Samimi buldunuz mu ?

• Evet

Kullanılan: 10 83.3%
  • Hayır

Kullanılan: 2 16.7%

• Kullanılan toplam oy
    12
  • Anket kapatılmış .

Bu konuyu okuyanlar

Engineerbro

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
hepsiburada.com dan 2700 tlye 09.08.2016 tarihinde 2700'e aldım.

Öncelikle HTC one m7 kullanıcısı olarak zaten markanın herşeyine hakimdim.

Neden seçtim gelelim oraya.

Birinci tercihim yüksel malzeme kalitesi ve iyi bir tasarım.
İkincisi stabil bir android yaşama ve hızlı güncelleme alma duygusu.
Üçüncüsü ses bence en önemli şey akıllı telefonda en çok müzik işlerine vakit harcıyorum.
Dört ise ön kamera kıyaslanamayacak kadar iyi, gerek gece çekimi gerek OIS bulunması bence efsane

Arka kamerası kişiden kişiye değişebilir ama dxdomark olsun her yerde kalitesini ortaya koymuş HTC 10

Kusurları derseniz: dokunmatik parmak izinden hoşlanmadım ekranı uyandırıyor yanlışlıkla tıklayınca
Şarj diyebilirim artık bir gün üstü olması gerekir ama hızlı şarj orayı dolduruyor orası da ayrı bir şey.

Stabil olmayı,müzik dinlemeyi ve uçan kuştan yürüyen karıncaya kadar fotoğraf çeken herkese tavsiye ederim.

Mateist

Müdavim
Reaksiyon puanı
238
Home tuşu alt kısma ortalı konsaymış daha güzel dururmuş be ya

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Ben kullandım uzun bir zaman boyunca çok memnun kaldım.:)

Reaksiyon puanı
2,554
Ben de kimseye htc önermiyorum çoğu htcnin anakartı dandik htc de kronik sorun bu koskoca htc dedik Çinli değil dedik çinliden beter çıktı yazılım komple kendini imha etti telefon kapandı açılmıyor bu sorunu yaşayan sadece ben değilim çok kişi var öyle.Htc 10 özellikleri güzel eyw severim de ama bir daha hayatım boyunca htc almam ben çünkü g2de de çok sorun yaşadım bir şekilde hallettim ama ilk defa htc aldım kapandı açılmadı elim kolum bağlı kaldım öyle.Normalde şanssız biriyim ama araştırınca öğrendim ki htcnin anakartı dandik bu yüzden sıkıntı oluyormuş hani hep derler ya bu kadar kaliteli marka neden batar diye bence sebebi budur.

Engineerbro

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ben de kimseye htc önermiyorum çoğu htcnin anakartı dandik htc de kronik sorun bu koskoca htc dedik Çinli değil dedik çinliden beter çıktı yazılım komple kendini imha etti telefon kapandı açılmıyor bu sorunu yaşayan sadece ben değilim çok kişi var öyle.Htc 10 özellikleri güzel eyw severim de ama bir daha hayatım boyunca htc almam ben çünkü g2de de çok sorun yaşadım bir şekilde hallettim ama ilk defa htc aldım kapandı açılmadı elim kolum bağlı kaldım öyle.Normalde şanssız biriyim ama araştırınca öğrendim ki htcnin anakartı dandik bu yüzden sıkıntı oluyormuş hani hep derler ya bu kadar kaliteli marka neden batar diye bence sebebi budur.

Kişişel görüşün için teşekkür ederim. Htc ONE M7 zamanında pembeleşme sorunum olmuştu.Garantiye vermiştim .Bir hafta sonra yeni cihaz gönderilmişti.Verdiğim servis ise teleservice ankara kızılay. O yüzden bende herkese öneriyorum.

Bu arada inanmıyorum ki kronik sorunu olmayan firma olmasın.

Reaksiyon puanı
2,554
Kişişel görüşün için teşekkür ederim. Htc ONE M7 zamanında pembeleşme sorunum olmuştu.Garantiye vermiştim .Bir hafta sonra yeni cihaz gönderilmişti.Verdiğim servis ise teleservice ankara kızılay. O yüzden bende herkese öneriyorum.

