Need For Speed Shift Drift Yapmak

Bu konuyu okuyanlar

lazerboy

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Arkadaşlar bi türlü NFS Shift'te drift yapmayı başaramadım.Yapabilen varsa bana yardımcı olabilir mi?

as66

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Kardes bende anca istediği kadar puan toplayabiliyom bazen 2 ye katladığımda oluyor.
Püf noktası yolun işaretli bölümleri bence burada arabayı fazla sarsmadan drift yapmaya çalış.
Ancak bunu diyebilirim ama eski oyunlara nazaran acaip zorlamışlar drift kısmını.

lazerboy

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Onu yapmaya çalışıyorum ama hemen spin atıyor araba onu bi türlü beceremedim :D

as66

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Hangi arabayı kullanıyorsun doğru arabayı bulmakda çok önemli :D

lazerboy

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Bende modifiyeli BMW 135 Coupe ve Chevrolet Camaro (yine modifiyeli :D) SS var.Aslında Tier2'de drift bölümünde kendisi veriyor arabayı ama başka zamanda 135 Coupe almaya mecbur bırakıyor.Yani Camaro'yu alamıyorum.Şu an Tier 2'de drift bölümünün 1. kısmındayım.Orda Nissan 370Z veriyor yanılmıyorsam.

as66

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Ben Mazda RX-7 kullanıyordum. Ancak istediği puanı biraz geçip birinci oluyordum.
Yapılamayacak kadar zor değil. Quick race bölümünden kendini geliştirebilirsin.

lazerboy

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Tamam öyle yapayım o zaman Quick Race'den geliştireyim teşekkürler yardımın için.

nigdeli5168

Asistan
Reaksiyon puanı
1
çizgilerden çıkmazsanii puan veriyor bide yön tuşlarına basılı tutma o zaman fazla spın atıyo:)

lazerboy

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Peki dönerken gaza basmak mı gerekiyor yoksa gazdan çekmek mi?

ExCeLLeNT

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
Valla bende ilk birkaç turda zorlanmıştım ama sonra alışınca işte az çok geçtim hatta öyle bir alışmıştım ki araba bir keresinde uzun bir yolu yan yan kayarak bitirmişti uzun dediysem fazla uzun değil sonra dönüşü yaptıktan sonra düz yol vardı düz yolu yan yan bitirdim genelde de fark atıyordum diğer adamlara ama gerçekten araba seçimi bayağı önemli bu drift olayında.

lazerboy

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Ben de çalıştım ve başardım sayılır.Sadece dönüşlerden sonra araba kontrolden çıkıp pistin dışına gidiyor onu yapamadım :D

ExCeLLeNT

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
Valla ben dönüşlerde basıyordum araba dönerken bırakıyordum tuşu sonra tekrar kontrolü alıyordum elime ama çok oldu sildim ben o oyunu.
Hele dönüşlerde sakın sağ sol tuşuna basılı tutma benim tavsiyem bu.

lazerboy

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Evet sağ tuşa basınca spin atıyor :D

ExCeLLeNT

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
İlk driftim 5 dakikayı geçmişti durmadan spin atıyordu araba:DZaten çarpa çarpa karizma da kalmamıştı araçta:D

lazerboy

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Bende de öyle oldu araba darmadağın olmuştu :D

ExCeLLeNT

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
Araçtan başka herşeye benziyordu hurdacıya versin küfür ederdi sana öyle diyim yani. :D
Neyseki sadece otomatik seçilen arabalar bölümünde bir araba çok iyi gelmişti yeşildi orjinali oyunda unuttum ismini ama sonu 7di galiba birde 8 i vardı şimdi dilimin ucunda ama işte söyleyemiyorum çok iyi drift aracıydı gerçekten iyi driftler yaptım o araçla.

lazerboy

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Japon arabaları çok tuhaf olmuş oyunda hiç biri güzel değil.Biri sürekli spin atıyor diğeri gaza basıyorsun gitmiyor :D

mehmet7126

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sen viraja girdiğinde drifte başlıyorsun burası normal. ama bilgisayar kendisi direksiyonu kırıp toparlatmaya çalışıyor. işte buna izin verme. sen yine direksiyonu viraja göre çevirmeye çalış (bu dediğim driftte tokyo bölümünde sonuna doğru uzun bi u şeklinde viraj var, orda çok işe yarıyor :D) normal virajlarda ise drifte başla, gazı bırak veya bas-bırak yap. yani gazı kendin ayarla. spin atmaya bir çözüm olabilir. yani diyeceğim driftte (90 derecelik virajlarda) gaza basılı tutmucan. gaz kontrol altında olcak. benim drift tarzım bu. :) umarım yardımcı olmuşumdur.

OnLT

Müdavim
Reaksiyon puanı
149
İlla bana indirteceksiniz oyunu ya! :D

ExCeLLeNT

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
İştahlı anlatınca iştahın mı açıldı :D

OnLT

Müdavim
Reaksiyon puanı
149
Okudum da merak ettim canım çekti. :D

Mta

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Gidiyorsun bir tane Logitech G25 alıyorsun. Sonra virajlarda hafif ayagını gazdan cekiyorsun , hafif debriyaja basılı tutuyorsun . Dönüşlerde gaza çok yüklenmeden ara gazı veriyorsun . Drifte ters mantık vardır. Sol doğru kayarken tekerler sağa dönecek sağa doğru kayarken tekerler sola dönecek. Kaydırmak içinde el freni yerine vitesi düşürürsen teker pati koyar daha çok puan toplarsın. Alacağın araba çok hızlı olmasına değil atik olması dikkat edeceksin özellikle 1 ve 3 vitesleri kalkışları çok iyi olmalı. 1. ve 2. vites geçişi arası çok kısa ve ya çok uzun olan arabaları seçme.
Ben böyle oynuyorum :)

Dipnot ; Direksiyonu döndürürken parmalarınla kavrayak degil avuç içinle döndürürsen daha kolay olur :p

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
valla bende direksiyonla oynuyorum bende gt serisi var zaten feed back sayesinde aracı hissettiğiniz için refleksleriniz otomatik yanıt veriyor :D ben direksiyonu yumuşak çevirip hemen sert bir hareketle başlatıyorum drifti :D klavye ile zor oluyor :D

Mta

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
valla bende direksiyonla oynuyorum bende gt serisi var zaten feed back sayesinde aracı hissettiğiniz için refleksleriniz otomatik yanıt veriyor :D ben direksiyonu yumuşak çevirip hemen sert bir hareketle başlatıyorum drifti :D klavye ile zor oluyor :D

Aynen öyle :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben tokyonon 3 3 driftinde zorlanıyorum nasıl yapıcaz