Nedir bu iPhone Nefreti?

Bu konuyu okuyanlar

naruto13

Asistan
Reaksiyon puanı
29
Ben bu insanlari anlayamiyorum .Sirf piyasadaki en pahali cihaz iphone diye artik alamadiklarindanmidir nedir çamur atma pesindeler.Ya Artik bana bu tur insanlar tksinc geliyor .su an bu yaziyi samaung trens lite ile yaziyirum ve inanin o kadar yavas ki on dakikadir yaziyorum yani.ulan daha samsungun kendi isletim sistemi yok elinkini kullaniyor gelmis iphona laf atiyorlar.nornalde bu tur insanlar iphona rezilder ama icten ic benim neden iphoneim yok der :) hiz bakimindanda her turlu iphone diylrum.benchmark felan belli zaten.soruylrum elde iphone goruncemi daha havali yoksa samsung mu?.bence her samsungcunun icinde bir iphone meraki vardir.ayrica son olarak iphone patlama haberleri yalandir.e sen bataryaya bataryaya eziyet edersen ..dicem o ki insan ulasamadigi iphone kotu dermis :)) rastgele

M

Murat Burç

SDN Okuru
Telefon ile hava atmaya çalışan acizdir. Hava için telefon alanları anlamak zor.
Çok eski ve çok ucuz bir samsung kullanip fiyati amiral gemisi dolaylarinda gezinen iPhonelar ile trand liteyi hiz olarak karşılaştırmak zaten ayri bir mesele

Son olarak
Kaynak: https://youtu.be/uL99tRQR9W0

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
S8'im var isteseydim Iphone 7 veya Iphone 7 Plus alabilirdim. Neden almadım? S8, IP7 ve Ip7 Plus'a göre çok daha f/p. Ayrıca hız olayları şuan son çıkan 2017 modellerinde kafa kafaya. Iphone'nin tek avantajı hız iken geriye ne kalıyor? Batarya, Kamera, Ekran, Tasarım hepsinde sınıfta kalıyor Iphone.

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Güzel kardeşim çamur atmak değil maksat en iyi ıphone savunucu ben olmam lazım ki 4 den buyana ıos kullandığım için. Gerçekten kötü birşeye iyi demek insanın deli varmıyor buyur elinde internet göz var nizam var note 8 özelliğine duruşuna tasarımına kalitesine bak bir de ona yakın bir ıphone tasarımına bak x leri hiç araya katmıyorum arada mükemmel fiyat farkı var

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
Bende 5sten bu yana iphone kullanıyorum şuan 7 var teknik bi sorun yaşamadım geçenlerde şarz kablom bozuldu o kadar.konuyu açan arkadaş haksız sayılmaz öyle tiplerde çok fazla dışarıda fakat telefonla hava atmak veya pahalı olduğu için çamur atmakta ayrı bi saçmalık.Bende 1 aya iphone dan android e geçebilirim sırf tasarım yüzünden

Çagatay Keser

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Arkadaşım cidden sana nasıl cevap vereceğimi bilemedim nerdeyse 5 yaşına giricek ve zaten 2013 yılında bile orta segment bile olmayan bi telefonu nasıl referans olarak alıp androidi gomüyosun anlamadım harbiden pes şimdilik bunu diyorum akşam nasıl daha yanıldını sana anlatıcam işim var

KeremEnginar

Asistan
Reaksiyon puanı
189
Öncelikle hiçbir markanın "fan boyu" veya "hater"ı olmamak lazım. Model bazlı düşünün, bir firmanın bir telefonu ya da başka bir ürünü çok güzel bir diğeri çok kötü olabilir. Bir şeyleri ölümüne sevmek veya nefret etmek her zaman sıkıntılı bir şeydir.

iPhone'a gelince, ben sevmiyorum. Hızlı şarjı 4 sene önce getirmesi gerekirken 2018'de getirdi ama kutudan çıkmıyor. Ekstra 350 TL falan verip kablo ile adaptör alman lazım. İyi tarafları yok mu? Tabii ki var, ama Android rakiplerinden geride olduğu konu da çok.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
O da kutu içeriğinden kaliteli kulaklık, Hızlı şarj adaptörü kablosu ve habersizce telefonları yavaşlatan markaya daha ne diyelim

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Yavaşlatan kelimesi ezberlenmiş gibi dile dolandı şu da var adamlar batarya değişiminden sonra eski hıza ulaşıyor peki aynı olay diğer sistemde mevcutmu yani batarya değişiminde android cihazlar hızlanıyormu ? Bunu düşünerek ezberden sırf yazmış olmak için yazmayalım.

