Neden Turkcell Kullanmamalıyız ?

Sizce hangi operatör HER YÖNÜYLE tercih edilebilir.

• Turkcell

Kullanılan: 31 66.0%
  • Türk Telekom

Kullanılan: 8 17.0%
  • Vodafone

Kullanılan: 8 17.0%

• Kullanılan toplam oy
    47

Bu konuyu okuyanlar

MevlutOrhanTr

Asistan
Reaksiyon puanı
86
Arkadaşlar bundan tam bir yıl önce 10 nisan 2017 de ben turkcell faturalı oldum.25 tl ye 3 gb 500 dk 1000 sms le geçiniyordum.Tarihler ekimi gösterdiğinde beni 532 li numaralar günde 3 posta arar oldu neredeyse.15 ekimde açtım konuştuk falan.Konuşurken paketi tam anlamadım lakin o arada arkadaşıma birşey diyordum tamam dedim ve adamlar 2. bir onay almadan paketimi üst pakete çıkardı.Buna da eyvAllah dedim.Tarihler 1 ocak 2018 i gösteriyordu.Fizy olan paket içeriğimdeki şarkılar hep 30 saniye.Neymiş efendim benim paket o paket değilmiş artık.Bunada eyvAllah çektim.Tarihler artık 05 nisan 2018.Abonelik biteceği için faturasıza geçeceğim ve geçtim.O da ne ! Dün bir baktım bana +30 tl fazladan fatura gelmiş.İçerikte 20 tl telsiz kullanım bedeli (Her ay zaten 2 tl aldılar benden) ve almadığım bir paket için 10 tl.Özellikle GENCAVER denen müşteri temsilcisine sorduğumda bu paket ücretsiz demişti bana faturasıza hoşgeldin diye dedi.Benim başım yandı baya baya sizin ki yanmasın.Bu arada 10 nisan 2017 de 532 üzerinden faturalıya geçebiliyorken,faturasıza geçmek için sadece ana bayiye gitmem gerekiyormuş.Bunun mantığı nerede hala anlamış değilim.Çekim kalitesi 10 üzerinden 10 olan turkcellin böyle ufak tefek cambazlıklarla milletin parasını alması ise 10 üzerinden 100 dür.Siz eğer turkcell oalcaksanız faturasız olun (Turkcellden telefon alınca güncelleme de gelmedi nedense).Umarım Vodafone da bu durumu yaşamam.İnsanı enayi yerine koyup , 3 kuruşumuzu çalmak nasıl bir insalıktır.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Türk Telekom daha iyi bence. Kullanıyorum sıkıntı yok.

MevlutOrhanTr

Asistan
Reaksiyon puanı
86
Türk Telekom daha iyi bence. Kullanıyorum sıkıntı yok.

Evimde malesef çekim gücü ucu ucuna.Kesintili konuşuluyor.Yoksa Türk Telekom avantaj yönüyle en iyisi.Bir de kalabalık yerlerde internet hantallaşıyor dediler.Ne kadar doğru denemedim.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Evimde malesef çekim gücü ucu ucuna.Kesintili konuşuluyor.Yoksa Türk Telekom avantaj yönüyle en iyisi.Bir de kalabalık yerlerde internet hantallaşıyor dediler.Ne kadar doğru denemedim.
Kalabalık yerde herkes internete yüklendiği için normaldir. Türk Telekom' un tarifeleri hepsinden iyi ama çekim gücü ve hızı diğer rakiplerine göre iyi değil. Ben memnunum.

