Ege yada Akdeniz Sahillerine Yerleşmeyi Düşünüyorum

Bu konuyu okuyanlar

serdar altan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
herkese merhaba,
uzun zamandır istediğimiz bir icraatı yapacağız. Ege ya da akdeniz sahiline yerleşmeyi düşünüyoruz. yaşanılacak, iş yapılacak yer seçeceğiz fakat kararsız kaldık. aklımızda marmaris, bodrum, fethiye ve çeşme seçenekleri var. tatil vesilesi ile hepsini görmüştük. fakat yerleşmek kalan hayatımızı orada geçirmek farklı, hangi ilçeyi seçmeliyim. yaşayan arkadaşlar varsa fikirlerine veya alternatiflerine ihtiyacım var. yerleştikten sonra 3-4 ay geçinebilecek maddi durumumuz var, kayserideyiz. eşimle yöneticilik yaptık, turizm ile ilgili hiç iş yapmadık. 38 yaşındayız bir çocuğumuz var. Tatil için değil yaz-kış yaşamak, yerleşmek olarak düşünün. dolayısıyla iş imkanları, sosyal hayat, sağlık, eğitim, pahalılık unsurları önemli. yerleşik arkadaşlar varsa düşüncenizi alabilirmiyim.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Şimdiye kadar gördüğüm en güzel şehir Kaş. Ama iş yapmak istiyorsanız büyük bir yerleşim alanı seçin. Turizm işkolunda çalışmak istiyorsanız, Bar işletebilirsiniz, Pansiyon işletebilirsiniz, bir eğlence merkezi işletebilirsiniz, mağaza işletebilirsiniz. Kimi uğraş için büyük ve kalabalık ve de çok ziyaretçisi olan bir yerleşim alanı daha uygun, kimi uğraş için sakin ve doğa ile iç içe bir yerleşim alanı daha uygun. Bir araba kiralayın ve güney sahili boyunca gezin görün.

serdar altan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çeşme için yoğunlaştık. Siz ne dersiniz? çeşme iş,okul,sağlık durumları nasıl? ufak bir yer açacak kadar birikimimiz var. ne önerirsiniz?

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
O taraflara hiç gitmedim.

Buğra Y.

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
Mersin'i düşünebilirsiniz bence. Merkez değil, Silifke, Erdemli, Taşucu falan olabilir. Buralarda genelde Mersin'in yerlileri yaşarlar. Şehir merkezine de yakın mesafede. Yayla isterseniz ona da imkanınız var. Yazları gerçekten sıcak oluyor ama kışın üşümezsiniz. Rahat geçer.

ATSIZ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Muğla merkeze ziyaret amaçlı gitmiştim küçük ve şirin bir yer ayrıca bahsettiğin küçük dükkan için gayet uygun. :) Aslında burada bi dükkan açmak benimde aklımda var ancak, şartlar buna izin vermiyor. Yine de bi bak istersen :)

fragger

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,061
herkese merhaba,
uzun zamandır istediğimiz bir icraatı yapacağız. Ege ya da akdeniz sahiline yerleşmeyi düşünüyoruz. yaşanılacak, iş yapılacak yer seçeceğiz fakat kararsız kaldık. aklımızda marmaris, bodrum, fethiye ve çeşme seçenekleri var. tatil vesilesi ile hepsini görmüştük. fakat yerleşmek kalan hayatımızı orada geçirmek farklı, hangi ilçeyi seçmeliyim. yaşayan arkadaşlar varsa fikirlerine veya alternatiflerine ihtiyacım var. yerleştikten sonra 3-4 ay geçinebilecek maddi durumumuz var, kayserideyiz. eşimle yöneticilik yaptık, turizm ile ilgili hiç iş yapmadık. 38 yaşındayız bir çocuğumuz var. Tatil için değil yaz-kış yaşamak, yerleşmek olarak düşünün. dolayısıyla iş imkanları, sosyal hayat, sağlık, eğitim, pahalılık unsurları önemli. yerleşik arkadaşlar varsa düşüncenizi alabilirmiyim.

Muğla merkeze ziyaret amaçlı gitmiştim küçük ve şirin bir yer ayrıca bahsettiğin küçük dükkan için gayet uygun. :) Aslında burada bi dükkan açmak benimde aklımda var ancak, şartlar buna izin vermiyor. Yine de bi bak istersen :)

Muğla Marmaris bölgesini önerebilirim, 2015 yılında 2 ay tatil yaptım. Yaşanılacak bir yer.