Nihayet LG 2.3 güncellemesi

Bu konuyu okuyanlar

metebyr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
LG nin resmi facebook sayfasında açıklandı arkadaşlar temmuzdan beri ha geldi ha gelecek derken sonunda kesin tarihler açıklandı. 2x, 3d ve optimus black için 2.3 güncellemesi kasımda geliyor. açıklanan tarihler şöyle

Optimus 2X – 1 Kasım,

Optimus 3D – 21 Kasım,

Optimus Black - 28 Kasım :lol:

fakat güncelemeler bu tarihlerde ilk olarak bazı ülkelerde sunulacak diğer ülkelerde biraz daha ya sabır diye bekleyecek. sanıyorum biz de biraz beklicez bu güncellemeleri :blink:

ayrıca lg 2x ve 3d için ICS güncellemesi gelmeyecek demişti. yani 4.0 ice cream sandwich bu 2 iyi modele gelmeyecek. 2x tegra 2 kullanıyor 3d de öyle bunlar 2.3 de kalacak ama optimus black için 4.0 gelmeyecek denmedi. zannediyorum 2x ve 3d nin özellikleri çok iyi olsa da satış rakamları optimus black kadar olmadı diye 4.0 çıkartmayacaklar. umarım bu 2 telefondan daha düşük sistemi olan optimus black'in satış rakamları google ve lg'yi tatmin etmiştir de 2.3 den sonra 4.0 da gelir :)

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
LG nin resmi facebook sayfasında açıklandı arkadaşlar temmuzdan beri ha geldi ha gelecek derken sonunda kesin tarihler açıklandı. 2x, 3d ve optimus black için 2.3 güncellemesi kasımda geliyor. açıklanan tarihler şöyle

Optimus 2X – 1 Kasım,

Optimus 3D – 21 Kasım,

Optimus Black - 28 Kasım :lol:

fakat güncelemeler bu tarihlerde ilk olarak bazı ülkelerde sunulacak diğer ülkelerde biraz daha ya sabır diye bekleyecek. sanıyorum biz de biraz beklicez bu güncellemeleri :blink:

ayrıca lg 2x ve 3d için ICS güncellemesi gelmeyecek demişti. yani 4.0 ice cream sandwich bu 2 iyi modele gelmeyecek. 2x tegra 2 kullanıyor 3d de öyle bunlar 2.3 de kalacak ama optimus black için 4.0 gelmeyecek denmedi. zannediyorum 2x ve 3d nin özellikleri çok iyi olsa da satış rakamları optimus black kadar olmadı diye 4.0 çıkartmayacaklar. umarım bu 2 telefondan daha düşük sistemi olan optimus black'in satış rakamları google ve lg'yi tatmin etmiştir de 2.3 den sonra 4.0 da gelir :)

lg facebook linki atarmisin?

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18

vladislav

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Optimus 3D'ye İCS'de gelecek bunuda yayınladılar..

blackmamba07

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Optimus 3D'ye İCS'de gelecek bunuda yayınladılar..

zaten optimus 3d gibi bir smartphone'a ics gelmemesi saçma. optimus black için de ilk başta birileri 2.3 gelmeyecek demişlerdi ama önce custom 2.3.7 çıktı şimdi de resmi olarak güncelleme çıkacağı duyuruldu. optimus 3d ve 2x için de ics gelecektir diye düşünüyorum. zaten yayınlamışlar da.

vladislav

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
o zaman pardon bir ara okumuştum 2x ve 3d ye 4.0 gelmeyecek diye oradan aklımda kalmıştı neyse önemli olan optimus blacke gelir mi, inş da gelir :D

Sanıyorum bu 3 telefon yani 2x.3d ve optimus black'e ics gelecek. .Android 2.2 froyo'da çok zaman geçirdiler eh biraz bu beklemenin mükafatını almaları gerek :) Herşey daha kaliteli hizmet için..

blackmamba07

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
bu kadar gecikmenin sebebi hem smartphone konusunda acemi olmaları hem de sorunsuz bir güncelleme olmasıydı bence. yoksa optimus black gibi uygun fiyata dünyalar kadar satılan ve optimus 3d gibi en iyi donanıma sahip smartphone modelleri için güncelleme çıkmaması gibi bir durum söz konusu olamazdı zaten.

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
3D ye gelmemesi çok tuhaf birşey olurdu , bir ilke imza atarak 3D tefon çıkartıcaksın ama güncelleme sunmuyacaksın.. olmaz öyle şey bence

NecronomicoN

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
2.3 gecikmesinin sebebi kusursuz güncelleme istegi degil kötü mühendis gücünden kaynaklaniyo. 2.3 test sürümündeki hatalar öyle ufak tefek degil devasa sorunlardi, misal wifi yi ac deyince çökmesi veya 3g nin sıklıkla baglanmamasi gibi problemler. daha bunlar bir ay öncesine kadar hala cözülmemis sorunlardi, e bu 2.3 güncellemesi de yeni cikmadi ki neredeyse 1 yildir ortada. sözün kisasi problem ya lg nin yazilim mühendislerinde yada hem yazilim hem donanimcilarinda ki ortak calisma yapmadan telefon yapiyolar sonra yazilimcilari uygun sürümü yapamiyorlar

blackmamba07

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
2.3 gecikmesinin sebebi kusursuz güncelleme istegi degil kötü mühendis gücünden kaynaklaniyo. 2.3 test sürümündeki hatalar öyle ufak tefek degil devasa sorunlardi, misal wifi yi ac deyince çökmesi veya 3g nin sıklıkla baglanmamasi gibi problemler. daha bunlar bir ay öncesine kadar hala cözülmemis sorunlardi, e bu 2.3 güncellemesi de yeni cikmadi ki neredeyse 1 yildir ortada. sözün kisasi problem ya lg nin yazilim mühendislerinde yada hem yazilim hem donanimcilarinda ki ortak calisma yapmadan telefon yapiyolar sonra yazilimcilari uygun sürümü yapamiyorlar

sonuç olarak optimus black kullanıcılarının android 2.2 froyo sürümünde kalma sebebi 2.3'ün sorunlu olmasından dolayı lg'nin sorunsuz bir 2.3 çalışması içerisinde olması değil mi? smartphone piyasasında acemi olan bir firma için böyle bir sorun gayet normal. ama adamlar çözüm için bekletmişler. umarım bu sürüm sorunsuz olur.