, tel numarası +1 (651) 413 6125 ti. Neden Türkiye den alsın ki diye düşünürek google a "ptt kargo nijerya" yazinca olayın dolandırıcılık olduğunu anladım. Türkçe olarak olayın dolandırıcılık olduğunu anlatan bir olayı yazarak gönderdim hemen profil resmini kaldırdı ☺.Whats app yazışmalarımızı resim olarak yüklüyorum:
IMG-20180701-WA0016.jpg

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Küfür etmek lazım hepsine.

Muko24

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. Sizlere 2 gündür başımdan geçmekte olan dolandırıcı olayını anlatıcam.
Sahibinden.com da laptop ilanı vermiştim 1 hafta önce. Neyse yabancı bir numara whatsapp üzerinden mesaj attı, Adana İncirlik Askeri Üssünde görevli bir USA Askeri olduğunu ve laptopumu almak istediğini söyledi. Fiyatını sordu ve ben de dolar olarak söyledim. Daha sonra Türk lirası olarak sordu ben de 3800 tl olduğunu söyledim. Laptopumu Africa da görevli olan asker kardeşi için aldığını ve PTT Kargo aracılığıyla ona göndermemi istediğini, bunun için de bana 3800 tl + 150 tl kargo ücretini de göndereceğini söyledi. Eh bana da gayet makûl gelince olabileceğini söyledim. Banka hesap bilgilerimi, email adresimi, adımı-soyadımı ve telefon numaramı istedi. Ben de verdim. Ve ona ilk önce parayı yatırmasını ve parayı çekmem dahilinde kargoyu göndereceğimi, aynı zamanda da babamın özel harekat polisi olduğunu bana güvenebileceğini söyledim (gerçekten öyle) o da bana güvendiğini falan söyledi. Daha sonra sabah parayı yatıracağını ve benim de öğlene doğru kargoyu göndermemi söyledi. Bu arada Google a "Nijerya ya nasıl kargo gönderirim?" diye yazdım. Yazmamla birlikte bi baktım herkes Nijerya'lı Dolandırıcılar diye konu açmış forumlarda. Hemen girdim okudum ve hepsi benim yaşadıklarımla benzer neredeyse. Neyse ben hiç bozuntuya vermeden olayı babamla paylaştım daha sonra polis abilerime anlattım ve adamın verdiği adresi, numarasını ve konuşmaları onlarla paylaştım ve bekleyip gerçekten de beni nasıl dolandırıcağını izlemek istedim. Neyse sabah oldu ve bana "paranı gönderdim, fakat bankam bu alışveriş için bir şart koştu ve sana email gelecek dedi. Aynı diğer arkadaşların anlatmış olduğu gibi :) Emailime girdim ve Spam kutuya bir email düşmüş :) BankofAmerica diye bi isimle. Birebir sanki gerçek bankaymış gibi bir e posta atmışlar ki, bilmesem inanıcam yani o derece. E posta çok uzun onu yazamayacağım ama özetle "kargoyu belirtilen adrese gönderdikten sonra Takip numarasını ve kargo bilgilerinin fotoğrafını alıcıya gönderdikten ve bu onaylandıktan sonra, paranız belirttiğiniz hesaba otomatikmen yatacaktır" yazıyor. Eveet buraya kadar saf rolü oynadıktan sonra ona attığım mesajı sizlerle paylaşıyorum;

*I knew from the beginning that I was a cheater. Are you stupid of me? I had a police officer while I was talking to you. And now started an investigation for you and your family. I told you my father was a cop, you idiot! I'm in bed, man. Really eat the shit! Turkish cops and Turkish intelligence units organizing an operation for you Nigerian Cheaters
Changing the phone number is a useless son of a bitch*

Çoğu cümleyi translate yardımıyla yazdım arkadaşlar. Adama bunları yazdım p*zevenk numarasını değiştirdi hemen.

Böyle işte arkadaşlar. Belki bunu paylaşarak ben de bir sevabı vesile olurum, her an sizin başınıza da gelebilir. Sevgiyle kalın :)
Aynısı şuanda benim başıma geliyor ne yapayım sence , henüz polisede haber vermedim. Güvenlik güçlerini meşkul etmek istemedim. Bir el at heyecan olsun)

---- Mesajlar birleştirildi ----

Arkadaşlar bu olayın aynısını ben yaşıyorum şuanda arkadaşın numarasıyla resminide paylaşıyorum. YouTube er arkadaşlardan birine haber versek videomu yapsak acaba )

Son düzenleme:

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,967
Aynısı şuanda benim başıma geliyor ne yapayım sence , henüz polisede haber vermedim. Güvenlik güçlerini meşkul etmek istemedim. Bir el at heyecan olsun)

Arkadaşlar bu olayın aynısını ben yaşıyorum şuanda arkadaşın numarasıyla resminide paylaşıyorum. YouTube er arkadaşlardan birine haber versek videomu yapsak acaba )
yerini tespit edebilsen yada Kişini ifşa edebilecek kendi resmini sosyal sitelerde bulabilirsen bombayı patlatmış olursun.

Muko24

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
numarası bu . Resim kendisinin değildir zaten .

Arkadaşlar konuyla ilgili Google EMG İHBAR yazıp ordaki formu doldurabilirsiniz. Ben 155 i aradım beni o forma yönlendirdi görevli memur. Resim lerle başınızdan geçenleri yazmanız yeterli.

Son düzenleme:

Durust_06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba,
Biraz önce bana da sardı bir dolandırıcı:
“Salam, I saw your advert on the sahibinden and I am interested in buying the item.
Do you still have the wedding dress for sell...”
Diye gidiyor gelinlikle ilgili...

Here is my uncle cargo address....

