Nexus 5'in Özellikleri Sızdırıldı

Bu konuyu okuyanlar

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Ram i bilmem ama kamera ve hafıza 2013 telefonu için yetersiz.

Theurer

Doçent
Reaksiyon puanı
2
diğer ülkelerde sudan ucuzken yine memleketimde fahiş fiyattan satılacak

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Nexusun en yüksek donanın diye bir kaygısı yok.

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
3 gb ram isteyen arkadaşlar, Nexus'un ram kullanımı hakkında bilgi sahibi değiller galiba :) 1.3-1.4 gb boş ram ile çalışan bir cihaza 3 gb gereksiz. Ancak Nexus Multimedya yönünden geliştirilmeye ihtiyacı olan bir cihaz.

muratteas

Müdavim
Reaksiyon puanı
96
Saf Androidli, direk Google tarafından güncelleme alıyor. Hala 3 GB ram diyorlar, S4 ve G2 gibi şık değil diyorlar. :D

bLaCkSouL

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
3 gb ram isteyen arkadaşlar, Nexus'un ram kullanımı hakkında bilgi sahibi değiller galiba :) 1.3-1.4 gb boş ram ile çalışan bir cihaza 3 gb gereksiz. Ancak Nexus Multimedya yönünden geliştirilmeye ihtiyacı olan bir cihaz.

Ne gibi multimedya? Gayet yeterli duruyor burada. :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Ram i bilmem ama kamera ve hafıza 2013 telefonu için yetersiz.

Hafıza evet. Kamerayı ise sadece MP ile değerlendirmemek lazım.

Ayrıca diğer cihazların yarı fiyatına satılan bir cihazdan bahsediyoruz. Tepe seviye donanım beklememek lazım.

bLaCkSouL

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Nexus 4, kamera ve ses performansıyla vasat bir telefon. Nexus 5'in güçlü donanımın yanında bu eksikleri giderilirse dadından yenmez :)

Kamera çok da kötü değil. Sadece karanlık performansı düşük. Ses performansı kulaklığa verdiği ses ise custom kernel + fauxsound uygulaması ile iphonelar kadar ses veriyor, üstelik kaliteyi bozmadan (işlemci üzerinde açıyor sesi, yazılım ile değil).

C.A.

Asistan
Reaksiyon puanı
3
bu telefon G2den 100tl ucuz çıkarsa gidip G2 alırım bu ne arkadaş stock kullanan yok ki zaten nexus'u ee o zaman bir anlamı kalmıyor güncellemenin gelse ne olur gelemese ne olur.

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
Kamera çok da kötü değil. Sadece karanlık performansı düşük. Ses performansı kulaklığa verdiği ses ise custom kernel + fauxsound uygulaması ile iphonelar kadar ses veriyor, üstelik kaliteyi bozmadan (işlemci üzerinde açıyor sesi, yazılım ile değil).

Stock durumu konuşuyorum ben :) Yoksa Custom rom ile kamera ve ses konusunda ciddi değişimlerin olduğunu da biliyorum. Neyse ki bu sıkıntılar yazılımsal. Custom romlar sağolsun :)

Kamera kötü değil de vasat. Gündüz bile can sıkabiliyor bazen. Bir de araba farı gibi flaş var :D bazen fotoğraftaki obje görünmüyor, öyle güçlü patlıyor :) Video performansı, fotoğraftan yüksek ayrıca.

muratteas

Müdavim
Reaksiyon puanı
96
gsmarena_001.jpg

GSMARENA'dan çaldım. :D

bLaCkSouL

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Stock durumu konuşuyorum ben :) Yoksa Custom rom ile kamera ve ses konusunda ciddi değişimlerin olduğunu da biliyorum. Neyse ki bu sıkıntılar yazılımsal. Custom romlar sağolsun :)

Kamera kötü değil de vasat. Gündüz bile can sıkabiliyor bazen. Bir de araba farı gibi flaş var :D bazen fotoğraftaki obje görünmüyor, öyle güçlü patlıyor :) Video performansı, fotoğraftan yüksek ayrıca.

