Neden Ryzen Tercih Edilmeli?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 2)

Sizce AMD mi yoksa Intel mi?

• Kullanılan toplam oy
    47

Death Mark

Learning is always a painful process
Onursal Üye
keşke ekran kartlarında da böyle harikalar yaratabilseler de rekabet olsa...
Nvidia ile rekabet var fakat o bölümde maalesef hırs ve destek yok. Bu yüzden yetenekli mühendisler alınıp daha iyi bir ekran kartı üretilmiyor.

PARAzitCELL

Dekan
ati eskiden nvidia ile rekabet edebiliyordu en azından şuanki halinden daha iyi rekabet edebiliyordu fakat amd atiyi aldıktan sonra aynı performansı göremedik. yetenekli mühendisler var ama amd işi bilmiyor bence, yoksa şimdiye kadar ati amd nin desteğiyle uçmuştu.

bir de amd biraz geç açılıyor, işlemcilerde ryzen mucizesi kaç yıl sonra geldi hesap ettiğimizde. zamanında pentiumlara karşı bile başarı sağlamış celeron karşılığı düşünülen duron işlemcileri vardı. :D

tarık1341

Asistan
F
İşte Intel gibi bir firma o soket olayını yapmaz. Yaparsa da AMD her zaman Intel'in veremediği şeyleri daha uyguna vermek üzerine plan yapacaktır. Intel çoklu çekirdeği yakalayacaktır ama AMD de bu süre zarfında zaten elinde çoklu çekirdek varken tekli çekirdek performansında da ileriye gidecektir. Intel'in iyi bir hamle yapması için 10nm veya 7nm ile işlemci üretmesi gerekiyor aradaki rekabet iyice kızsın. Kaldı ki Intel her zaman tüketiciden çok kendi cebini düşündü. 1800 TL lik işlemciye 1 dolarlık macun sürmesi gibi. Delid denen işlem Intel yüzünden ortaya çıktı. Her ne olursa olsun benim için hangi firmanın ne sunduğu önemli olur. Hangisi daha fazla ömür ve performans sunarsa ben o tarafta olurum. Rekabetten zarar gelmez.
Fanboyluğum ortaya çıktı xD.Ryzen candır.Keşke oyun kıtlığı da olmasa...

Knyibrahim

Üyecik
Yasaklı
İşiniz oyunsa intel intel intel rahat 15-20 fps takıyor arkadaşlar ama render falan araya girince kesinlikle ryzen ben oyun oynadığım için intel aldım pişman değilim canavar gibi performans alıyorum intel kraldır

tarık1341

Asistan
İşiniz oyunsa intel intel intel rahat 15-20 fps takıyor arkadaşlar ama render falan araya girince kesinlikle ryzen ben oyun oynadığım için intel aldım pişman değilim canavar gibi performans alıyorum intel kraldır
Rahat 15-20 fps nerde takacak kardeşim.Taksa kim ryzen alacak?Mesela ben intel alsam ve şunları görsem oturur satmayı falan düşünürüm.

Knyibrahim

Üyecik
Yasaklı
Rahat 15-20 fps nerde takacak kardeşim.Taksa kim ryzen alacak?Mesela ben intel alsam ve şunları görsem oturur satmayı falan düşünürüm.
Gtx 1080 8 gb i7 8700 kullanıyorum
Abim de 1080ti ryzen 1700x var aynı ayarlarda onun 100 altına düşerken ben sabit 120-144 arasındayım ryzen intel videolarını izliyebilirisiniz

tarık1341

Asistan
720p de falan mı oynuyon kardeş.1080 ti alıp 1080p de falan oynamaz herhalde.2 k ve üstünde okadar fark olmaz.

<<Dkn nyz>>

KAYBETMEKTEN KORKTUĞUMUZ İÇİN YALNIZIZ
Yönetici
Mod. Adayı
Amd yi hiç sevmezdim önceden artık anladım olayı
Birgün pc toplama hevesim olursa ryzen li toplarım 😉

rtakak

Profesör
Ben oturmuş 2300X ile 2500X'i bekliyorum :(

Elinize sağlık bence konunun anakart kısmını güncelleyebilirsin.

Halktan Biri

Gurular Gurusu
Onursal Üye
Ryzen 3 2200G APU'ya sahip olsam yeter düşüncesindeyim.
Ama gönül isterki güzel bir bilgisayara sahip olmak. Neyse elimdekinin kıymetini bileyim. :)

rtakak

Profesör
2200G olmasın o :)
Bilelim bilelim.
Belki bir gün sana da sistem toplarız ;)

Halktan Biri

Gurular Gurusu
Onursal Üye
2200G olmasın o :)
Bilelim bilelim.
Belki bir gün sana da sistem toplarız ;)
Şahsen bilgisayar alacak olsam laptop tercih etmeyi düşünürüm. Taşınabilirlik açısından. :)
Laptoplarda niyeyse AMD'nin Ryzen işlemcilerini göremiyoruz. Görsek bile fiyatları 6-7 bin TL'den başlıyor.

Utku Cabir

Önce O inandı.Sonra Millet inandı. İşte Zafer Anı!
Yönetici
Moderatör
Açtığım bir konuda belirtmiştim tekrar yazayım.
Amd kara gün için 2800X'i saklıyor. Yeni bir İntel çıktıktan bir hafta sonra 2800X gelecek demedi demeyin.
Tek tek tüm kelimeleri çevirince adamın aklında kalıyor :v.

bicer79

Üyecik
2800 veya 3800 yada 4800 olması çok önemli değil verdikleri sözü tutup işlemci pin değişimi yapmadıkları sürece amd favorim olacak intel çorap değiştirir gibi her yıl pin değiştirmesi beni bezdirdi.

(20 yıldır intel işlemci kullanırım taki geçen aya kadar)

stat counter