KeremEnginar

Asistan
Reaksiyon puanı
189
Yavaşlatan kelimesi ezberlenmiş gibi dile dolandı şu da var adamlar batarya değişiminden sonra eski hıza ulaşıyor peki aynı olay diğer sistemde mevcutmu yani batarya değişiminde android cihazlar hızlanıyormu ? Bunu düşünerek ezberden sırf yazmış olmak için yazmayalım.

Android cihazların batarya kondüsyonu düştüğünde işlemci frekansı düşmüyor ki niye batarya değişiminde hızlansın?

EA14

Doçent
Reaksiyon puanı
190
renkler ve zevkler tartışılmaz; kim ne kullanmaktan veya tercih etmekten hoşlanıyorsa sonuç odur. boş yere iPhone samsung polemiğene gerek yok.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Android cihazların batarya kondüsyonu düştüğünde işlemci frekansı düşmüyor ki niye batarya değişiminde hızlansın?
Olay şu batarya düşmesi demek cihazın baya zaman kullanılmış olması veya kötü durumda olması lazım.İphone lar yavaşlatma yolu ile batarya tasarrufuna giderken android cephesi ise elinden geldiğince hızdan ödün vermiyor fakat batarya kullanım süresinde düşüşe sebeb oluyor. İphone lar batarya değişmi yaparak bu düşüşe engel oluyor fakat aynı olay andorid cephesi için gecerli değil örneğin 5s ler batarya değişimi sayesinde ilk hızları olmasada iyi bir hıza sahip olurken aynı yıl çıkmış android telefon batarya değişse bile aynı hızı boşver yarı hızı yakalıyamıyor bile.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Olay şu batarya düşmesi demek cihazın baya zaman kullanılmış olması veya kötü durumda olması lazım.İphone lar yavaşlatma yolu ile batarya tasarrufuna giderken android cephesi ise elinden geldiğince hızdan ödün vermiyor fakat batarya kullanım süresinde düşüşe sebeb oluyor. İphone lar batarya değişmi yaparak bu düşüşe engel oluyor fakat aynı olay andorid cephesi için gecerli değil örneğin 5s ler batarya değişimi sayesinde ilk hızları olmasada iyi bir hıza sahip olurken aynı yıl çıkmış android telefon batarya değişse bile aynı hızı boşver yarı hızı yakalıyamıyor bile.
Apple eskiden çogu android rakibine göre daha iyi fotoğraf çekiyordu. Hep eski cihazların durumunu konusacaksak işimiz yaş. S4 zamanini falan Eski çöp androidlerin hızını niye konuşuyoruz? Çöp falam diyorum ama ios 11 yüklu bir 5se yeni pil takalım o zaman çıkmış sony , htc veya saf android cihazı yine de nal toplattırir 5S'e
Bu cöp android sözlerim de S4'e ve onun gibi cihazlara

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Apple eskiden çogu android rakibine göre daha iyi fotoğraf çekiyordu. Hep eski cihazların durumunu konusacaksak işimiz yaş. S4 zamanini falan Eski çöp androidlerin hızını niye konuşuyoruz? Çöp falam diyorum ama ios 11 yüklu bir 5se yeni pil takalım o zaman çıkmış sony , htc veya saf android cihazı yine de nal toplattırir 5S'e
Bu cöp android sözlerim de S4'e ve onun gibi cihazlara
Mecbur eski cihaz konuşacağız şu an çıkan iphone ların bataryası yeni neden yeni olanı konuşalım? Mevzu eski cihazların yani bataryası belli kullanım ile eskimiş eski gücünü veremiyen bataryaların sistemi yavaşlatması, yeni cihazları konuşmuyoruz yani şu an.Ha ileride ne olur bekleyip göreceğiz zaamanında iphone killer lakaplı amiral gemilerinin hali belli şu anki iphone killer larda aynı duruma düşecekmi bilinmez.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Mecbur eski cihaz konuşacağız şu an çıkan iphone ların bataryası yeni neden yeni olanı konuşalım? Mevzu eski cihazların yani bataryası belli kullanım ile eskimiş eski gücünü veremiyen bataryaların sistemi yavaşlatması, yeni cihazları konuşmuyoruz yani şu an.Ha ileride ne olur bekleyip göreceğiz zaamanında iphone killer lakaplı amiral gemilerinin hali belli şu anki iphone killer larda aynı duruma düşecekmi bilinmez.
OnePlus One'a bir göz atın iPhone killerlardan biriydi zamaninda
Durumu ortada kullanan çatır cutur kullaniyor veya o zaman çıkan nexus 6

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Sayılı cihaz onlarda ki sorunlara baksan iphone dan daha fazla işin doğrusu konumuza gelirsek. Sevilmeme sebebi zamanında fiyatından dolayı belli bir kesimin alması ve alamayan kesimin kıskançlığı hala bu kıskançlık devam ediyor :)

