Nfs carbon mavi ekran sorunu

Bu konuyu okuyanlar

erdincguler

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar elimde vista yüklü bir laptop var özellikleri şöle
core duo 1,73
1024 mb ram
ekran kartını açıkçası bilmiyorum :S

dün nfs carbonu yükledim ve dünden beri aramadığım yer kalmadı ama bi cevap bulamadım

oyunu oynarken oyundan çıkıyor ve mavi ekran sorunu veriyor sonra bilgisayarı restart atıyor..

oyunu safe modda açmama rağmen yine hep aynı yerde atıyor...

kariyer modunun fragmanları geçiyor tam kariyerime başlıyacam kariyerim başlamadan sona eriyor. %( ???
bu sorunla karşılaşan ve çözebilen arkadaşlar varsa yardımcı olursanız sevinirim... ;D

blogger

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Ben masaüstü vista home premiumda (512 ram) gayet güzel oynuyorum.Belki senin crackta sorun vardır butip hatalar hep cracklardan kaynaklanıyor..Ama sen yinede ekran kartınının sürücüsünü güncelle ve diretxide güncelleyip yeniden dene olmazsa yeni bi crack bul..

regedit

Profesör
Reaksiyon puanı
1
sorunun neden kaynaklandığını anlamak için mavi ekrandaki hata kodunu bilmek gerekir ;)
birçok sebep olabilir, hatalı cd, crack, driver sorunu, directx, donanım vs.

daha sonra hata kodunu google da aratıp türkçe kaynak bulursan(bulamadığında kodu buraya yazarsan yardımcı olrum) sorununu çözersin :)

erdincguler

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tamam ben bi hata kodunu araştırayım...yardımlarınız için teşekkürler size sonuçları iletirim...
bu arada regedit yer kısmına baktımda bursa ankara yazıyor bursada yaşıyor ankarada okuyormusun nasıl oluyor?

eeemmmrrreeeee

Profesör
Reaksiyon puanı
0
ekran kartının fanı cıkmıs olabılır sasırma sakın aynısı basıma geldi bi bak bnce

erdincguler

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
eeemmmrrreeeee dedi ki:
ekran kartının fanı cıkmıs olabılır sasırma sakın aynısı basıma geldi bi bak bnce
valla şaşırdım...fanını nasıl takıcaz ki hem laptop daha yeni toplasan 5 saat kullanılmadı...şuanda masaüstünden yazıyorum...

regedit

Profesör
Reaksiyon puanı
1
erdincguler dedi ki:
bursada yaşıyor ankarada okuyormusun nasıl oluyor?
aynen öyle kardeşim :)

eeemmmrrreeeee dedi ki:
laptop kullandığını gözünden kaçırmış !!!

tahminim driver larından :^)
ama dediğim gibi kod olmadıktan sonra hepsi tahmin :*

eeemmmrrreeeee

Profesör
Reaksiyon puanı
0
regedit dedi ki:
erdincguler dedi ki:
bursada yaşıyor ankarada okuyormusun nasıl oluyor?
aynen öyle kardeşim :)

eeemmmrrreeeee dedi ki:
laptop kullandığını gözünden kaçırmış !!!

tahminim driver larından :^)
ama dediğim gibi kod olmadıktan sonra hepsi tahmin :*
aynen ya gozumden kacmıs laptop oldugu pardon

patrick

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
19
Nfs, hep Nefise Karatay'ı aklıma getiriyo :p neyse kaçtım ben :#

erdincguler

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
patrick dedi ki:
Nfs, hep Nefise Karatay'ı aklıma getiriyo :p neyse kaçtım ben :#

hehe bende de:)
neyse arkadaşlar ben galiba sorunu buldum daha doğrusu vista buldu...
ekran kartı driverindan yada bios güncellemesi gerekiyromuş baktım ekran kartı güncel ama bios için güncelleme gerekiyor...bu bios güncelleme işi nasıl yapılıyor bana birisi anlatabilirmi...

regedit

Profesör
Reaksiyon puanı
1
yanlışın var !!!
büyük ihtimal sorunun kaynağı o değildir, vista kullanmıyorum (sorunları nasıl bulduğunu bilmiyorum) ama bios güncellemesi hem en riskli iş hemde en az hata nedenlerinden, özellikle laptop için !!!

bios güncellemesini kendi pc 'mde yaptım ama riskli olduğu için buradan anlatılanlar ile yapman doğru olmaz, en azından aynı laptop'u kullanan bir üye bul !!!

m1903

Profesör
Reaksiyon puanı
8
NFS : Carbon maalesef onboard(bütünleşik) ekran kartlarında çalışmamaktadır.Laptopların çoğunda bu tür yongalar bulunduğundan böyle bir yorum ypatım

erdincguler

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
m1903 dedi ki:
NFS : Carbon maalesef onboard(bütünleşik) ekran kartlarında çalışmamaktadır.Laptopların çoğunda bu tür yongalar bulunduğundan böyle bir yorum ypatım
evet bende buna benzer bişey duymuştum ben ama buna mantıklı açıklama bulamadım...yani sen core duo işlemcile 1024 mb ramli laptop alıyosun sonra nfs çalışmıyor sinir bozucu bir durum...
hani normal masaüstü bilgisayar olsa neyse atması zor olur ama laptop olunca sinirlenip camdan fırlatmamak için kendimi zor tutuyorum...
bu arada bios işine girmemeye karfar verdim bence büyüyk ihtimalle ekran kartındadır ekran kartım intel 945GM...şimdi toshibanın sitesinden ekran kartı güncellemesi indiriyorum...bakalım sonuç ne olacak...

m1903

Profesör
Reaksiyon puanı
8
sonuç değişmeyecek.Ekran kartınız oyunu desteklemiyor.İhtiyaç duyduğu özellikler ekran kartınızda yok(pixel shader vs.)

erdincguler

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sonuç değişmiyor arkadaşlar yani ben bu oyunu oynayamıcam anlaşılan...:( ekran kartı olmuyor sanırsam m1903 dediği doğru...ne yapalım kısmet değilmiş...prostreet'i oynayabilsek bari neyse herkese teşekkürler..