[Nexus 4 TOOLKIT] Root, CWM, Bootloader Açma, Flash, Yedekleme, Driver ve Fazlası

Bu konuyu okuyanlar

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Nexus 4 için Root yapma, CWM recovery, Bootloader Açma/Kapama, Flash yapma, Yedekleme, Driver ve Daha Fazlası bu programda :)

lg-nexus-4.jpg

Program ile Yapabileceklerimiz:

• Windows xp/vista/7/8 32bit+64bit için driverları otomatik yükleme
  • Yedek alma ve Yedeği geri yükleme
  • Bootloader kilidini açıp kapatabilme
  • Stock Jelly Bean (4.2.1 JOP40D) Root etme
  • /data ve /system klasörlerini sıkıştırıp (.tar) bilgisayara yedekleme
  • BusyBox yükleme
  • .img uzantılı dosyaları telefona yükleme
  • Telefona uygulama yükleyebilme (çoklu)
  • Sistem uygulamalarını bilgisayara kopyalama
  • Permissions izinlerini ayarlayabilme
  • Bunlar daha benim seçtiklerim. bütün özellikler için Tıklayın.

Not: Uygulamayı kapatırken sağ üstteki x butonu ile değil programdaki x komutu ile kapatın.

Uygulamayı indirelim:
Goo.im
dev-host

Başlayalım :)

1. Uygulamayı kurduysak masaüstüne gelen kısayola sağ tıklayıp Yönetici olarak çalıştır diyelim.

Hd7BTLz.jpg

2. Güncelleme kontol edilsin mi diyor N yazıp Enter a basıp geçelim şimdilik.

zbAqWRj.jpg

3. Cihaz sürümünü seçelim. şuan sadece 4.2 var zaten :) 1 e basıp okeyleyin

qEJgBdJ.jpg

4. Menümüz geldi :) eğer daha önce driverları yüklemediysek 1 e basalım.
5. Sisteminize göre seçin. (Xp ve Vista için 1, Windows 7 ve 8 için 2)
6. Driverları yüklemek için 1 e kaldırmak için 2 ye basın
7. Driver işlemi bitince Press and key Return to the Main Menu.. yazısı çıkınca bir tuşa basıp Ana menüye geçin.
8. Şimdi istediğimiz işlemi yapabiliriz. Ben Root Yapmayı anlatacağım için 4 e basıyorum
9. 1 e basıp devam edelim
10. SuperSu yu seçelim yani 2
11. Usb hata ayıklamayı etkinleştirin. (Telefon hakkında bölümünü açın ve derleme numarası'nın üzerine yedi kez tıklayın. Aradığımız bölüm açılacak.)
12. Telefonu Fastboot modunda bağlayın biraz bekledikten sonra telefonunuz rootlanacaktır :)

hasanistan44

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
guzel paylasim olmus ama ubuntu geliyor en gec bir haftaya herkes cok begeniyor ubuntu yu, ios android karisimi diyorlar :?

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
nexus4 için rehber olmuş :) [MENTION=130683]android3[/MENTION]

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
fiyat performans için güzel spmartphone ama FM radio canımı sıkıyor benim

bana radyo önemli değil :)
[MENTION=325133]hasanistan44[/MENTION] kamerası nasıl Sony Xperia S (12MP) den iyi çekiyor mu? :)

hasanistan44

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
bana radyo önemli değil :)
@hasanistan44 kamerası nasıl Sony Xperia S (12MP) den iyi çekiyor mu? :)
12 mp nin hakkını asla veremez onu söyleyeyim ama,
* photo svere denen bir özellikle adeta kişiselleştirilebilir panorama hissi oluyor benim köşeli penceremi yuvarlağa çeviren resimi hatırlıyorsundur
* 8 mp nin hakkını veriyor kamera da çekimden sonra inanılmaz efekt ve düzenlemeler yapılabiliyor photoshop tarzı yani
* kamera da birçok kısayollar var inceleme videolarından bakabilirsin istersen yabancı kaynak atabilirim öm den :)

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
12 mp nin hakkını asla veremez onu söyleyeyim ama,
* photo svere denen bir özellikle adeta kişiselleştirilebilir panorama hissi oluyor benim köşeli penceremi yuvarlağa çeviren resimi hatırlıyorsundur
* 8 mp nin hakkını veriyor kamera da çekimden sonra inanılmaz efekt ve düzenlemeler yapılabiliyor photoshop tarzı yani
* kamera da birçok kısayollar var inceleme videolarından bakabilirsin istersen yabancı kaynak atabilirim öm den :)

bana efekt filan gerekli değil orjinal resim önemli :)

Kadir Sekme

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
[MENTION=130683]android3[/MENTION] telefona windows driverları yüklemek ne demek oluyor? Ne driveri ki bunlar :)

hasanistan44

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
[MENTION=130683]android3[/MENTION] telefonun multimedia alanında kötü olduğunu söyleyenler çok ama bu fiyata daha ne ister insan :) sonucta telefonlar insanların günlük yaşantısı içindir ağır oyunlar yükleyip oynamak için değil bence.

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
@android3 telefonun multimedia alanında kötü olduğunu söyleyenler çok ama bu fiyata daha ne ister insan :) sonucta telefonlar insanların günlük yaşantısı içindir ağır oyunlar yükleyip oynamak için değil bence.

:)
ben oyun oynuyorum hocam. özellikle NFS oyunları oynadığım için performans önemli.
ayrıca kamera da önemli benim için :) sanırım hem Xperia S hemde Nexus 4 kullanmalıyım :D

hasanistan44

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
:p
nexus alma amacın neydi ki? geliştirici misin? :D
yok ama geliştirici çok xda ya girdim çıkamıyom daha şimdiden 50 yi geçkin rom + portlama var ama hiçbiri ubuntu nun yerini tutmuyor ki :/
geliştirici olmayı düşündüm ama bence boş iş çok uzun uğraş ve umut istiyor bu da bende yok maalesef :)
alırsan iyi olur lg kulübü sana hep açık :D

hamza5806

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
zaten dakka başı güncelleme alan ve sd kart girişide olmayan bu telefonu rootlama bence saçma