Neden Linux Daha İyi ??

Bu konuyu okuyanlar

xerox3435

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Konuyu okumadan cevap yazmanız seviyesizliğinizi gösteriyor
Lütfen saygınız gereği bir daha bu konuya kışkırtıcı mesajlar atmayınız

Linuxun geliştirilmesi için gönüllü olmak ayrıdır ,, Linuxu gelişmiş bir sistem gibi tanıtmak ayrıdır. :)

Benim o yazıyo okumam bana bir yarar sağlamaz , En basit örnekle, Linux benim driverımı tanıyomu tanımıyormu , benim için önemli olan budur . :)

realmanager

Müdavim
Reaksiyon puanı
99
Bu konuyu okumuş olsaydınız ilk sayfasında cevabını bulurdunuz
Konuyu ve içerisindeki cevapları okumadan bilgisiz ve cahilce mesaj yazmak ne kadar mantıklı?

Sürücüleri unutun

Yeni donanım parçaları, en basiti bile, genelde CD ile birlikte gelir. Bu CDde, "sürücü" adı verilen çok ufak bir parça yazılım bulunur. Eğer yönergeleri okuduysanız, donanımınızın sürücüleri yüklenmedikçe Windows bilgisayarınızda çalışmayacağını biliyorsunuzdur. Eğer siz de bir çok insan gibi el kitaplarını okumadıysanız, yeni yüksek teknolojili oyuncağınızın çalışmadığını gördüğünüzde kendiniz öğrenirsiniz.
CDyi tak, kurulum sihirbazına tıkla, bekle, CDyi çıkart, bilgisayarı yeniden başlat.
Eğer donanımı aldıktan sonra bir süre geçmişse ve başka bir bilgisayarda halen kullanıyorsanız, büyük ihtimalle CDyi unutmak ve sürücünün son sürümünü üreticinin sitesinden indirmek isteyeceksinizdir, ki bu biraz zaman alacaktır, çünkü üreticilerin siteleri gerçekten garip bir dizayna sahip olabiliyor.
Tamam, bu sadece bir donanım parçasıydı. Şimdi Windows'u tamamen yeni, dokunulmamış bir bilgisayara yüklemek istediğinizi hayal edin. Her küçük donanım parçası için son sürücüyü bulmak(ya da CDsini kullanmak) zorunda kalacaksınız, ve her kurulumdan sonra da defalarca yeniden başlatmanız gerekecek. Ekran kartı, ses kartı,, klavye, fare, anakart çipseti, vs. (En iyisi ilk olarak ekran kartı sürücüsünü yapmak, yoksa yüksek çözünürlükle ekranınızda oldukça düşük çözünürlükler görebilirsiniz). Elbette bunları yapmadan önce bir de zaten yeteri kadar uzun bir Wİndows kurulumu yaşayacaksınız.
Linux ayrı sürücülere ihtiyaç duymaz. Tüm sürücüler Linux çekirdeğiyle birlikte, sistemin temeliyle beraber gelir. Bu her dağıtımda böyledir. Bu, şu anlama gelir:

• Çok hızlı ve kendine yeten bir kurulum süreci. Bir kere işiniz bittiğinde, ihtiyaç duyduğunuz her şey çalışmaya başlayacak. (Kullanacağınız yazılımlar dahil, bu sitedeki "Sistemi kurduktan sonra neden..." yazan yazıyı okuyun.)
  • Kutudan çıktığı gibi kullanıma hazır donanımlar.
  • Gezegen için daha az zarar çünkü tüm bu CDler donanımla birlikte gelmek zorunda değil. (Tabii, Windows da onlara ihtiyaç duymayı bıraktığı zaman).

yumluanarsist

Müdavim
Reaksiyon puanı
280
@real, boşver. Adam her konuda kışkırtıcı biri. Sadece bu değil. Ceza alırsın, cevap verme.

xerox3435

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
İyide o özelliklerin zaten benzerleri windowsdada var ,, ha olmayanıda zaten öyle ahım şahım bi özellik değil zaten :)

Yani bana zor gelmez bi driver yüklemek , Windows 7 dede yapıyor bu işi ayrıca

xerox3435

Müdavim
Reaksiyon puanı
47

xerox3435

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Boşver kullanma sen , zorlamıyoruz zaten kendini muhalefet olacağım diye zorlama :)

Tamam daha yazmıyorum :D

freedom_thumb_smaller.png

(Özgürlük için) Bknz Heykel :Özgürlük anıtı USA :confused1:

realmanager

Müdavim
Reaksiyon puanı
99
Kışkırtıcı mesajlar yazmandan ve uyarılarımızı dinlememenden dolayı seni şikayet ettim xerox3435
Umarım gereken yapılır

serkan94

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
22
hep aynı şey böyle konu açılsın millet hemen tartışıcak windows oyunda iyi bu kadar benim için başka artısı yok abi :D

xerox3435

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Kışkırtıcı mesajlar yazmandan ve uyarılarımızı dinlememenden dolayı seni şikayet ettim xerox3435
Umarım gereken yapılır

Kışkırtıcı göreceli bir kavram , Hiç bir mesajımda hakaret içeren bir yazı yok ,, ceza alırsam bu adaletsizlik demektir .

Bana ceza almamı gerektirecek gerçek bir neden gösteremezsiniz :)

Sizin Linux lafınızda beni kışkırtıyor olabilir :D

realmanager

Müdavim
Reaksiyon puanı
99
Konuyu okursanız orada da diyor zaten

Oyunlar

Oyunların çoğu Windows ile uyumludur ve başka hiçbir şeyle uyumlu değildir. Bazılarının Mac versiyonları vardır ve bazılarının Linux versiyonları vardır (Quake 4, Neverwinter Nights, vs.), ancak çoğu sadece Windows üzerinde çalışır.
Eğer son çıkan oyunları oynamak için zamanınızın çoğunu kullanıyorsanız Windows'ta kalmanız daha iyi olur. Ancak yine de Windows'u sisteminizde tutmaya devam ederken (Linux'u kurun bölümüne bakın) Linux kurabilirsiniz ve ihtiyaçlarınıza bağlı olarak her ikisini de kullanabilirsiniz.

Biraz daha ayrıntılı bilgi için
http://forum.shiftdelete.net/linux/...nux-icin-oyun-gelecegi-opengl-ve-directx.html

serkan94

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
22
abi yeter böle konular çıkmasın istemiyorum bu 3. falan oldu ben siteye üye olduğumdan beri :D

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233
Linux başlığının altında, linux hakkında insanları kışkırtmaya yönelik mesaj yazan sayın üyelerimiz, bu tavrınız devam ettiği taktirde gerekli cezayı alacaksınızdır, 1 saat içinde 10 tane şikayet aldık, kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı yok. Linux'u sevmiyorsanız bu başlıklara girmemeyi deneyebilirsiniz.

TEGİN

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Ben de kesinlikle geçmeyi düşünüyorum.Aslında aynı sisteme bir de linux kurmayı istemiştim ama sakıncaları olabileceğini duydum vazgeçtim.O yüzden eğer çalışırsa 256 mb ram li 600 mhz lik pc me kuracam :)) Windows windows nereye kadar...Tebdil -i mekanda ferahlık vardır demişler :D

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Konular birleştirildi
Ekleme: İlk mesaj genişletildi.