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Vodafone'un çekim kalitesi güçlü. Tavsiye ederim :)

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459
Turkcell'e geçtim çünkü diğer operatörlerin net hızı kağnı gibi. Ayriyetten bir data hattım TT da. Download neyse ama ayda bir kaç kere saniye de 1-2 mb hız ile upload ederken genel de 200kb üstüne çıkmadığı oluyor ki kırsal alan da falan değilim üstelik.
Turkcell'in Süper Konfor 5+2gb tarifesini kullanıyordum 45₺ ye son bir kaç ay dediğin gibi Fizy 30sn ye geçti premium için para istedi. MH ile görüştüm 45₺ ye aynı tarife devam edeyim yok illa eski aboneye 5gb üstelik fizy de yok. 3-4 iptal girişimi ardından aransam da pes ettim fizy siz 45₺ ye 5gb 1 yıllık taahhüt verdim. Başka opr. e geç banka sim değişiliği can sıkıcı . Turkcell in güzel olduğu taraf çekim gücü,net hızı ve kafa karıştırmayan uygulaması. Kapa ,Mobilödeme,İziniptal 2222 ye yolladın mı diğer opr.lere göre daha iyi oluyor.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Turkcell şu an için en iyi operatör. Ayda 95tlye Platinum 12GB kullanıyorum. Hizmette hiçbir sıkıntıya rastlamadım. Turkcell alın rahatlayın.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Turkcell Türkiye'nin 1 numaralı operatörüdür kim ne derse desin. 17 senedir kullanıyorum. Şu sıralar 12 GB Platinum kullancısıyım. Verdiği paraya aldığım hizmet gayet iyi.

Mateist

Müdavim
Reaksiyon puanı
238
Turkcell kullanmak için tek sebep Türk Telekoma geri dönüp yeni müşteri kampanyalarından faydalanmak olmalı :)

Arcath

Asistan
Reaksiyon puanı
60
"Çalmak" terimini kullanmışsınız. Bahsettiğiniz olaylar çok sıkıntı olaylar değil diye düşünüyorum. İnsanların başına neler geliyor.

Mevcut tarifenizin bitmesine yakın Turkcell sizi döne döne arıyor ve bilgilendiriyor. Emin olun bu kötü birşey değil.
Kısa bir örnek vereyim.
Türk Telekom 'da tarifemiz sona ermişti ve iş yoğunluğundan fark edememiştik. Ne bir mesaj, ne arama, ne mail hiçbir bilgilendirme almadık. Haftalar sonra ödeme planlarına baktığımda son 2 ayda otomatik ödemeden aylık 160 tl çekildiğini görünce şok olmuştum.
Aynı konu Turkcell 'de başıma geldi. Aradılar, meşgulüm deyip kapadım. Sözleşme bitiş tarifini hatırlattılar ve "faturanız yükselir" uyarısında bulundular. İlerleyen günlerde mesaj geldi. Sözleşmenin sona ermesine 3 gün kala tekrar mesaj ve tekrar arandım. Unutup atlamama müsade etmediler adeta. Oysa onlar için de geçerli aynı durum. Rahatlıkla 150-200 TL fatura gönderebilirlerdi. Sessiz kalmaları yeterliydi bunun için.

Türk Telekom 'da hizmet alamadığım ayların faturaları var ve malesef ücret iadesi sembolik olarak veriliyor. Oysa Turkcell yanlışlıkla satın aldığım paketi henüz kullanmamışken müşteri temsilcisine rica etmemle beraber iptal ederek bakiyeyi anında iade etti. Bunu başka yerde görebileceğimi düşünmüyorum.

Siz yine de farklı bir operatöre geçerek tepkinizi gösterebilirsiniz. Ancak yaşadıklarımı paylaşmak istedim.