Bu arada inanmıyorum ki kronik sorunu olmayan firma olmasın.
Bir arkadaş aynı benim sorundan yollamış çok uğraştırdılar zorla anakart değiştirdi htc servisi.Ben bu konuyu epey araştırdım çünkü öyle hemen lekelemek istemem bir firmayı.Araştırmalarda gördüm ki sorun anakartın yanması değil çünkü tepki vermeyince cihaz onu bekliyorsun sorun tamamen htcnin dandik devre yapısından kaynaklı artık nasıl bişey oluyorsa sistem boot dahil kendi kendini siliyor.Bu işlem jtag işlemi ile düzeltiliyormuş ancak telefon açılıyor ve devreleriyle oynanıyor çok hassas bir işlem herkeste yapamıyor hatta kalkıp htcnin kendi servisinde yaptırmak istesen onlar bile uğraşmıyor.Yani adamlar ben ne jtag yapacam kazanacağım en fazla 100 lira gömerim 700 liraya anakart 7 kat fazla kazanırım mantığı ile çalışıyor.Ben senin gibi insanları da çok duydum hani alıp hiç sıkıntı çıkmadan htc kullanan ama bir o kadar da sıkıntı çeken insan var.Yani başına gelmediği sürece insan anlamıyor ben mesela artık ben almasam bana biri hediye htc alsa bile acaba yine öyle olur mu diye düşünürüm.Her markada kronik sorun var evet doğrudur mesela lgde ekran sararma oluyor ghost screen oluyor ama bunlar kullanmaya engel değil hiç olmasa yada senin dediğin kamerada pembeleşme sorunu bu tür şeyler olsa bile yaptıracak yer bulana kadar kullanabilirsin sadece o sorun olur ama bu öyle bişi ki telefonda hiç tepki yok gerçekten sinir bozucu bir şey desen ki çinli telefon aldım ki çinliler bile sağlam yapıyor neyse dersin koskoca htc olunca pes artık dedirtti.

Reaksiyon puanı
2,554
Bu arada anlatımınızı samimi buldum hayırlı olsun umarım bir sorun çıkmadan yıllarca kullanırsınız :)

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
telefon güzel bir şey dediğim yok fakat ben tasarımı bir s7 veya s7 edge kadar güzel bulmadım ayrıca bu telefonlar htc 10 dan daha uygun bir fiyatta iken Htc 10 u müzik severler den başka birinin tercih edeceğini sanmıyorum.

Engineerbro

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bu arada diğer telefonlardan farklı olarak kimse değinmemiş yeni geldi aklıma ;
Gece ön kamera ile çekince flaş açınca ekranı sadece beyaz olarak yapmıyor hem beyaz hem sarı buda bembeyaz çıkmanızı engelliyor.İncelemede dahi söylemediğini düşünüyorum ama önemli bir ayrıntı.

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
telefon güzel bir şey dediğim yok fakat ben tasarımı bir s7 veya s7 edge kadar güzel bulmadım ayrıca bu telefonlar htc 10 dan daha uygun bir fiyatta iken Htc 10 u müzik severler den başka birinin tercih edeceğini sanmıyorum.
İşte Htc fiyat konusunda biraz mantıklı hareket etseydi çok iyi olurdu.:(

egemet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Poweramp Trial Version kurup HTC 10 kendi kulaklığı ile dinlerseniz, inanılmaz bir ses kalitesi ile karşılaşacaksınız. Klasik müzik dinleyicisiyim, daha önce birçok kez dinlediğim eserlerde yepyeni detayları bu şekilde ayırdedebildim.
Fotoğraf çekmek eskiden hobimdi, bir süredir uzak kalmıştım, bu telefon ile fotoğraf çekme zevkini tekrar yakaladım.
HTC akıllı telefon işinin öncü firmasıdır. HD2 modeline bir vakitler Ubuntu Linux, Windows 7.1 ve birçok değişik ROM kurabilmiştim. O kadar zorlamaya rağmen telefon hala çalışıyor. Üzerinde şu an Lollipop yüklü!...
Bütün bunlara rağmen HTC kendi kendini yok edecek, sizin "dandik" vs gibi yüklenmenize gerek yok. Çünkü kurucusu Bay Peter Chou yaptığı yanlış hamlelerle bu sıkıntıları yarattı ne yazık ki..

