NetBook'larda Windows 7 Olur mu?

Bu konuyu okuyanlar

Akhun Aktosun

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 7, Netbook bilgisayarlarda performans kaybına yol açıyor mu?

Netbook'ların pazardaki değerleri giderek artıyor. Satış rakamları da yükselmeye devam ediyor. Netbook'lar özetle, dizüstü bilgisayarlardan farklı olarak, sadece internete girebilmek ve günlük işleri halledebilmek için sunulan çözümlerdir. Dolayısıyla ne son teknoloji ekran kartları, ne de sistem belleğini sonuna kadar kullanan yazılımlar netbook'lara üretilmektedir.
fu15o4c71254384969.jpg
Durum böyleyken, Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 7, Netbook'larda kullanılmaya müsait midir? Bu sorunun cevabını arayan bilişim uzmanları, Microsoft'un "Windows 7, Netbook'larda kusursuz çalışacak" açıklamasına çok da güvenmiyor. Her ne kadar Windows 7 Starter Edition, Netbook'lara özel üretilse de, kullanıldığı takdirde performansta büyük sorunlar yaşanıyor. Kısacası Netbook satıcıları ve uzmanlar Windows 7 işletim sistemini Netbook'larda önermiyor.
Siz siz olun, Netbook'unuzun işletim sistemitercihinizi, Windows XP'den yana kullanın.
:: Sizce Netbook'larda Windows 7 kullanılabilir mi?
Yazan: Akhun Aktosun
SDN - http://shiftdelete.net

evowinds

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
174
Kurulur ama kullanılmaz, netbookların amacı bellidir. hızlı ve hafif olmaları gerekir. Ubuntu
Linux bile özel sürüm çıkarttı sırf bu amaç için. bence MS in de birşeyler yapması gerekir.

hknisl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kullanılır tabii benim Atom N270 işlemci,1GB ram,160GB hddli netbookta sorunsuz çalışıyor.Xpye göre biraz fark var ama abartılacak bir şey değil.Starter yerine home basic ya da home premium rahatlıkla kullanılabilir bence.Zaten Win7 sürümleri arasında performans farkı fazla yok sadece özellikler fark ediyor.Kurulum boyutları bile nerdeyse aynı

silaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
emin olun yaklaşık 3 aydır arkadaşım kullanıyor. hemde problemsiz olarak.

NikeSteeL

Müdavim
Reaksiyon puanı
131
Kullananların Hiç Bir Şikayeti Yok Bence Windows Starter Edition Kullanılabilir

_taha

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
netbookların işletim sistemi bence sadece XP olmalı win7 için hala uygun değl

Miroğlu_80

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Kullanılır tabi kaldırırsa donanım desteklerse neden kullanılmasın...

ESES35

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ekrandaki acer in aynısı bendede var win 7 yükleyimmi yüklemeyimmi kararsızım yükleyen arkadaş varmı acaba bilgi verebilirmi performans nasıl

POWER

Müdavim
Reaksiyon puanı
161
Vista oluyorsa Win 7 de olur bence :)