Nexus 4 ve iphone 5 lutfen yardim

Bu konuyu okuyanlar

expiremeTR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar simdi ben nexus 4 alacaktim ama
bildiginiz su sarj ses tus sorunlari beni iphone 5 e
yoneltti ben telefonu 4-5 sene kullanacagim aktif
olarak facebook,whatsapp kullanirim ve benim
icin asil onemli olan 4 sey var : 1. Oyun
performansi ve ileriki yillardada oyunlarin
kasmamasi 2. Bircok uygulama acikken bile
kasmamasi 3.ses,muzik.kamera performansi. 4.
Telefonda uygulama olsun oyun olsun ve menu
gecislerinde falan kasmalardan nefret ederim beni
4-5 sene az kasmayla hangisi goturebilir ? Birde
iphone 5 de 1 gb ram var ama galiba iosdaki
uygulamalar daha az ram yiyormus bu dogrumu ?
Bana yetermi rami ? Cok oyun oynarim bu yuzden
pil durumu nedir iphone 5 in ? 1 haftaya alacagim
lutfen herkez gerekli gereksiz ne biliyorsa yazarsa
iyi olur simdiden tesekkurler

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar simdi ben nexus 4 alacaktim ama
bildiginiz su sarj ses tus sorunlari beni iphone 5 e
yoneltti ben telefonu 4-5 sene kullanacagim aktif
olarak facebook,whatsapp kullanirim ve benim
icin asil onemli olan 4 sey var : 1. Oyun
performansi ve ileriki yillardada oyunlarin
kasmamasi 2. Bircok uygulama acikken bile
kasmamasi 3.ses,muzik.kamera performansi. 4.
Telefonda uygulama olsun oyun olsun ve menu
gecislerinde falan kasmalardan nefret ederim beni
4-5 sene az kasmayla hangisi goturebilir ? Birde
iphone 5 de 1 gb ram var ama galiba iosdaki
uygulamalar daha az ram yiyormus bu dogrumu ?
Bana yetermi rami ? Cok oyun oynarim bu yuzden
pil durumu nedir iphone 5 in ? 1 haftaya alacagim
lutfen herkez gerekli gereksiz ne biliyorsa yazarsa
iyi olur simdiden tesekkurler

Böyle bir telefon şuan piyasada yok öncelikle onu söyleyeyim çünkü bende böyle bişi arıyordum o kadar araştırdım yok.İllaki birşeyden taviz vermen gerekiyor.Örnek vermek gerekirse htc one alırsın oyun müzik kamerası iyidir menü geçişlerinde kasmaz ama pili yetersiz değiştirilemiyor ve ayrıca ısınıyor bence seneye ısınmayan telefonlar çıkacaktır bu yüzden htc one sana en yakın telefon.Samsung alırsan güzel oyun oynarsın ama kamera ses ekrandan çok bişi bekleme.Lg alırsan ekranı süper oyun performansı da güzel kullanımı kolaydır ama ondan da çok iyi bir müzik yada kamera deneyimi bekleyemezsin.Sony desem eğer oyun oynayacaksan sony bakma bile dk başı el ana ekran tuşuna geliyor oyun oynarken buda sinir bozuyor.Yani kısaca bu şekil bir cihaz yok en çok ne öne çıkıyorsa senin için ona yönel ona göre yap tercihini.Mesela xperia z alan biri sırf su geçirmiyor diye alıyor.Yoksa xperia z aman aman bir cihaz değil yani.:huh:

Lee Tai

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Senin istedıgın telefon iphone. Al 5 i rahat edersin. Prize baglı olmadıktan sonra oyun konusunda şarja guvenme. İphone 5 lerde sarjlı kılıflar var telefonu kabartmıyoda bu şekilde rahat edersin.

ali1792

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Honami yi beklemekte yarar var bence sony sp ile seytanin bacagini bukmustu honami ile kirar o bacagi bence :)

expiremeTR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ya beni 4 sene hangisi idare eder ? Hic kasmasin demiyorum ama az olsun

ali1792

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ya beni 4 sene hangisi idare eder ? Hic kasmasin demiyorum ama az olsun

Hocam dedigim gibi bütçe sikintin ve telefona acil ihtiyacın yoksa xperia honamiyi bekle android cephesinde oyun performansinda zirve honami ile gorulecek gibi duruyo

expiremeTR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yok ben ya nexus 4 ya iphone 5 ikisinden biri bana hangisinin nedeni ile birlikte neden secmem gerektigini soylermisiniz 9

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
İphone hiç sevmem hiçte kullanmadım kullanmayacağım da o yüzden bilgim yoktur ama illaki nexus alacaksan nexus 5i bekle derim çok güzel özelliklerle gelicek ve fiyatı da uygun olacakmış.

hasanistan44

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
nexus uzun vadede çokzel cihaz bence
arkadaşın iPhone 4s si takılmalara başladı ama o da 1 senedir kullanıyordu tabi ama benim nexus sıfır hatayla devam ediyor :D

expiremeTR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Galaxy s4 alsam kac sene goturur peki ? Iphone dan dahami uzun omurludur ?

nailasmu

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Ne nexus al ne de Iphone. S4 al ve kullanmana bağlı seni 4 sene götüre bilir. Sorunu olsa-olsa mazemesinde olabilir o kadar senede. Güncellemel de hep hızlı gelir telefonuna. Iphone küçük ekranla 4 senede sıkar seni

