Nijeryalı Dolandırıcılar Beni Denedi, Peki Sonuç :D

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

topalsolucan

Rektör
ülkede çıkan dolandırılma olayları uluslararası üne kavuşunca bu ülkede keriz çok diyip nijeryalılar da bi nasiplenelim demişler.

amedeus

Üyecik
şuan biri de beni buldu. yarın parayı göndercem diyo bakalım :p ilj postu okurken aynılarını yaşıyorum:)

OmeremO

Üyecik
Merhabalar, foruma yeni üye oldum ve sırf bu konu üzerine üyelik açtım. İki gündür benzer bir durumla karşı karşıyayım. Sahibinden de yayınladığım bir ilana bu dallamalardan biri atladı hemen. Yok ben askerim, nigeria dayım bilmem ne.. Kargoya vermeden önce yaptığım araştırmalarda burayı keşfettim ve dolandırılmaktan son anda kurtuldum. Şahsın bilgilerini aşağıda Paylaşıyorum

Name: NAHEED MUHAMEED

Address:NO 20,OSBC road

City: Osogbo

State: OSUN

Country: Nigeria

Zip Code: 0234

Tel no : +234 701 307 48 85
IMG_20180525_160706.jpg

münir öztürk

Üyecik
Arkadaşlar an itibari ile benimlede laptop için irtibata geçildi sabahtan beri kargo bakıyorum böle kansız piçler yüzünden
Yarın gerçi para hesabıma geçip çekmeden kargoyu göndermiyicektim ama soğuk bir duş aldım diyebilirim
name:Daniel Rael
address:eek:pposite Adventist
City:Otun
State:Ekiti state
zio code 23402
country nigeria
phone 08077910875
Thats my cousin's address ok
diye mesaj atmıştı
üniversitede okuyan kuzenı ıcın kendısı usten cıkamıyormus yalan aynı yalan
bunu bilişim suçlarına göndersek çara bulabılırlermı acaba gavat bu bılgılendırme
yarın ırtıbat kurucpp.jpgaklar bakalım

---- Mesajlar birleştirildi ----

An itibarı ile bilişim suçlarına mesaj yolu ile bilgi tel ve adresler paylaştım halkımız mağdur olmasın gayemiz odur
Forum başlığını açan arkadaşa teşekkür ederim

Son düzenleme:

Ramzn06

Üyecik
Arkadaşlar merhaba aynisi benimde başıma geldi dün sabah watsapa bı mesaj geldi erken bı saatti +1 li bu numarayı netten baktım Washington numarasaydi neyse sahibindende bı ilanım için yazmış Suriye'de asker olduğunu söyledi kuzeni için hediye alacakmış kargo nijeryaya gidecekmiş herşey yolunda bende çoğu arkadaş gibi sevindim ama sonra nete nijeryaya kargo yazdım yazmam la çıkmam bir oldu hep aynı numara bütün post larda askerim falan sonra adresi ver dedim adresi falan aldım sonra dedim ki ürünümü Türkiye'de satacağım iyi günler hey dostum sorun ne falan dedi bende sana satmiyorum dedim engelledim AMAN ARKADASLAR DİKKAT EDİN!adres bilgileri cogu posta ayni

Altar50

Üyecik
Horttt :D aynısı başıma geldi googleye ''türkiye nijerya kargo ücreti'' yazdım aşşalarda bu post çıktı şerefsiz bana suriyede görev yaptığını söylüyor para yollamadan zaten kargo yapmazdım bu arada sattığım ürün 30.000TL antika bir osmanlı kıyafeti nijeryada kuzeni varmış :D bende heveslendim lan tüh :D motorlara bakıyordum 30 milyarlık :D 2007de başka bir sitede post açılmış bunlar babadan oğula nesil herhalde :D
asker.png

Ramzn06

Üyecik

Altar50

Üyecik
Screenshot_2018-06-05-16-00-13-266_com.whatsapp.png
ben sövmek yerine Lokman Suresi 33. Ayeti attım Müslümanmış madem Ramazan ayi belki tövbe eder 😂😅 bu arada engel attı

Ayet-. Ey insanlar! Rabbinize karşı gelmekten sakının. Hiçbir babanın çocuğuna hiçbir yarar sağlayamayacağı, hiçbir çocuğun da babasına hiçbir yarar sağlayamayacağı günden korkun! Şüphesiz Allah’ın va’di gerçektir. Sakın dünya hayatı sizi aldatmasın. O aldatıcı şeytan da Allah hakkında sizi aldatmasın. Lokman suresi 33

karahan65

Üyecik
Aynı olay bugün de benim başıma geldi: ingilizce olarak sahibinden. com ki ilanimin satista olup olmadığını what s app üzerinden Sordu urun resimlerini istedi, profil resminde
Capture+_2018-07-01-18-47-56.png
amerikalı üst düzey bir askerinde eşiyle beraber çekilmiş bir fotoğrafı da vardı, tel numarası +1 (651) 413 6125 ti. Neden Türkiye den alsın ki diye düşünürek google a "ptt kargo nijerya" yazinca olayın dolandırıcılık olduğunu anladım. Türkçe olarak olayın dolandırıcılık olduğunu anlatan bir olayı yazarak gönderdim hemen profil resmini kaldırdı ☺.Whats app yazışmalarımızı resim olarak yüklüyorum:
IMG-20180701-WA0016.jpg

