Neden 18.9 telefonlar üretildi?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

hanidebenim

Asistan
Merhaba arkadaşlar başlıktan da belli olduğu üzere sorum şu neden 18.9 telefonlar üretilmeye başlandı? İnsan gözüne daha mi hoş geliyor ki? Şuan da normal ekrana sahip bir cihaz kullaniyorum. Cok kisa süre ile arkadaslarimin telefonlarini elime aldim. 18.9 olan telefonlarin bazi uygulamalarda halâ stabil çalışmadığını gördüm ya da bana öyle geldi. Youtubede video izlerken bence normal ekrana sahip cihazlarda daha iyi oluyor. Bundan sonra galiba üretilen bütün cep telefonları 18.9 olacak. İlk olarak hangi firma ortaya atti bu ekranı?

osos11

Asistan
Ben beğenmiyorum. Televizyon kumandasını andırmaya başladı telefonlar. Uzun ince.
16/10 oranlı Galaxy Note kullandım. O hazzı başka cihazdan alamadım. Şuan 16/9 OnePlus 5 kullanıyorum.

Emir Timur

Profesör
Öyle bir ekran boyutunun üretildiğinden haberim bile yoktu; telefon teknolojisini çok geriden izliyorum.

Belli ki üreticiler ekran boyutunu büyütmek istiyor ama ayrıca da avuca da sığsın istiyorlar. Mecburen enine dokunmadan, yüksekliğini arttırıyorlar.
Ben filmlerde 16:9 görüntü boyutu dışındakileri sevmiyorum; telefon ekranında ne hissederim bilmiyorum.

osos11

Asistan
Öyle bir ekran boyutunun üretildiğinden haberim bile yoktu; telefon teknolojisini çok geriden izliyorum.

Belli ki üreticiler ekran boyutunu büyütmek istiyor ama ayrıca da avuca da sığsın istiyorlar. Mecburen enine dokunmadan, yüksekliğini arttırıyorlar.
Ben filmlerde 16:9 görüntü boyutu dışındakileri sevmiyorum; telefon ekranında ne hissederim bilmiyorum.
19.5 /9 cihazda var piyasada. Tam televizyon kumandası. :/

bmbozbey

Doçent
Renkler ve zevkler mevzusu bu: yüzden piyasa da çeşit çeşit modeller mevcut.
Tüm telefon üreticileri sadece 18:9 telefon üretmeyecektir daima alternatifleri olacaktır :D

kmurat

Dekan
Benim tercihim daima küçük, hafif, ince olacak. Yazın her gram fazla ağırlık bende stres yapıyor.

kmurat

Dekan
A3 artık yok. A6 ile başlıyor yeni A serisi. O da 2000-2400 tl arası. J2 efsane oldu, üç senedir değişmeden üretiliyor. Pro'su çıkmış bir de.

stat counter