Nexus 4 mü, S3 mü, Xperia SP mi ? ? ? (kararsızlıktan öldüm !!!)

Bu konuyu okuyanlar

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
Hayırlı olsun uzun ömürlü olsun inş. peki hangi rengini aldın onu da yaz.Nexus 4 ile sp içinde tartışmasız nexus 4 diyorum.Sonylerin biraz daha yol alması lazım şimdi tek tek yazdırma eksilerini bana :)

genede eski javalı sony ericsson modellerinden çok daha iyi mesela z520 diye bir modeli var z530'un vasat versiyonu bu z520 adamı kanser eder bu sony xperia sp gene iyi.

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Ben olsam SP alırım. Batarya, kamera, hafıza kartı takabilme hep SP'nin artıları. Arayüzü de hoşuma gidiyor Sony'nin. Ram kullanımına bakmak lazım ama. Aynı anda browser, 1 oyun, mesaj, whatsapp falan açabiliyor mu ve açınca kasmaya başlıyor mu mesela telefona sahip olan biri cevap vermeli buna.
Hocam herkes kamera demiş kamerası vasat onu rahatlıkla söyliyeyim.Zaten bu yüzden alay konusu oldum 1250 lira verdi ama kamera bir s3 kadar bile iyi değil diye.Telefon kağıt üstünde iyi vede şık ama kullandığınızda çıkıyor eksiklikleri.Ayrıca wi-fi çekim kalitesi ve ekranı aynı zamanda dokunmatik hissi ve ağırlığı benim discoveryden çok geride.Bakın general mobile discovery ile spyi karşılaştırayım;
1- işlemci bakımından sony önde
2-grafik sürücü bakımından da önde
3-ram 2side 1 gb ancak discoverynin ram kullanımı daha iyi
4-tasarım olarak 2side şık
5-discovery daha ince ve hafif
6-dokunmatik algısı discoverynin kat kat üstün bunun testini de şöyle yaptım 2sini de yere bırakıp öyle kullandım sonyde bazen 4-5 kez basınca algılarken gm discoveyde böyle bişi söz konusu değil
7-müzik kalitesi 2 sinin de güzel
8-hoparlör kalitesi bakımından discovery farkla önde
9-wi-fi discoveryde çok daha uzak yerlerden sinyal alıyor
10-ekran çok daha keskin discoveryde
11-discovery 4.2 sürümündeyken sp 4.1 sürümünde
12- kamera 2sininde gündüz çekimleri fena değil ancak gece çekiminde discovery daha iyi çekiyor
13-ahize kaliteleri aynı
14- discoveryde herhangi bildirim bulunmazken spde çok sık led bildirim çubuğu var
15-bataryada sp daha iyi gözüksede bence aynı discoveryde bekleme konumunda şarj harcamıyor ayrıca bu telefon için stamina modu olmamış çünkü stamina modunda çağrı geldimi led yanmıyor
16-web performansları ve indirme hızları aynı
17-2side hafıza kartı alıyor ancak discoveryde hafıza kartına uygulama kurulabiliyor spde bu ancak root ile
18-sp discoverye oranla daha çabuk ısınıyor saatlerce discoveryde oyun oynuyorum bazen hiç ısınmıyor
19-güneş altında discovery daha rahat okunuyor
20-2 cihazında yanında gelen kulaklık vasat
21-discoveryde kapasitif tuşlar sp gibi ekran içinde değil bu yüzden %1.000.000 daha keyifli oyun deneyimi(spde en çok moralimi bozan durum budur)
22-spde ekranda daha çok toz birikiyor
23-her 2 cihazda da radyo var
24-spde sonylere özel track id uygulması var discoveryde buna benzer bişi yok
25-spde small apps var böylece oyunda bile olsanız not alabilir hesap yapabilir hatta kamera bile açabilirsiniz küçük ekranda ancak discoveryde böyle bişi yoktur
26-her ne kadar discovery androidin yeni sürümünü kullansada spnin arayüzü daha hoş tasarım anlamında
Elimden geldiğince herşeyi karşılaştırdım 2sini de kullanmış biri olarak adil karşılaştırmamı yaptım.Sonuç olarak ben discovery daha çok beğendim spden onu söylim.