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,495
ayda 20TL veriyorsanız en iyisi Türk Telekom, ama ayda 100TL verecekseniz Turkcell

alcasar

Asistan
Reaksiyon puanı
51
Para konusunda turkcell dediğin gibi rezilliktir. Ama buna rağmen kazık yediğimi bile bile ödüyorum. Çünkü diğer operatörlerdeki istikrarsız yere göre değişen internet bağlantı hızları, görüşmelerde ses kesilmesi, ses kalitesinde sorunlar,şebeke varmış göründüğü halde çalışmaması gibi sorunlar yaşamadım turkcell ile.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Vodafone'dan 2.5 gördüğüm yerde Türk Telekom 50 Turkcell 100-150 görüyor. 6 senelik Vodafone illetinden 4-5 ay önce kurtuldum çok memnun kaldığımdan dolayı data hattı alip telefona ikinci hat olarak taktım 50 GB kullanıyorum. Evet çok para ama Vodafone tarafındaki rezillikler yok

---- Mesajlar birleştirildi ----

Salla kazan -bip bir çok hediyesi var 10 gb aldığım paket 20 oluyor.

Diğer hattım Vodafone internete zor bağlanıyor taşıyacağım Turkcell'e.
Aynı durum oldu bende de 10 GBlik paket hediyelerle 17 GBA çıktı geçen ay

Son düzenleyen moderatör:

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
her kötünün içinde iyilik her iyinin içinde kötülük az da olsa vardır ...

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Pahalı paketlere verebilecek param olsa Turkcell'e geçerdim.

Karargaht

Müdavim
Reaksiyon puanı
112
Turkcell'i yıllarca kaliteli diye destekledim ancak bazı şeyleri birleştirince gerçekten de fos bi şirket olarak aklıma yerleşti artık.

1- Yerli olarak lansman yaptıkları herşey'in altyapısı yabancı menşei çıktı: BİP, Yaani v.b.

2- Bu en uyuz olduğum özellikleridir kendilerinin: telefonuna ekranına pat diye bi uyarı geliyor ve bilmem kaç tl karşılığında 1 hafta yada 1 ay müzik abonesi, goller cepte abonesi olmamız karşılığında bilmem ne veriyorlar, onaylarsan TMM'a istemiyorsan hayır'a basıyorsun. Bunu bizim gibi gençler hayır'a basark bertaraf ediyoruz ancak annemiz babamız yada çok telefondan anlamayan herkes tamam deyip geçiyor ve anında abone yapıyorlar milleti. Aylar sonra anlıyor insanlar abone olduklarını tabi bulana kadar cepleri boşaltıyorlar, bu vicdansızlıktır...

3- Numara taşıma ile yada yeni hat ile aldığın 25 lik tarife taahhüt bittiği an en ucuz 35 TL oluyor. Mevcut müşterisini hiç iplemeyen bi şirket

uydu3405

Doçent
Reaksiyon puanı
115
Arkadaşlar bundan tam bir yıl önce 10 nisan 2017 de ben turkcell faturalı oldum.25 tl ye 3 gb 500 dk 1000 sms le geçiniyordum.Tarihler ekimi gösterdiğinde beni 532 li numaralar günde 3 posta arar oldu neredeyse.15 ekimde açtım konuştuk falan.Konuşurken paketi tam anlamadım lakin o arada arkadaşıma birşey diyordum tamam dedim ve adamlar 2. bir onay almadan paketimi üst pakete çıkardı.Buna da eyvAllah dedim.Tarihler 1 ocak 2018 i gösteriyordu.Fizy olan paket içeriğimdeki şarkılar hep 30 saniye.Neymiş efendim benim paket o paket değilmiş artık.Bunada eyvAllah çektim.Tarihler artık 05 nisan 2018.Abonelik biteceği için faturasıza geçeceğim ve geçtim.O da ne ! Dün bir baktım bana +30 tl fazladan fatura gelmiş.İçerikte 20 tl telsiz kullanım bedeli (Her ay zaten 2 tl aldılar benden) ve almadığım bir paket için 10 tl.Özellikle GENCAVER denen müşteri temsilcisine sorduğumda bu paket ücretsiz demişti bana faturasıza hoşgeldin diye dedi.Benim başım yandı baya baya sizin ki yanmasın.Bu arada 10 nisan 2017 de 532 üzerinden faturalıya geçebiliyorken,faturasıza geçmek için sadece ana bayiye gitmem gerekiyormuş.Bunun mantığı nerede hala anlamış değilim.Çekim kalitesi 10 üzerinden 10 olan turkcellin böyle ufak tefek cambazlıklarla milletin parasını alması ise 10 üzerinden 100 dür.Siz eğer turkcell oalcaksanız faturasız olun (Turkcellden telefon alınca güncelleme de gelmedi nedense).Umarım Vodafone da bu durumu yaşamam.İnsanı enayi yerine koyup , 3 kuruşumuzu çalmak nasıl bir insalıktır.