Muko24

Üyecik
Merhaba arkadaşlar. Sizlere 2 gündür başımdan geçmekte olan dolandırıcı olayını anlatıcam.
Sahibinden.com da laptop ilanı vermiştim 1 hafta önce. Neyse yabancı bir numara whatsapp üzerinden mesaj attı, Adana İncirlik Askeri Üssünde görevli bir USA Askeri olduğunu ve laptopumu almak istediğini söyledi. Fiyatını sordu ve ben de dolar olarak söyledim. Daha sonra Türk lirası olarak sordu ben de 3800 tl olduğunu söyledim. Laptopumu Africa da görevli olan asker kardeşi için aldığını ve PTT Kargo aracılığıyla ona göndermemi istediğini, bunun için de bana 3800 tl + 150 tl kargo ücretini de göndereceğini söyledi. Eh bana da gayet makûl gelince olabileceğini söyledim. Banka hesap bilgilerimi, email adresimi, adımı-soyadımı ve telefon numaramı istedi. Ben de verdim. Ve ona ilk önce parayı yatırmasını ve parayı çekmem dahilinde kargoyu göndereceğimi, aynı zamanda da babamın özel harekat polisi olduğunu bana güvenebileceğini söyledim (gerçekten öyle) o da bana güvendiğini falan söyledi. Daha sonra sabah parayı yatıracağını ve benim de öğlene doğru kargoyu göndermemi söyledi. Bu arada Google a "Nijerya ya nasıl kargo gönderirim?" diye yazdım. Yazmamla birlikte bi baktım herkes Nijerya'lı Dolandırıcılar diye konu açmış forumlarda. Hemen girdim okudum ve hepsi benim yaşadıklarımla benzer neredeyse. Neyse ben hiç bozuntuya vermeden olayı babamla paylaştım daha sonra polis abilerime anlattım ve adamın verdiği adresi, numarasını ve konuşmaları onlarla paylaştım ve bekleyip gerçekten de beni nasıl dolandırıcağını izlemek istedim. Neyse sabah oldu ve bana "paranı gönderdim, fakat bankam bu alışveriş için bir şart koştu ve sana email gelecek dedi. Aynı diğer arkadaşların anlatmış olduğu gibi :) Emailime girdim ve Spam kutuya bir email düşmüş :) BankofAmerica diye bi isimle. Birebir sanki gerçek bankaymış gibi bir e posta atmışlar ki, bilmesem inanıcam yani o derece. E posta çok uzun onu yazamayacağım ama özetle "kargoyu belirtilen adrese gönderdikten sonra Takip numarasını ve kargo bilgilerinin fotoğrafını alıcıya gönderdikten ve bu onaylandıktan sonra, paranız belirttiğiniz hesaba otomatikmen yatacaktır" yazıyor. Eveet buraya kadar saf rolü oynadıktan sonra ona attığım mesajı sizlerle paylaşıyorum;

*I knew from the beginning that I was a cheater. Are you stupid of me? I had a police officer while I was talking to you. And now started an investigation for you and your family. I told you my father was a cop, you idiot! I'm in bed, man. Really eat the shit! Turkish cops and Turkish intelligence units organizing an operation for you Nigerian Cheaters
Changing the phone number is a useless son of a bitch*

Çoğu cümleyi translate yardımıyla yazdım arkadaşlar. Adama bunları yazdım p*zevenk numarasını değiştirdi hemen.

Böyle işte arkadaşlar. Belki bunu paylaşarak ben de bir sevabı vesile olurum, her an sizin başınıza da gelebilir. Sevgiyle kalın :)
Aynısı şuanda benim başıma geliyor ne yapayım sence , henüz polisede haber vermedim. Güvenlik güçlerini meşkul etmek istemedim. Bir el at heyecan olsun)

Arkadaşlar bu olayın aynısını ben yaşıyorum şuanda arkadaşın numarasıyla resminide paylaşıyorum. YouTube er arkadaşlardan birine haber versek videomu yapsak acaba )

Son düzenleme:

_Zaur_

Profesör
Aynısı şuanda benim başıma geliyor ne yapayım sence , henüz polisede haber vermedim. Güvenlik güçlerini meşkul etmek istemedim. Bir el at heyecan olsun)

Arkadaşlar bu olayın aynısını ben yaşıyorum şuanda arkadaşın numarasıyla resminide paylaşıyorum. YouTube er arkadaşlardan birine haber versek videomu yapsak acaba )
yerini tespit edebilsen yada Kişini ifşa edebilecek kendi resmini sosyal sitelerde bulabilirsen bombayı patlatmış olursun.

Muko24

Üyecik
numarası bu . Resim kendisinin değildir zaten .

Arkadaşlar konuyla ilgili Google EMG İHBAR yazıp ordaki formu doldurabilirsiniz. Ben 155 i aradım beni o forma yönlendirdi görevli memur. Resim lerle başınızdan geçenleri yazmanız yeterli.

Son düzenleme:
stat counter