vetman9

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam herkes kamera demiş kamerası vasat onu rahatlıkla söyliyeyim.Zaten bu yüzden alay konusu oldum 1250 lira verdi ama kamera bir s3 kadar bile iyi değil diye.Telefon kağıt üstünde iyi vede şık ama kullandığınızda çıkıyor eksiklikleri.Ayrıca wi-fi çekim kalitesi ve ekranı aynı zamanda dokunmatik hissi ve ağırlığı benim discoveryden çok geride.Bakın general mobile discovery ile spyi karşılaştırayım;
1- işlemci bakımından sony önde
2-grafik sürücü bakımından da önde
3-ram 2side 1 gb ancak discoverynin ram kullanımı daha iyi
4-tasarım olarak 2side şık
5-discovery daha ince ve hafif
6-dokunmatik algısı discoverynin kat kat üstün bunun testini de şöyle yaptım 2sini de yere bırakıp öyle kullandım sonyde bazen 4-5 kez basınca algılarken gm discoveyde böyle bişi söz konusu değil
7-müzik kalitesi 2 sinin de güzel
8-hoparlör kalitesi bakımından discovery farkla önde
9-wi-fi discoveryde çok daha uzak yerlerden sinyal alıyor
10-ekran çok daha keskin discoveryde
11-discovery 4.2 sürümündeyken sp 4.1 sürümünde
12- kamera 2sininde gündüz çekimleri fena değil ancak gece çekiminde discovery daha iyi çekiyor
13-ahize kaliteleri aynı
14- discoveryde herhangi bildirim bulunmazken spde çok sık led bildirim çubuğu var
15-bataryada sp daha iyi gözüksede bence aynı discoveryde bekleme konumunda şarj harcamıyor ayrıca bu telefon için stamina modu olmamış çünkü stamina modunda çağrı geldimi led yanmıyor
16-web performansları ve indirme hızları aynı
17-2side hafıza kartı alıyor ancak discoveryde hafıza kartına uygulama kurulabiliyor spde bu ancak root ile
18-sp discoverye oranla daha çabuk ısınıyor saatlerce discoveryde oyun oynuyorum bazen hiç ısınmıyor
19-güneş altında discovery daha rahat okunuyor
20-2 cihazında yanında gelen kulaklık vasat
21-discoveryde kapasitif tuşlar sp gibi ekran içinde değil bu yüzden %1.000.000 daha keyifli oyun deneyimi(spde en çok moralimi bozan durum budur)
22-spde ekranda daha çok toz birikiyor
23-her 2 cihazda da radyo var
24-spde sonylere özel track id uygulması var discoveryde buna benzer bişi yok
25-spde small apps var böylece oyunda bile olsanız not alabilir hesap yapabilir hatta kamera bile açabilirsiniz küçük ekranda ancak discoveryde böyle bişi yoktur
26-her ne kadar discovery androidin yeni sürümünü kullansada spnin arayüzü daha hoş tasarım anlamında
Elimden geldiğince herşeyi karşılaştırdım 2sini de kullanmış biri olarak adil karşılaştırmamı yaptım.Sonuç olarak ben discovery daha çok beğendim spden onu söylim.

nexus4 ün 16 gb ı sence yeterli midir ? sony sp nin artırılabilir hafızası cezb ediyor beni..

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
nexus4 ün 16 gb ı sence yeterli midir ? sony sp nin artırılabilir hafızası cezb ediyor beni..
16 gb içine çok film atmayacaksan yada aşırı derecede fazla oyun yüklemeyeceksen yeterlidir.Xperia sp hafıza kartı alsa bile 8gblık dahili hafızaya kuracaksın uygulamalrı eğer yetmezse asıl o yetmez sana.

ahmetnazim

Doçent
Reaksiyon puanı
0

Discovery zaten tamamen markaya para vermeyen ve o fiyata alınabilecek en iyi donanımlardan birini almak isteyenlerin telefonu. Zira Lumia 520'de aynı şekilde iç donanım olarak. Nexus 4 ile Xperia SP'den hangisini demiş ama arkadaş yani onunla karşılaştırsan daha sevaba geçerdi :)

