Neden Yandex'e Geçmelisiniz?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


Melih Beyefendi

Doçent
Katılım
18 Tem 2019
Mesajlar
783
Puanları
93
Konum
İSTANBUL/Sultangazi (Türkiye Cumhuriyeti)
Merhabalar hocalarım. Bugün sizin ile beraber 4 yıl kullandığım Yandex Browser ve Google Chrome'un karşılaştırmasını yapacağım. Ve olabildiğince tarafsız olmaya çalıştım. Tüm yorumlarınıza da açığım. Haydi başlayalım;
Yandex'in size sağladığı Önemli faydalar nelerdir?

1. Kullandığı Alan: Hocalarım, Google Chrome: Hızlı ve Güvenli (yüklü olduğunda) cihazınızda 576 MB kullanır iken, Yandex Browser with Protect ise sadece 315 MB yer harcıyor! Yeriniz de size kalıyor.

2. Size Sunduğu Kolaylıklar: Hocalarım, geçen gün bir arkadaş SDN Forum mobil haline gelmeli mi diye sormuş. Yanıtlarda ise, sürekli tarayıcıya girip aratmanın zor olduğunu söylemişsiniz. Yandex bu dönemi bitiriyor! SDN Forumun ana sayfasına girdikten sonra, sağ üst köşede ki 3 noktaya tıklayıp oradan Ana ekrana ekle seçeneğini seçiyorsunuz. Bu özellik, tarayıcıyı açmanıza gerk kalmadan sizi SDN Forumun ana sayfasına yönlendirir. Vaktiniz de size kalır!

3. Özelleştirme İmkanları: Hocalarım, Google Chrome Hızlı ve Güvenli tarayıcıda istediğiniz haber bültenlerini seçemiyordunuz. Yandex ile sadece girişte (sonradan değiştirme güncelleme ile gelecek) istediğiniz 3 haıber bültenini seçebilirsiniz. İstediğiniz bültenlere abone olup beğeni atabilirsiniz. Güzel değil mi?

4. Protect Nedir?: Hocalarım, Yandex Browser with Protect size geniş bir Protect imkanı sunuyor. Bunun içinde;
Turbo modu (Videoları kesintisiz izlemenizi sağlar.)
Reklam engelleme: (Gelişmemiş olsa da sitede ki gereksiz reklamları engeller.)
WiFi Güvenliği: (Şifresiz WiFi ağlarında sizi korur.)

5. Sade ve Basit Bir Arayüz: Hocalarım, Yandex Browser with Protect, size Google Chrome Hızlı ve Güvenli gibi karışık bir ekran sunmaz. Aradığınız sayfalar, düzenli ve göz yormayan tasarımı ile karşınıza çıkıyor.

6. Her Konuyu Ayarlardan Açabilirsiniz: Hocalarım, Yandex Browser with Protect, istediğiniz tüm ayarları karşınıza Basit ve Sade bir şekilde geliyor. Mesela; her konuyu farklı bir sekme açıp açması ayarlardan yapılabiliyor. Arama sonucunuzun en alt kısmında ayarlar kısmına girin. Dikkat; Ayarlar otomatik kaydedilmez!

7. Verilerin Korunması, Gizlenmesi: Hocalarım, Yandex Browser with Protect, sizin verilerinizin tümünü Google Chrome Hızlı ve Güvenli gibi istemez. Ve verilerinizi korur. Hiç bir 3. taraf yazılımlara vermez. Kafanız rahat olsun!
 
Üst
stat counter