M

Murat Burç

SDN Okuru
Sayılı cihaz onlarda ki sorunlara baksan iphone dan daha fazla işin doğrusu konumuza gelirsek. Sevilmeme sebebi zamanında fiyatından dolayı belli bir kesimin alması ve alamayan kesimin kıskançlığı hala bu kıskançlık devam ediyor :)
Ben sevmiyorum niye çünkü bir kalasa çöp ön kameralı bir cihaza o kadar para vermem (X bir kenara)
Sayili cihaz değil ben iki tane saydim daha fazla cihaz sayilabilir ve emin olun bu cihazlar bakin 6dan ''daha sorunsuz" degil çok daha sorunsuz

Koyehel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Birisi şu iOS güncellemelerini durdursun

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Ben sevmiyorum niye çünkü bir kalasa çöp ön kameralı bir cihaza o kadar para vermem (X bir kenara)
Sayili cihaz değil ben iki tane saydim daha fazla cihaz sayilabilir ve emin olun bu cihazlar bakin 6dan ''daha sorunsuz" degil çok daha sorunsuz
sayılı cihaz derken iphone lar bir iphone 5 s e kaç iphone killer düşüyor :) e bırakda bir cihaz yada iki cihaz denk gelsin o kadar da kötü değil androidler yerden yere vurmana gerek yok yani :)

M

Murat Burç

SDN Okuru
sayılı cihaz derken iphone lar bir iphone 5 s e kaç iphone killer düşüyor :) e bırakda bir cihaz yada iki cihaz denk gelsin o kadar da kötü değil androidler yerden yere vurmana gerek yok yani :)
Kiytirik 5se rakip cikaran yok 6yi konuşuyoruz hoş o da şuan sürünmekle meşgul :D

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,061
@KeremEnginar 'ında dediği gibi, hiç bir markaya körü körüne bağlanmamak gerekiyor. iPhone 3G'den beri iPhone kullanıyorum fakat iPhone 7 mi S7 edge mi derseniz s7 edge derim. Bunun sebebi alışkanlık aslında, uzun zamandır iPhone kullandığım için artık alıştım ve belki biraz abartılı olacak fakat bakmadan bazı işlevlerini kullanabiliyorum. Note 8 iPhone 10'dan daha iyi olduğunu her zaman söylemişimdir fakat yinede siz bana Note 8 mi? Yoksa iPhone 10'mi deseniz, ben iPhone 10 derim :)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
"hater" ne ki? fan boy imhopet tamam da hater kim? nedir?

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Pili değişen cihazların eski hızına ulaşması falan bahane madem karşılamıyor ona göre pil üretip satacaksın İphone X e bile koskocaman kasaya bile çift pili zorla sığdırdılar hemde kapasite bile hala düşük

fragger

Cezalı
Reaksiyon puanı
3,061
Pili değişen cihazların eski hızına ulaşması falan bahane madem karşılamıyor ona göre pil üretip satacaksın İphone X e bile koskocaman kasaya bile çift pili zorla sığdırdılar hemde kapasite bile hala düşük

Müşteri tarafından düşündüğünde bir sorun yaşamak istemiyorsun ve bir kere para vermek istiyorsun. Fakat üretici tarafından düşündüğünde ise, üretici sattıktan sonrada para kazanmak için bu tür yollar izlemektedir. Bu sadece Apple'de değil, tüm markalarda mevcuttur... Sorunsuz bir cihaz üreten marka yoktur, soruna çözüm bulan markalar vardır.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Müşteri tarafından düşündüğünde bir sorun yaşamak istemiyorsun ve bir kere para vermek istiyorsun. Fakat üretici tarafından düşündüğünde ise, üretici sattıktan sonrada para kazanmak için bu tür yollar izlemektedir. Bu sadece Apple'de değil, tüm markalarda mevcuttur... Sorunsuz bir cihaz üreten marka yoktur, soruna çözüm bulan markalar vardır.

Sorunsuz üretmek başka bencillik etmek başka
bir konu söz konusu ben hiçbir markanın bu tarz durumda kullanıcıyı mağdur bıraktığı görmedim

fragger

Cezalı
Reaksiyon puanı
3,061
Sorunsuz üretmek başka bencillik etmek başka
bir konu söz konusu ben hiçbir markanın bu tarz durumda kullanıcıyı mağdur bıraktığı görmedim

E alttaki durum nedir o zaman ? :) Kapasitesi düşük olduğunda insanlar mağdur olmuyor mu ? :)

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
E alttaki durum nedir o zaman ? :) Kapasitesi düşük olduğunda insanlar mağdur olmuyor mu ? :)

Öyle denilebilir elinde oldukça değerli bilgiler var Apple'ın bütçeside oldukça bol geçen yıl bir çok firmayı satın aldı ama hala 3000 mAh kapasitenin üstüne çıkartmıyor çıkartmayınca pil daha hızlı tükeniyor :)