S

SDN Okuru

SDN Okuru
4-5 sene kullanıcaksan iphone 5s i bekle ve al 5s 4 sene Rahat oyun oynatır İOS sonucta ve en güclü Telefon GPU sunu kullanıcak o anki sonucta...
İOS Da 256 mb ram de bile kasma olmuyor (İpod touch 4) 1 gb ram de kasması imkansız...
Müzik performansında iphone kaliteli ses çipleri kullanıyor + ear pods telefon kulaklıkları arasında en iyilerden (ibeats vardı bı ara htc de ondan sonra en iyisi)
Menu geçislerinde İOS Kasmaz takılmaz imkansız yani...
Pil durumu iyinin kötüsü olur...

expiremeTR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yani 4 sene sonra tabikide kasilmalar olcak s4 de ama benim dedigim bi bb curve 8520 kadar kasilmasin 4 sene sonra ??

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Samsung'a bulaşma bence ama Iphone 5, 4 sene götürmez. HTC One'a bakabilirsin.

Htc one demeyin lutfen o telefon beni 2 sene bile goturmez

AppleKiller

Asistan
Reaksiyon puanı
0
hocam iphone 5 taraftarıyım ama şimdi nexus 4 n11 de kliksa dükkanında 1.050 tl aradaki fiyat farkına değmez hatta iki tane nexus 4 al :D

ProRat`

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Yani 4 sene sonra tabikide kasilmalar olcak s4 de ama benim dedigim bi bb curve 8520 kadar kasilmasin 4 sene sonra ??

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Htc one demeyin lutfen o telefon beni 2 sene bile goturmez

Paşam o zaman Xperia i1 (Honami) ya da Iphone 5s'i bekle derim. Çünkü Iphone 5'de eskiyecek. 4 ve 4s gibi.

Ɲevermore

Müdavim
Reaksiyon puanı
249
Samsung Galaxy S4 al seni 10 yıl götürür :D

Lee Tai

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Sen iphone al hic bi oyunda kasma yapmaz fazla cesıdı olmadıgı ıcın het oyunu kalibre edebiliyolar bende sensation xe kullanıyorum ilk cıktıı zaman aldım kullandıkca iphone alsaydım dıyorum

windows8

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
htc one nexus yada s4 seni 4 sene götürmez iphone 5 al yada 5s i bekle ben 4 sene 3gs kullandim ama artik oyunlar cok gelisiyo 4 sene tam performansli degil ama digerlerine gore en uzun sure iphone kullanabilirsin

Ɲevermore

Müdavim
Reaksiyon puanı
249
Fanboyluk yapmayın burda :) iPhone 5 çift çekirdek ve sen 4 sene idare edeceğini sanıyorsun :)

expiremeTR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ya o zaman galaxy s4 alcam ben ve 4-5 sene tam performansda olsa goturur oylemi ?

Lee Tai

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Ya beyler android android tamam da her cıkan android telefon 1 seneye eskiyo bende kullanıyorum ama fena derecede soğudum iphone nasıl bisey cıkarıcak onu bekliyorum ondan sonra kararımı vericem. Sensation xe var bende dostum suan ki her oyunda duzgun calısmıyo fena derecede ısınıyo gene sen biliyosun ama iphone'u oyunlarda uzun sureli olarak tek gecerım

aschil

Doçent
Reaksiyon puanı
1
once android mi ios mu bunun kararini veriniz

Note 2' den tapatalk aracılığıyla.

ProRat`

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Ya o zaman galaxy s4 alcam ben ve 4-5 sene tam performansda olsa goturur oylemi ?

Ben Ios'u seç derim. Android gerçekten sorun deposu başka bir şey değil. Ama Iphone 5s tanıtılacaktır illa ki önümüzdeki ay. Biraz bekleyip Iphone 5s'de alabilirsin.

MelekSubaşı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
çok uzun vadeli kullanmak istiyorsan windows phone lara da bir bak derim. 2016'ya kadar güncelleme alacak. Bütçen de var madem lumia 1020'yi beklemeni tavsiye ederim. wp olmaz dersen iphone 5s i bekle derim. Android te de çok iyi cihazlar var ama çok uzun soluklu kullanıma uygun değil malesef.

expiremeTR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben galaxy s4 u almayi dusunuyorum iphonenun ekrani bana kucuk geliyor ve 5s cok pahali cikacak diye duydum durumum iyi ama bi tele 2500 falan veremem o yuzden galaxy s4 iyi bir tercihmi ?

KaGe LoRd

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Fanboyluk yapmayın burda :) iPhone 5 çift çekirdek ve sen 4 sene idare edeceğini sanıyorsun :)

Samsung'un 4 çekirdekli Galaxy S3'ünü de gördük. Hala anlayamıyorsunuz her şey çekirdek, donanım değil. Öneriye gelirsek, iPhone Teknosa'da 2499 TL şu an, Nexus 4'ün iki katı bir fiyatı var. Karşılaştırmanız biraz saçma geldi. 4-5 sene kasmadan kullanabileceğin bir telefon da yok. Ama iPhone için uygulamalar optimize ediliyor. Yani daha uzun ömürlü olması bir ihtimal. iPhone 5s'i beklerim dersen bekle, olmaz dersen ve KÜÇÜK EKRAN SORUN DEĞİLSE iPhone 5 al.