Neden Yandex'e Geçmelisiniz?

Bu konuyu okuyanlar

Melih Beyefendi

Müdavim
Reaksiyon puanı
886
Merhabalar hocalarım. Bugün sizin ile beraber 4 yıl kullandığım Yandex Browser ve Google Chrome'un karşılaştırmasını yapacağım. Ve olabildiğince tarafsız olmaya çalıştım. Tüm yorumlarınıza da açığım. Haydi başlayalım;
Yandex'in size sağladığı Önemli faydalar nelerdir?

1. Kullandığı Alan: Hocalarım, Google Chrome: Hızlı ve Güvenli (yüklü olduğunda) cihazınızda 576 MB kullanır iken, Yandex Browser with Protect ise sadece 315 MB yer harcıyor! Yeriniz de size kalıyor.

2. Size Sunduğu Kolaylıklar: Hocalarım, geçen gün bir arkadaş SDN Forum mobil haline gelmeli mi diye sormuş. Yanıtlarda ise, sürekli tarayıcıya girip aratmanın zor olduğunu söylemişsiniz. Yandex bu dönemi bitiriyor! SDN Forumun ana sayfasına girdikten sonra, sağ üst köşede ki 3 noktaya tıklayıp oradan Ana ekrana ekle seçeneğini seçiyorsunuz. Bu özellik, tarayıcıyı açmanıza gerk kalmadan sizi SDN Forumun ana sayfasına yönlendirir. Vaktiniz de size kalır!

3. Özelleştirme İmkanları: Hocalarım, Google Chrome Hızlı ve Güvenli tarayıcıda istediğiniz haber bültenlerini seçemiyordunuz. Yandex ile sadece girişte (sonradan değiştirme güncelleme ile gelecek) istediğiniz 3 haıber bültenini seçebilirsiniz. İstediğiniz bültenlere abone olup beğeni atabilirsiniz. Güzel değil mi?

4. Protect Nedir?: Hocalarım, Yandex Browser with Protect size geniş bir Protect imkanı sunuyor. Bunun içinde;
Turbo modu (Videoları kesintisiz izlemenizi sağlar.)
Reklam engelleme: (Gelişmemiş olsa da sitede ki gereksiz reklamları engeller.)
WiFi Güvenliği: (Şifresiz WiFi ağlarında sizi korur.)

5. Sade ve Basit Bir Arayüz: Hocalarım, Yandex Browser with Protect, size Google Chrome Hızlı ve Güvenli gibi karışık bir ekran sunmaz. Aradığınız sayfalar, düzenli ve göz yormayan tasarımı ile karşınıza çıkıyor.

6. Her Konuyu Ayarlardan Açabilirsiniz: Hocalarım, Yandex Browser with Protect, istediğiniz tüm ayarları karşınıza Basit ve Sade bir şekilde geliyor. Mesela; her konuyu farklı bir sekme açıp açması ayarlardan yapılabiliyor. Arama sonucunuzun en alt kısmında ayarlar kısmına girin. Dikkat; Ayarlar otomatik kaydedilmez!

7. Verilerin Korunması, Gizlenmesi: Hocalarım, Yandex Browser with Protect, sizin verilerinizin tümünü Google Chrome Hızlı ve Güvenli gibi istemez. Ve verilerinizi korur. Hiç bir 3. taraf yazılımlara vermez. Kafanız rahat olsun!

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
yandex, google filan fişman... Hepsi aynı. Mecbursan seç birini. Ama ben yandex seçeceğime gugle ile idare ediyorum yan sanayisnden :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ve olabildiğince tarafsız olmaya çalıştım. Tüm yorumlarınıza da açığım.
ScreenHunter 50.png
Olabildiğince tarafsız :D

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Hocam bu gidişle yandex’i savuna savuna Dekan olucaksınız??. Bu konu biraz da kullanıcı tercihiyle alakalı. Siz ‘1’ kez açıklama yaparsınız, isteyen istediğini kullanılır.

Reaksiyon puanı
6,425
Hayır yandexin her yeri Rusça türkçe çevirisen bile yine bazı bölümleri Rusça tasarımı kalitesiz bing veya google ondan daha iyi

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Hala mı yandex google davası

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,466
Bing yaa. hergün yeni bir resim ile karşılıyor Yandex arama sonucu çok dağınık geliyor Bing toplu falan yani.

Reaksiyon puanı
6,425
Bing yaa. hergün yeni bir resim ile karşılıyor Yandex arama sonucu çok dağınık geliyor Bing toplu falan yani.
Bencede bing derli toplu

Hocam bu gidişle yandex’i savuna savuna Dekan olucaksınız??. Bu konu biraz da kullanıcı tercihiyle alakalı. Siz ‘1’ kez açıklama yaparsınız, isteyen istediğini kullanılır.
Aynen?????

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Google ile US
Yandex ile RU

artık istihbaratçılara veririz bilgileri oh mis.

Reaksiyon puanı
6,425
Google ile US
Yandex ile RU

artık istihbaratçılara veririz bilgileri oh mis.
Aslında java ama 16gb RAM istiyor yazcaktım hızlı yazdım diye böyle kaldı ama olsun

Aslında java ama 16gb RAM istiyor yazcaktım hızlı yazdım diye böyle kaldı ama ols

Aslında java ama 16gb RAM istiyor yazcaktım hızlı yazdım diye böyle kaldı ama ols

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Yandex kurdum eskiden güzeldi ama şimdi eklenti mağazası çöp Ublock yok Adguard yok İDM bile etkinleştiremedim anında sildim geri. Mozilla ve Chrome ile devam ediyorum hatta sisteme şimdi Brave Browser kurdum bu da fena değil.