Reaksiyon puanı
2,554
Poweramp Trial Version kurup HTC 10 kendi kulaklığı ile dinlerseniz, inanılmaz bir ses kalitesi ile karşılaşacaksınız. Klasik müzik dinleyicisiyim, daha önce birçok kez dinlediğim eserlerde yepyeni detayları bu şekilde ayırdedebildim.
Fotoğraf çekmek eskiden hobimdi, bir süredir uzak kalmıştım, bu telefon ile fotoğraf çekme zevkini tekrar yakaladım.
HTC akıllı telefon işinin öncü firmasıdır. HD2 modeline bir vakitler Ubuntu Linux, Windows 7.1 ve birçok değişik ROM kurabilmiştim. O kadar zorlamaya rağmen telefon hala çalışıyor. Üzerinde şu an Lollipop yüklü!...
Bütün bunlara rağmen HTC kendi kendini yok edecek, sizin "dandik" vs gibi yüklenmenize gerek yok. Çünkü kurucusu Bay Peter Chou yaptığı yanlış hamlelerle bu sıkıntıları yarattı ne yazık ki..
Evet gerçekten bende hayal kırıklığı yaratan bir yazı çünkü ben birşeyi anlatırken detay yazarım insanın kafası karışmasın daha iyi anlasın diye yukarıda da baya detay yazdım yine de anlaşılmamış.Gerçek acı ama maalesef doğru söylemiş bu sözü her kim söylemişse "Bir musibet bin nasihatten iyidir" sizin başınıza gelmedikçe demek ki anlamayacaksınız.
Şöyle düşün trilyonlarca paran var ve gidip ferrari araba alıyorsun şimdi kalkıp burda kalitesini bilmem neyini anlatmaya gerek yok ferrari diyince sevmeyen bile saygı duyar neyse aldın bir heves kullandın işte müthiş güzel keyfin yerinde falan ancak bir gün arabaya biniyorsun araba hiç çalışmıyor tepki yok nereye göstersen sana motorda sıkıntı yok diyor ama araba çalışmıyor işte sonra gidip araştırma yapıyorsun bakıyorsun ki başkaları da aynı sorunu yaşamış ve tek modelde değil bütün ferrari arabalarda oluyormuş ne düşünürsün o zaman?
Şimdi araba çalışmıyor ne anlamı kaldı onun sana çekici gelen tüm özellikleri adam doğanla işine gidiyor sen işine bile gidemiyorsun ferrarin ile biraz düşün bak ne kadar trajikomik bir şey.
Hayır yani şunu da anlarım herşeyde bir modelde sıkıntı olabilir çok büyük araba üreticileri bile bazen şu modelde sıkıntı var deyip çekebelir geri hatasını telafi eder.Ancak bahsettiğim sorun TÜM HTCLERDE KRONİK buda demek oluyor ki kullandığı devreler kartlar dandik senin başına gelmedi diye bu gerçek değişmiyor.Hadi benim a9da oldu deseler ki bu modelde kronik sorun bu anlarım ama değil işte.Ayrıca kendi servisi bile yapmaktan aciz direk anakart yandı diyip 700 liraya kart değişiyor adamlar neden çünkü 100 liralık işle uğraşmak işlerine gelmiyor ayrıca onlarda biliyor o kadar telefonu yaptırsalar prestijleri yerle bir olacak düşünün servise gitme nedenlerine bakıyorsun kapandı açılmıyor bir daha alacak insan ne düşünür acaba? Aynı capste dediği gibi uyarlama yapalım ortamlarda kullanıcı anakartı yakmış dersin kim nerden bilecek? Kısacası yaşayan anlıyor anlayan bir daha bulaşmıyor bir marka sunduğu özellikler kaliteli olmasına rağmen nasıl batar işte böyle batar net.