Nexus almanın amacı ne ki stock kullanacaksak? Android çalıştıran ve en çok topluluk desteği alan cihaz kendisi. Flaş ise can sıkıcı evet. Ben de aynı sorunu yaşıyorum.

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
Nexus almanın amacı ne ki stock kullanacaksak? Android çalıştıran ve en çok topluluk desteği alan cihaz kendisi. Flaş ise can sıkıcı evet. Ben de aynı sorunu yaşıyorum.

Stock kullanmayacaksan ne anlamı var Nexus'un :)

bLaCkSouL

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Stock kullanmayacaksan ne anlamı var Nexus'un :)

Stock'un ne olduğu Nexus cihazlarda farklı anlam taşıyor bana göre. Mesela Galaxy serisi için Touchwiz kullanmak vs AOSP kullanmak oluyor. Nexus için ise AOSP + geliştirmeler oluyor. Galaxy serisinde uyumsuzluk ya da stabilite sorunları yaşanırken Nexus'ta böyle bir durum söz konusu değil. Google tarafından yeterince stabil yazılım desteği alınıp üzerine kullanışlı ve cihazın gerçek gücünü ortaya çıkaran geliştirmeler ekleniyor. Cihazı bu şekilde kullanmak stock kullanmaktan kat kat daha iyi.

Eskiden Galaxy kullanırken gecelik sürümlerde hatta final sürümlerinde bile CM gibi ROM'larda giderilemeyen problemler oluyordu. Şu an Galaxy S4 için adam gibi destek bile yok AOSP konusunda. Nexus'ta ise gecelik sürümler AOSP kadar stabil ve sorunsuz.

serhat_1379

Asistan
Reaksiyon puanı
1
gsmarena_001.jpg

GSMARENA'dan çaldım. :D

BU resim doğruysa bencede doğru kitkat reklamındaki resme çok benziyor. Gerçekten buysa ozman nexus 5 in kasası yekpare olmayacak. resimde gs4 gibi çıkabilir bi kapak var . inş resim doğrudur. pilde çıkarılabilirse süper olur.

fotoğrafın bulunduğu linki atabilir misin?

blackdown

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Çok iyi bir telefon beklemiyorum sonuçta google bu telefonu çok satmak amacıyla değil referans olarak satıyor ama kasmayan tek android telefon bu:)

serhat_1379

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Çok iyi bir telefon beklemiyorum sonuçta google bu telefonu çok satmak amacıyla değil referans olarak satıyor ama kasmayan tek android telefon bu:)

EVET google telefondan kar elde etmeyi değil telefonu fp ürünü yapıp kar yapmadan satmak ve tüketicilerin play storedan alışverişlerinden kar elde etmenin peşinde. bana kalırsa n5 in s800 yerine s600 işlemci le gelirse hiç şaşmam. çünkü google kendi telefonunu hem ucuz hemde son model işlemciler ile donatırsa diğer şirketleri zor durumda bırakacağını biliyor. ondan her zman amiral gemilerin arkasından gidecek bi telefon tasarlıyor. ama s800 geleceği kesinleşti diyebiliriz

bLaCkSouL

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
EVET google telefondan kar elde etmeyi değil telefonu fp ürünü yapıp kar yapmadan satmak ve tüketicilerin play storedan alışverişlerinden kar elde etmenin peşinde. bana kalırsa n5 in s800 yerine s600 işlemci le gelirse hiç şaşmam. çünkü google kendi telefonunu hem ucuz hemde son model işlemciler ile donatırsa diğer şirketleri zor durumda bırakacağını biliyor. ondan her zman amiral gemilerin arkasından gidecek bi telefon tasarlıyor. ama s800 geleceği kesinleşti diyebiliriz

Nexus 4 çıktığı zaman S4 Pro işlemci ve Adreno 320 en üst seviye SOC idi. Nexus 5 de %90 ihtimalle S800 ile gelecektir.