Neden TiviBu Ev'i Seçmeliyim?

Bu konuyu okuyanlar

arthkas

Doçent
Reaksiyon puanı
17
Yeri tam olarak burası mı bilemiyorum ama danışmak istiyorum.

Başka bir firmadan halihazırda kullandığım Plus + Sinema paketi aboneliğim var 1 ay sonra bitiyor. Tivibu Ev'e geçmek istiyorum.

Diğer aboneliğimde 19,90 TL Plus için + Sinema paketi 29,00 TL toplam: 48,90 TL ödüyorum.

+Uzaktan kayıt
+Programlanabilir kayıt
+(kanaldayken) Durdurma, geri alma, ileri sarma özelliği
+Yeri yabancı sinema kanalları
+Kayıtlı DVD şeklinde filmler
+HD kanallar

-Aşırı yavaşlık
-Kayıt esnasında bozulmalar, geri alamamalar, bazen durdurduğunda siyah ekran olması
-Duraklama, kumandadan yönetirken çok geç algılama
-120GB kapasiteli cihazın bir sınırı olması
-Yağışlı havalarda çekmeme
-Sinema kanallarında gereksiz ve sürekli aynı filmlerin olması
-2 kanal kayıttayken 3. kanalı izleyememe
-Tekrar izleyebilmek için kayıt yapma zorunluluğu, sadece 2 kanal kaydetme
-BU HİZMETLER İÇİN FİYATIN PAHALI OLMASI

Artılar ve eksiler böyle diğerinde. Tivibu Ev ile diğer firma arasında kararsız kaldım. Tivibu için çevremden olumsuz yorumlar da aldım. Mesela bağlantının yavaşlığı, kanal sayısının düştüğü gibi. Tivibu ya geçmem için birkaç neden söyleyebilirmisiniz?

Ek olarak TTNET kotamı geçen ay aşmışım. Fatura geldiğinde gördüm. Kota aşımında bilgilendirme seçeneği açık olmasına rağmen bu bilgilendirme yapılmamış, fazladan para ödemek zorunda kalmış bulunmaktayım. Şikayetimi dile getirdim, ama kimse geri dönüş yapmadı.

arthkas

Doçent
Reaksiyon puanı
17
Yokmu yardımcı olacak kimsecikler :)

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
İnternet bağlantı hızın nasıl??.. Vede
Hattın ADSL2 yi destekliyormu???...

KAZUYA

Doçent
Reaksiyon puanı
20
bunun cevabi basit arkadas adim basi ttnet dukkanlari acilmis orada bahsettigin urunun demosu var gidip bakabilirsin. ben baktim camur gibi goruntu

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
ttnetdestek'e mail at. sana geri dönüş yapınca hattının değerlerini sor. onlar sistemden bakıp sana söylerler. 7-8 mb gibi hızları destekleyen bir hattın varsa tivibuyu kullanabilirsin. aksi halde görüntü kalitesi kötü olacaktır.

ben tivibu kullanmadım. ama uyduda yayın yapan ulusal kanallar 4-5 mb genişliğinde (hatta daha da fazla) frekanslardan yayın yapıyorlar. yerel kanallar bile 2-3 mb civarı bant genişliği kullanıyorlar. internet hızı da bu şekilde olacakki, uydudaki kalitede yayınları seyredebilesin. :)

arthkas

Doçent
Reaksiyon puanı
17
TTNET'e sordum. 8 mbitin üzerinde değeri varmış hattın. HD yayınları da alırmış. Yalnız şöyle bir bilgi var TTNET'te, Tivibu gelen bant genişliğini kullanmıyormuş. Yani normal ADSL hatta gelen internetin kullandığı değerler Tivibuyu ilgilendirmiyormuş. Tivibu, gelen hatta başka veri yollarıyla mı ne aktarım yapıyormuş.

Aslında bir TTNET bayisine gidip bakmalı dediğiniz gibi.

arthkas

Doçent
Reaksiyon puanı
17
TTNET'e şöyle bir şikayetim olmuştu.

Kota Bilgilerim sistemde kayitli mail adresim kayitli ve "E-Mail ile bilgilendirilmek istiyorum" seçenegi aktif olmasina ragmen herhangi bir bilgilendirme yapilmamistir. Bu yüzden geçen ay fazladan tutar ödemek zorunda kaldim. Sürekli girip kontrol etme sansim ve vaktim de bulunmamaktadir. Bu servisten dolayi sikayetçiyim.

TTNET'ten bugün gelen cevabı aynen yazıyorum:

Değerli Müşterimiz,

Müşterilerimizin işlemlerini güvenli bir şekilde gerçekleştirmeyi hedeflemekteyiz.

Bilgi güncelleme işlemleriniz için;

ü Fatura bilgilerinize https://efatura.ttnet.com.tr/ttnetefatura/ adresinden ulaşabilir,

ü Faturalarınızın basılı ya da e-posta olarak gelmesini fatura ayarları bölümünden belirleyebilirsiniz.

ü E-fatura talebi için dilerseniz 444 0 375 TTNET Çağrı Merkezimizi arayıp, 1’i tuşladığınızda ilgili kontroller yapılarak size yardımcı olunacaktır.

ü

E-fatura sistemine gerçekleştireceğiniz yeni kayıt işlemleriniz veya yapacağınız değişiklikler, bir sonraki ayın faturasında uygulanmaya alınacaktır.

TTNET’e göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür eder, her türlü düşünce ve önerinizi bizimle paylaşmanızı dileriz.

Saygılarımızla,

TTNET A.Ş.

Tamam güzel e-fatura ve bilgilendirme hakkında güzel bir taslak gönderilmiş bana. Ancak şikayetimin cevabı bu değildi.

Fantoma

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Arkadaşlar cehaletimi mazur görün de, ne iş bu tivibu denilen dalga.
Amaç İnternetten film izlemek ise, ayda filanca lirayı vermek niye ki?
Arzu ettiğin filmi netten bul, izle veya indir değil midir olay zaten.
Ne kazanç sağlıyor anlayamadım.
İnternet bağlantısı olayı var ise arada, netin aksadığı an ne oluyor?
Olaya kafam basmadı.