Reaksiyon puanı
2,554
Güzel telefonlara uygun fiyat o zaman tadından yenmezdi.:);)
Htc benim için bişi ifade etmiyor artık isterse en baba özellikler onda olsun en ucuz o olsun daha da almam kimseye de tavsiye etmem.Ben o kadar telefon kullandım o kadar sorun gördüm o kadar kullanan da gördüm çevrede böyle bişi göremedim resmen rezalet.Ya kaç yıl önce arkadaşa ayıpladım televizyondan telefon alınır mı diye bide zamanında 300 liraya almış gerçekten ciddi bir paraydı o zamanlar ve ne olduğu belirsiz bir markaydı böyle antenli falan inanır mısın 2 yıl sorunsuz kullandı herif birgün sıkıntı yaşamadı.Daha 1 aylık cihaz kendi kendine kapanıyor htc diyorsun kalite diyorsun sektöründe öncü markalardan diyosun zaten en çokta bu koyuyor insana.

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
Htc benim için bişi ifade etmiyor artık isterse en baba özellikler onda olsun en ucuz o olsun daha da almam kimseye de tavsiye etmem.Ben o kadar telefon kullandım o kadar sorun gördüm o kadar kullanan da gördüm çevrede böyle bişi göremedim resmen rezalet.Ya kaç yıl önce arkadaşa ayıpladım televizyondan telefon alınır mı diye bide zamanında 300 liraya almış gerçekten ciddi bir paraydı o zamanlar ve ne olduğu belirsiz bir markaydı böyle antenli falan inanır mısın 2 yıl sorunsuz kullandı herif birgün sıkıntı yaşamadı.Daha 1 aylık cihaz kendi kendine kapanıyor htc diyorsun kalite diyorsun sektöründe öncü markalardan diyosun zaten en çokta bu koyuyor insana.
Hayırdır en son a9 vardı ona noldu?

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
Eline sağlık kardeşim.Daha Detaylı olsa olurmuş.Bence yılın telefonu HTC 10.Bu Arada Samsung ucuz diyenler olacak.Çıkış fiyatı açısından s7 edge 3300 tl idi.Htc 10 3000 tl.Çoğu yerde HTC 10 hala 3000 tl.S7 edge 2800-3000.Htc daha yenilikçi ve güncellemeler hızlı geliyor.
Bir sorum olacak;HTC 10'da kendi galeri Uygulaması olmaması bir dezavantaj mı?Değil mi?Ne zaman kameradan galeriye geçilmeye çalışılsa Google galeriyi açmak zorunda kalıyormuş telefon.Öyle mi?

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Eline sağlık kardeşim.Daha Detaylı olsa olurmuş.Bence yılın telefonu HTC 10.Bu Arada Samsung ucuz diyenler olacak.Çıkış fiyatı açısından s7 edge 3300 tl idi.Htc 10 3000 tl.Çoğu yerde HTC 10 hala 3000 tl.S7 edge 2800-3000.Htc daha yenilikçi ve güncellemeler hızlı geliyor.
Bir sorum olacak;HTC 10'da kendi galeri Uygulaması olmaması bir dezavantaj mı?Değil mi?Ne zaman kameradan galeriye geçilmeye çalışılsa Google galeriyi açmak zorunda kalıyormuş telefon.Öyle mi?
Samsung Note serisinde yaptığı hatalı davranış ile kötü bir hamle yaptı.

Reaksiyon puanı
2,554
Hayırdır en son a9 vardı ona noldu?
İşte yukarda dediğim gibi şarj olurken kapandı kendi kendine açılmıyor cihazda hiç tepki yok araştırma yapınca gerçeği anladım yukarda uzun uzun yazdım zaten.Birdaha gider samsung alırım htc almam kasarsa da kassın aga sorun değil hiç olmasa böyle aptalca bir şey yapmaz telefon 1 ayda çöp oldu şaka gibi.

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
İşte yukarda dediğim gibi şarj olurken kapandı kendi kendine açılmıyor cihazda hiç tepki yok araştırma yapınca gerçeği anladım yukarda uzun uzun yazdım zaten.Birdaha gider samsung alırım htc almam kasarsa da kassın aga sorun değil hiç olmasa böyle aptalca bir şey yapmaz telefon 1 ayda çöp oldu şaka gibi.
Garantili alsaydın yenisiyle değişim olurdu.