Name........ JOHNSON JACKSON
Address... 84, OKE FIA STREET
City......... OSHOGBO
State...... OSUN
Zip code... 23402
Country..... NIGERIA
Phone......08030257258”

Alright, let me have your Iban information...
Iban number.......
Full name.....
Email address.....

I'm a US SOLDIER

Diye gidiyor, sahtekar!
Aman dikkat, ciddiye almayın uzak durun!
2020’de hala devam ediyorlar!

Emrahfdn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
5AD470D8-D9CF-4A68-A9BA-C4776DB4AE15.png Arkadaşlar herkese merhaba shifte let ailesi dün itibari ile bana da biri musallat oldu sahibinden .comdaki ilanımda Apple Watch var bana kendisinin Nijerya’da polis olduğunu söyledi saati ne kadar olduğunu söyledi ben de 750 TL dedim hiçbir pazarlık vs bir şey yapmadı yarın banka Ödemeyi size göndereceğim dedi ben de okay dedim banka bilgilerimi paylaştım email adresime vs sabah saatlerinde WhatsApp üzerinden görüşme yaptık bana kendisinin de kargo kağıdının onayını atıp o şekilde para hesabıma geçeceğini söyledi ben de şimdi kendisini çaktırmadım western Union ile ödemeyi gönder hesabında dedim görürüm dedim o şekilde sana saati gönderirim dedim şu an hala ses soluk yok profilede bir tane asker fotoğrafı koymuş yani bu tarz insanlara tema etmeyin arkadaşlar yani Türkiye‘de olmuş olsa okay yani hiçbir şekilde bir sıkıntı olmadan atlar gidersiniz daha önce benim başıma geldi Bursa’da olduğu gittim paramı bir şekilde kurtardım sizler için bu şekilde paylaştım yıl olmuş 2020Bu tarz dolandırıcılıklar var bilginiz olsun kendinize iyi bakın saygılar fonda da iki tane fotoğraf paylaştım bakabilirsiniz 446101D7-BE09-4A1D-AAA2-4AC1E9764617.png

Zalkren

Asistan
Reaksiyon puanı
277
Merhaba arkadaşlar. Sizlere 2 gündür başımdan geçmekte olan dolandırıcı olayını anlatıcam.
Sahibinden.com da laptop ilanı vermiştim 1 hafta önce. Neyse yabancı bir numara whatsapp üzerinden mesaj attı, Adana İncirlik Askeri Üssünde görevli bir USA Askeri olduğunu ve laptopumu almak istediğini söyledi. Fiyatını sordu ve ben de dolar olarak söyledim. Daha sonra Türk lirası olarak sordu ben de 3800 tl olduğunu söyledim. Laptopumu Africa da görevli olan asker kardeşi için aldığını ve PTT Kargo aracılığıyla ona göndermemi istediğini, bunun için de bana 3800 tl + 150 tl kargo ücretini de göndereceğini söyledi. Eh bana da gayet makûl gelince olabileceğini söyledim. Banka hesap bilgilerimi, email adresimi, adımı-soyadımı ve telefon numaramı istedi. Ben de verdim. Ve ona ilk önce parayı yatırmasını ve parayı çekmem dahilinde kargoyu göndereceğimi, aynı zamanda da babamın özel harekat polisi olduğunu bana güvenebileceğini söyledim (gerçekten öyle) o da bana güvendiğini falan söyledi. Daha sonra sabah parayı yatıracağını ve benim de öğlene doğru kargoyu göndermemi söyledi. Bu arada Google a "Nijerya ya nasıl kargo gönderirim?" diye yazdım. Yazmamla birlikte bi baktım herkes Nijerya'lı Dolandırıcılar diye konu açmış forumlarda. Hemen girdim okudum ve hepsi benim yaşadıklarımla benzer neredeyse. Neyse ben hiç bozuntuya vermeden olayı babamla paylaştım daha sonra polis abilerime anlattım ve adamın verdiği adresi, numarasını ve konuşmaları onlarla paylaştım ve bekleyip gerçekten de beni nasıl dolandırıcağını izlemek istedim. Neyse sabah oldu ve bana "paranı gönderdim, fakat bankam bu alışveriş için bir şart koştu ve sana email gelecek dedi. Aynı diğer arkadaşların anlatmış olduğu gibi :) Emailime girdim ve Spam kutuya bir email düşmüş :) BankofAmerica diye bi isimle. Birebir sanki gerçek bankaymış gibi bir e posta atmışlar ki, bilmesem inanıcam yani o derece. E posta çok uzun onu yazamayacağım ama özetle "kargoyu belirtilen adrese gönderdikten sonra Takip numarasını ve kargo bilgilerinin fotoğrafını alıcıya gönderdikten ve bu onaylandıktan sonra, paranız belirttiğiniz hesaba otomatikmen yatacaktır" yazıyor. Eveet buraya kadar saf rolü oynadıktan sonra ona attığım mesajı sizlerle paylaşıyorum;

*I knew from the beginning that I was a cheater. Are you stupid of me? I had a police officer while I was talking to you. And now started an investigation for you and your family. I told you my father was a cop, you idiot! I'm in bed, man. Really eat the shit! Turkish cops and Turkish intelligence units organizing an operation for you Nigerian Cheaters
Changing the phone number is a useless son of a bitch*

Çoğu cümleyi translate yardımıyla yazdım arkadaşlar. Adama bunları yazdım p*zevenk numarasını değiştirdi hemen.

Böyle işte arkadaşlar. Belki bunu paylaşarak ben de bir sevabı vesile olurum, her an sizin başınıza da gelebilir. Sevgiyle kalın :)
Ne güzel konuşmuşsun öyle sen :D