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Discovery zaten tamamen markaya para vermeyen ve o fiyata alınabilecek en iyi donanımlardan birini almak isteyenlerin telefonu. Zira Lumia 520'de aynı şekilde iç donanım olarak. Nexus 4 ile Xperia SP'den hangisini demiş ama arkadaş yani onunla karşılaştırsan daha sevaba geçerdi :)
Hocam daha önce hangisi diye sormuştu bende kesin bir kararlılıkla nexus 4 demiştim kağıt üzerinde karşılaştırılır.Ancak ben nexus kullanmadım fakat sp kullandım ve sp önermiyorum.Bence dokunmatik algısı dokunmatik telefonlarda çok önemli bir kriter düşünsenize ekrana 3-4 kez basıyorsunuz tepki yok ancak elinize alınca telefonu basıyor ne kadar kötü birşey.spyi sırf bu yüzden bile önermiyorum açıkçası kamerası iyi deniyor heryerde ancak hiç iyi değil.Spnin sadece donanımı iyi e donanım zaten nexusta fazlasıyla var.Sonuç olarak ben nexus 4 ün çok daha iyi bir cihaz olduğu kanaatindeyim bence karşılaştırmaya gerek bile yok :)

ksfno1

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Başlıkta S3 mü yazıyor yoksa ben mi yanlış görüyorum? :blink: S3 mü kaldı artık yahu? Zaten almayı düşündüğün telefonlar arasında alınacak tek bir telefon var, o da Nexus 4.

vetman9

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Başlıkta S3 mü yazıyor yoksa ben mi yanlış görüyorum? :blink: S3 mü kaldı artık yahu? Zaten almayı düşündüğün telefonlar arasında alınacak tek bir telefon var, o da Nexus 4.

kusura bakmayın başlığı atalı oldu üzerinde sağolsun arkadaşlar baya bi kafamı karıştırdıktan sonra kararımı verdirdi ve dün htc one aldım bugünde kardeşime nexus 4 almaya karar verdim herkese yardımları için teşekkürler

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kusura bakmayın başlığı atalı oldu üzerinde sağolsun arkadaşlar baya bi kafamı karıştırdıktan sonra kararımı verdirdi ve dün htc one aldım bugünde kardeşime nexus 4 almaya karar verdim herkese yardımları için teşekkürler
Hayırlı olsun yardımcı olmaya çalıştık elimizden geldiğince 2 telefonda iyi zaten farklarını artı ve eksilerini yazarsın artık.

ahmetnazim

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Hocam daha önce hangisi diye sormuştu bende kesin bir kararlılıkla nexus 4 demiştim kağıt üzerinde karşılaştırılır.Ancak ben nexus kullanmadım fakat sp kullandım ve sp önermiyorum.Bence dokunmatik algısı dokunmatik telefonlarda çok önemli bir kriter düşünsenize ekrana 3-4 kez basıyorsunuz tepki yok ancak elinize alınca telefonu basıyor ne kadar kötü birşey.spyi sırf bu yüzden bile önermiyorum açıkçası kamerası iyi deniyor heryerde ancak hiç iyi değil.Spnin sadece donanımı iyi e donanım zaten nexusta fazlasıyla var.Sonuç olarak ben nexus 4 ün çok daha iyi bir cihaz olduğu kanaatindeyim bence karşılaştırmaya gerek bile yok :)

Sen birinci elden yazmışsın zaten bize laf söylemek düşmez :)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
sevket_19
dokunmatik algısı dokunmatik telefonlarda çok önemli bir kriter düşünsenize ekrana 3-4 kez basıyorsunuz tepki yok ancak elinize alınca telefonu basıyor ne kadar kötü birşey.
bu böceklere karşı önlem sinek konar ekrana rahatsiz edici olmasın diye sanyo tv vardı dokunmatik tuşlu sinek konar kanal değişirdi buna önlem bu.
[video=youtube;Mavxcb2voxI]http://www.youtube.com/watch?v=Mavxcb2voxI[/video]
http://www.youtube.com/watch?v=Mavxcb2voxI

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
telefonu(nexus 4) ilk eline alırsın fark edemezsin ama daha sonra bir arkadaşında diğer cihazlardan birini görürsün alırsın kurcalarsın için gider belkide gitmez.
LG G nin fiyatı İstanbul Bilişimde 1280 civarı birşeydi.Ve LG Türkiye garantili yani paralel ithalat değil.İstanbul Bilişim Samsung cihazları kendi garanti ediyor ama LG de durum farklı güvenebilirsin.Sorun yok.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

toplama pc den sonra toplama android de olur sana kalırsa.LG Optimus G bataryası sabit olmasa ve 2800 mah olsa biraz da kasası oval olsa işte hayalinde ki telefona en yakın cihaz:) ama senin işin zor.Sen çin e git orda bulursun ancak aradığını.
Valla htc istediğim telefonu çıkarmış helal olsun diyorum.Ülkemizde satılmıyor ancak özelliklerine baktım butterfly s tam istediğim gibi bir cihaz olmuş :)