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
Samsung Note serisinde yaptığı hatalı davranış ile kötü bir hamle yaptı.
Doğru söylüyorsun.Üstelik performans ya da kamerada bir Artış yok.Fiyat 3600 tl.3000 olsun eyvallah öneririm ama bu fiyata Alınacak cihaz değil ki note 7 cihazlar geri çağırılıyor şu anda kötü başlangıç Yaptılar.

Reaksiyon puanı
2,554
Garantili alsaydın yenisiyle değişim olurdu.
Bu sorunda haklısın ama çoğu sorunda htc servisi ya süründürüyor ya da daha da bozuyor diye birçok yerde okumuştum.Hatta tolga bile incelemelerde htc alacaksınız garantiye çok gerek yok demişti.Bide ben şunu biliyorum htc alınca başta sorun çıkmazsa daha da çıkmıyormuş o yüzden dedim zaten orda kontrol hakkı veriyorlar o şekil düşündüm nerden bilebilirdim koskoca htc gibi bir firma bu kadar basit bir şekilde telefonu bozulacak.O kadar samsung lg kaçak alan arkadaşlar var illa sorun çıkıyor ama böylesini görmedim arkadaş.Yani girin Google a araştırın htc m7 m8 one bilmem ne kendi kendine kapanma sorunu yazın böyle bişi yok arkadaş hani ismi pek duyulmamış gione eskort gibi bir firma olsa doğal karşılar bi nebze insan koskoca htc aga yediremiyor insan kendine.

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
Bu sorunda haklısın ama çoğu sorunda htc servisi ya süründürüyor ya da daha da bozuyor diye birçok yerde okumuştum.Hatta tolga bile incelemelerde htc alacaksınız garantiye çok gerek yok demişti.Bide ben şunu biliyorum htc alınca başta sorun çıkmazsa daha da çıkmıyormuş o yüzden dedim zaten orda kontrol hakkı veriyorlar o şekil düşündüm nerden bilebilirdim koskoca htc gibi bir firma bu kadar basit bir şekilde telefonu bozulacak.O kadar samsung lg kaçak alan arkadaşlar var illa sorun çıkıyor ama böylesini görmedim arkadaş.Yani girin Google a araştırın htc m7 m8 one bilmem ne kendi kendine kapanma sorunu yazın böyle bişi yok arkadaş hani ismi pek duyulmamış gione eskort gibi bir firma olsa doğal karşılar bi nebze insan koskoca htc aga yediremiyor insan kendine.
Ona bakarsan genpa'dan da şikayetler var.Ailecek 1-2 sene öncesine kadar hep apple kullandık.Bu süre içerisinde çıkan sorunların hepsinde değişim yapıldı ve biz 1 hafta bekledik.Bardağın boş tarafını görmeyin sadece,dolu tarafda var.Teleservice'den memnun kalan üst modellerle değişim alan bir çok kişi mevcut.

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Doğru söylüyorsun.Üstelik performans ya da kamerada bir Artış yok.Fiyat 3600 tl.3000 olsun eyvallah öneririm ama bu fiyata Alınacak cihaz değil ki note 7 cihazlar geri çağırılıyor şu anda kötü başlangıç Yaptılar.
İtibarı zedelendi bakalım nasıl toparlayacak?:confused:

Reaksiyon puanı
2,554
Ona bakarsan genpa'dan da şikayetler var.Ailecek 1-2 sene öncesine kadar hep apple kullandık.Bu süre içerisinde çıkan sorunların hepsinde değişim yapıldı ve biz 1 hafta bekledik.Bardağın boş tarafını görmeyin sadece,dolu tarafda var.Teleservice'den memnun kalan üst modellerle değişim alan bir çok kişi mevcut.
Benim bildiğim htcye kvk bakıyordu neyse ya olan oldu artık yapacak bir şey yok tamir edebilirsem satacağım etmesem de çok ucuza gitcek battı balık yan gider hesabı.

Engineerbro

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3

Öncelikle hocam kusura bakma yeni görme fırsatım oldu.

Evet HTC kendi uygulamasını kaldırdı. Google fotoğraflar uygulamasını kullanıyoruz.Tabi ki sen zorunlu değilsin değiştirirsin.