Arkadaşım ben Türk Telekom un da faturalı hattan faturasız hatta geçerken 25 TL aldığını biliyorum.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Bizim burada her nedense Turkcell 4.5G çekmiyor. Ama Vodafone 4.5G çekiyor. :)

Turkcell salla kazandan çoğunlukla Bip dakikası hediye ediyor. Ama Vodafone'da neredeyse her hafta günlük 1GB internet hediye ediyordu.

Ama onun dışında hız olarak kötü değil. 4.5G çekseydi daha hızlı olabilirdi.

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
Numara kullandığım zamanların çoğunda turkcell kullandım. Fiyatı haricinde gerçekten çok güzel. Fiyat meselesini de zaten geçenlerde gnc pakedine geçip o sorunu da hallettim. Hiç biri turkcell kadar iyi değil kim ne derse desin.

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Bahsetmiş olduğun 20tl vergi 2018 yılı için toplamda devlete ödeyeceğin telsiz vergisi opt ile alakası yok bu sene için aylık 1,89 du galiba, bu vergi yeni yıla kadar senden alınmaz

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Telsim vardı be ühühü

Neredesin Cem Uzan reyiz.

Mahmutpaşa

Asistan
Reaksiyon puanı
101
Fiyatları söylüyorlar size , kullanmama sebebiniz bu olmamalı.
Paketim bittiğinde sırf internet sağlayıcı olarak içeriğe müdahele ettikleri için başka operatöre geçeceğim ama Telekom olmayacak keza onlar da müdahele ediyorlar.
Resmen rezalet bir dünyada yaşıyoruz. Facebooka falan kızmasın kimse adamlar bedava hizmet veriyor en azından. Kendi paramızla rezilliğin tanımı Türk şirketleri malesef.

AMC

Müdavim
Reaksiyon puanı
762
Turkcell - Turk Telekom İki operatörde tercih edilebilir

Fakat vodafone kullanıcısı olarak internet LEŞ !

--ProofStriker

Müdavim
Reaksiyon puanı
762
Turkcell artık çok kazık oldu 2 gb internet 30₺. Oysa ki Turk Telekom da aynı fiyata 6 gb internet var. Ve fiyatını haketmiyor. Babam Turk Telekom kullanıyor annem de Turk Telekom a geçti sıra bana geldi çekim gücüne baktım aralarında Turkcell ile hiç bir fark Yok benim Turkcell ile aynı çekiyor hatta ufak farkla Turk Telekom daha iyi yakın zamanda hemen geçeceğim.

MevlutOrhanTr

Asistan
Reaksiyon puanı
86
Arkadaşlar az önce bana kitlenen faturamı ödedim.Birde tüketici şikayetinde bulunmuştum bir şey yok , faturanız normal demişler.Sonra son kez Turkcell sayfasında gezinirken 4+1 gb internet 500 dk 1000 sms 25 tl dediler.Şaka gibi başka operatore gideceğim dedim diye mi bu paket geldi yoksa başka birşey mi anlam veremedim.Şuan hattımı kontrol ettim ve 5 gb gece gündüz fark etmiyor.Yine salla kazanda normalde bana 1 haftalık 1 gb instagram veya bip v.s veren turkcell 4 gb 1 haftalık vermiş.Bu neyin nesi Turkcell bey :) Şaka gibisin.