Niçin yaşıyorsunuz ?

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
2,554
Hiçbir amacım beklentim kalmadı hayattan zamanın dolmasını bekliyorum sadece bir amaç kalmadı istemeye istemeye mecburiyetten çalışıyorum hiçbirşey eskisi gibi zevk vermiyor zaten.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Yeğen bu biraz saçma bir soru olmadı mı? :)
Ama madem sordun biz de bunu yaradanın bu konudaki açıklamasıyla cevap vermiş olalım...
"O ki, hanginizin daha güzel davranacağını sınamak için ölümü ve hayatı yaratmıştır. O, mutlak galiptir, çok bağışlayıcıdır." (Mülk, 2)

Kısacası yeğenim, hayata biraz olumlu bak, bu hayatın daha ötesinde ölümün olmadığı gerçek bir hayatın varlığını unutma... Ve yine unutma ki o hayatta buradan götüreceğin amel ve işlerle orada ödül ya da ceza olduğunu, üçüncü bir şıkkın bulunmadığını asla aklından çıkarma. Bir şey daha... Seni leylekler getirmedi, ve bu hayatı da işportadan bulmadın yeğen, kudreti sonsuz olan bir güç yarattı ve imtihan yeri olan bu dünyaya bıraktı... Ona göre davran, ona göre yaşa ve aklına başına al. Rabbim sana cennetlik ameller ve arkandan güzel izler bırakabileceğin hayırlı ve güzel bir hayat yaşamayı nasip etsin.

DarKeN

Müdavim
Reaksiyon puanı
88
Hayata istemeden de olsa geldik ve genlerimizde kayıtlı olan yaşama ve soyumuzu devam ettirme içgüdüsüne göre yaşıyoruz, çoğu insanın bir neden ve amaç aradığı yok. İnsanlar tarafından eskilerde oluşturulmuş ve günümüze kadar süregelmiş olan çeşitli inanç sistemleriyle ilgilenmen meditasyon anlamında içindeki boşluğu atmana ve hayatına spiritüel mana katmana yardımcı olabilir ancak bu tarz meditasyonlarda istediğin sonuçları alabilmek için kendini yeterince adamış olman gerekir yoksa herhangi bir etkisi olmaz. Günümüzde pek çok çeşitli inanç sistemi mevcut bunlardan birini deneyebilirsin islam, hristiyanlık, musevilik öğretileri başta olmak üzere kendine uygun olanı seçip hayatına bir anlam bulma yolculuğunda fayda bulabilirsin

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Allah'ı ve hayvanları anlamak için.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
trol hesap, kendini böyle konular açarak farklı gösteren bir hesap bence... Boşuna ciddiye alıp yazmayın.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Allah'ı ve hayvanları anlamak için.

Bu ifade Allaha inanan iman sahiplerine karşı bir hakaret ve saldırıdır. Sana yazıklar olsun diyorum, ve Allahtan sana hidayet dilemekten başka birşey de gelmiyor elimden. Allaha inanmayabilirsin, buna saygı duyarım, lakin ona inananlara saygı duymak ve duygularını incitmemek zorundasınız.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
kötü mana da dememiştir belki...

Sevgili Konfik, bi zamanlar başörtüsü yasağının olduğu zamanlarda bazı devlet kurumlarının kapısına "Buraya başörtülüler ve köpekler giremez" diye tabela asarlardı. Bu arkadaşımız da aynı kafayla, aynı mantıkla yazmış bunu belli ki...

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Bu ifade Allaha inanan iman sahiplerine karşı bir hakaret ve saldırıdır. Sana yazıklar olsun diyorum, ve Allahtan sana hidayet dilemekten başka birşey de gelmiyor elimden. Allaha inanmayabilirsin, buna saygı duyarım, lakin ona inananlara saygı duymak ve duygularını incitmemek zorundasınız.
Dostum görüşün için saygı duyuyorum, lakin ben inançsız biri hiç olmadım, olamam da bu vücudumu meydana getiren Allah(C. C) 'a küfür olur, keza artık insanları ve anlamsısız egolarını da çözmek için hiç uğraşmak istemiyorum bu yüzdendir ki hayvanları anlamak daha kolay en azından ego ve kaprisleri yok insanlar gibi bu forumda benzer konularda ne tür cevaplar verdiğime bakabilirsin bana hidayet dilemen hoş bir hareket Allah herkese hidayet versin, ben ilk eşimi, Allah'a verdiğim gün hidayet yolunda emeklemeye başladım kimi vardır 50 yıl onca kitap araştırma yapar bir şey elde edemez benim gibi aciz bir kulda emeklemeyi öğrenir 1 gecede herkese selametle.

FlexsNutella

Doçent
Reaksiyon puanı
424
Bende galiba oyun oynamak için :D geleceğin yayıncısı olabilirim günde 15 saat oyun oynayan biriyim.

Sourena

Doçent
Reaksiyon puanı
188
Ailem için.18 im başıma İnanın ne ararsanız geldi. Bu yaşta bu kadar çırpınmak zorunda kaldığım için pes etmek istiyorum ama ailem var işte.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Dostum görüşün için saygı duyuyorum, lakin ben inançsız biri hiç olmadım, olamam da bu vücudumu meydana getiren Allah(C. C) 'a küfür olur, keza artık insanları ve anlamsısız egolarını da çözmek için hiç uğraşmak istemiyorum bu yüzdendir ki hayvanları anlamak daha kolay en azından ego ve kaprisleri yok insanlar gibi bu forumda benzer konularda ne tür cevaplar verdiğime bakabilirsin bana hidayet dilemen hoş bir hareket Allah herkese hidayet versin, ben ilk eşimi, Allah'a verdiğim gün hidayet yolunda emeklemeye başladım kimi vardır 50 yıl onca kitap araştırma yapar bir şey elde edemez benim gibi aciz bir kulda emeklemeyi öğrenir 1 gecede herkese selametle.

Evvela merhum eşiniz için yüce Mevladan rahmetler diliyorum. Aynı durumu yaşamış biri olarak sizi anlayabiliyorum. 32 yıllık hayat arkadaşımı dört yıl evvel kanserden kaybettiğimde dünyam yıkıldı; Ne ki Allah'tan gelen Allah'a gider deyip sabır kuşanıp hayatımı kaldığım yerden devam etmeye çalıştım. İyi niyetiniz konusunda yanılmış olduğumu anlasam da, sizden ricam ne olur Allah Teala ile hayvan isimlerini bir arada yukarıda olduğu gibi kullanmayın.

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Evvela merhum eşiniz için yüce Mevladan rahmetler diliyorum. Aynı durumu yaşamış biri olarak sizi anlayabiliyorum. 32 yıllık hayat arkadaşımı dört yıl evvel kanserden kaybettiğimde dünyam yıkıldı; Ne ki Allah'tan gelen Allah'a gider deyip sabır kuşanıp hayatımı kaldığım yerden devam etmeye çalıştım. İyi niyetiniz konusunda yanılmış olduğumu anlasam da, sizden ricam ne olur Allah Teala ile hayvan isimlerini bir arada yukarıda olduğu gibi kullanmayın.
Tekrardan başınız sağolsun ) =,bundansonra daha dikkatli olurum yanlış anlaşıldım ise önce Allah'tan bağışlanma,Sonra sizden özür dilerim.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Hayalşerim içindi ama onlarda azalıyor

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
hayat çok saçma yaşam garip ömür yalan lakin iki tane evladım için yaşıyorum.

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,291
Önce kendim sonra sevdiklerim için yaşıyorum.