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Şevket android almaya karar verdiysen yardımcı olurum haberin olsun.
Butterfly s beğendim ama ülkemize gelmemiş gelmeyedebilirmiş gerçi gelsede alamam para sıkıntım var bu aralar.Hakikaten tasarımı kullandığı işlemcisi bataryası kamerası müziği boyutu inceliği andoid kapasitif tuşları ekranı herşeyiyle tam istediğim gibi olmuş.Ancak seneye alabilirim artık.Bu yıl discovery ile devam.Honami launcher vs birçok şey yükledim telefon sony oldu resmen simgeler hariç herşeyi sony.

CHeTHiN

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Butterfly s beğendim ama ülkemize gelmemiş gelmeyedebilirmiş gerçi gelsede alamam para sıkıntım var bu aralar.Hakikaten tasarımı kullandığı işlemcisi bataryası kamerası müziği boyutu inceliği andoid kapasitif tuşları ekranı herşeyiyle tam istediğim gibi olmuş.Ancak seneye alabilirim artık.Bu yıl discovery ile devam.Honami launcher vs birçok şey yükledim telefon sony oldu resmen simgeler hariç herşeyi sony.
Discoveryde ölü piksel kapanma vs sorunları var diyolar doğrumu sen kullandın telefonu artı ve eksilerini söylesen iyi olurdu.Butterfly s gelicek olursak güzel ama sınırlı sayıda ülkeye gidiyor birde ara telefon olmuş butterflyın güncellenmiş versiyonu ama özellik çok iyi htc one la farklarına gelicek olursak butterfly s de 64 gb kadar hafızayı genişletme imkanın var htc one dan biraz daha hızlı Qualcomm APQ8064T Snapdragon 600 Quad-core 1900MHz htc one 1700Mhz butterfly s 5 inç htc one 4.7 inç ama htc one s ye göre daha ince ve hafif butter fly s 10.6mm 160gram htc one 9.3mm 143g ekranları aynı superlcd3 ama htc onede gorilla glass 2 varken butterfly s de gorilla glass 3 var.Htc one dahili hafıza 64gb genişletilemiyor butterfly s 16gb+64gb microsd desteği htc one 2300mah butterfly s 3200 mahlık bataryaya sahip baya fark atıyor birde fly s de kablosuz sarj var HDMI çıkışı var butter fly s biraz daha ağır basıyor ama bütçeni söylersen daha net yardımcı olabilirim.

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Discoveryde ölü piksel kapanma vs sorunları var diyolar doğrumu sen kullandın telefonu artı ve eksilerini söylesen iyi olurdu.Butterfly s gelicek olursak güzel ama sınırlı sayıda ülkeye gidiyor birde ara telefon olmuş butterflyın güncellenmiş versiyonu ama özellik çok iyi htc one la farklarına gelicek olursak butterfly s de 64 gb kadar hafızayı genişletme imkanın var htc one dan biraz daha hızlı Qualcomm APQ8064T Snapdragon 600 Quad-core 1900MHz htc one 1700Mhz butterfly s 5 inç htc one 4.7 inç ama htc one s ye göre daha ince ve hafif butter fly s 10.6mm 160gram htc one 9.3mm 143g ekranları aynı superlcd3 ama htc onede gorilla glass 2 varken butterfly s de gorilla glass 3 var.Htc one dahili hafıza 64gb genişletilemiyor butterfly s 16gb+64gb microsd desteği htc one 2300mah butterfly s 3200 mahlık bataryaya sahip baya fark atıyor birde fly s de kablosuz sarj var HDMI çıkışı var butter fly s biraz daha ağır basıyor ama bütçeni söylersen daha net yardımcı olabilirim.
Şuan bütçem -5000 lira civarı yani olmadığı gibi borcum da var bu yıl telefon almam imkansız gibi bişi.General mobile discoverynin dün artılarını eksilerini almak isteyen birine yardımcı olmak için yazmıştım linki atıyorum ordan okuyabilirsin.
http://forum.shiftdelete.net/telefo...ile-discovery-onerir-misiniz.html#post3033584

CHeTHiN

Asistan
Reaksiyon puanı
0