New York'ta Pokemon Go yasağı

Bu konuyu okuyanlar

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
po.jpg
New York valiliğinden yapılan açıklamada, cinsel taciz ve pedofili suçlularının oyunu oynamasının yasaklanacağı bildirildi.
New York Valiliği, kısa sürede dünyanın birçok farklı ülkesinde popüler olan Pokemon Go oyunuyla ilgili dikkat çekici bir karar aldı. Vali Andrew Cuomo, yaptığı açıklamada New York eyaletinde cinsel taciz ve pedofili gibi suçlardan yargılanıp; kefaletle tahliye olanların bu oyunu oynamalarına yasak getirileceğini kaydetti. Tasarının kısa bir süre içinde yasalaşacağı bilgisini verdi.

Ensonhaber.com

Son düzenleyen moderatör:

pillibebek_

Profesör
Reaksiyon puanı
145
APK Sı çıktıgı gün GPS Spoofing yapmaya başlamıştım. Hiç yürüyemem kusura bakmayın.

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Ne dediğinizi anlamadım APK,GPS neysede (spoofing nedir?) tam olarak onu bilmiyorum kb'yın.Ama merak ediyorum nasıl bir oyun?Şunu söylemek isterdim aslında her 2-3 yılda bir değişik tarzda popüler oyunlar çıkartılıyor.Ama adamlarda 10 numere 5 yıldız yapıyorlar yani.:):D

pillibebek_

Profesör
Reaksiyon puanı
145
1. hiç te 10 numara 5 yıldız değil. tüm dünyada aynı anda çıkmadıgı için milyonlarca insan apk indirmek zorunda kaldı. ayrıca bolca bug var.

2. oyun basit gerçek hayatta yürüyerek ekradaki karakteri ilerletiyorsunuz yolunuza çıkan pokemonları topluyorsunuz.

3. oyun hilelere karşı çok dayanıksızdı bu yüzden basit bir ROOT lu cihazla hemen hile yapılabildi.

4. Hilenin detayı ise şu : gerçek hayatta yürümeden ekrandaki herifi hareket ettiriyor.

5. APK dosyası, yazılımları (genelde oyunlar ya da uygulamalar) Android işletim sisteminde dağıtmanızı ve kurmanızı sağlayan bir dosya uzantısıdır

6. GPS Spoofing ise sahte konum ayarlamadır. mesela A noktasındasınız GPS Spoofing yaparak B noktasında gözüküyorsunuz GPS te.

bence 22. yüzyıl için eğlenceli olabilirdi ama içerisinde bulundugumuz yüzyıl organ mafyaları, çocuk istismarcıları, sokakta gezen baliciler ile dolu. yani biraz ucuk bir proje. hisseleri de kendisi gibi bir inip bir kalktı. Tek Gecelik Şöhret gibi birşey oldu.

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Anladım teşekkür ediyorum dediğim gibi sadece spoofig'i bilmiyorum gerisi sıkıntı değil yani yinede bilgilendirme için çok teşekkür ederim.:)Bilgilerin üzerinden tekrar tekrar geçmekte fayda vardır.öyle değil mi ?:)