Ne Zaman Askere Giderim ?

Bu konuyu okuyanlar

CalliOped

Asistan
Reaksiyon puanı
4
90 doğumluyum, 2 yıllık MYO okudum (2008-10) ve 2012'ye kadar tecilliyim, bu yıl açıköğretimden 3.sınıftan devam ediyordum ama 3 dersten kalmışım, yani sınıftada kaldım, tekrar etmek istemiyorum sınıfı, askere gidip aradan çıkarmak istiyorum bunu, en erken askere ne zaman gidebilirim acaba, askerlik şubesi'ne gitmeden bide size sorayım dedim? ordu,da ikamet ediyorum...

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
bu işler malesef hiçbir zaman kesin değil gidip tecilini bozacaksın sana bir sonraki celp dönemi gidersin diyecekler sülüsünü almaya gittiğin zaman gidiyormusun yoksa bir sonraki celp dönemine mi atmışlar göreceksin. Beni 2 dönem bekletmişlerdi, askere gitmeden askerliğin ne demek olduğunu anlaman için:)

eray045

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
250
Açıköğretimi bitir ondan sonra git askere. Sonra 15 ay askerlik yaparken çok vurursun kafanı doldur boşalt bidonlarına.

CalliOped

Asistan
Reaksiyon puanı
4
bu seneyle birlikte açıköğretimin bitmesine iki sene var, tabi yine sınıfta kalmazsam, benim işler biraz karışık, askerliğim herşeyi engeller oldu.
Açıköğretimi bitir ondan sonra git askere. Sonra 15 ay askerlik yaparken çok vurursun kafanı doldur boşalt bidonlarına.

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
askerde de okuluna devam edebilirsin bitirip gitmek en iyisi tabi ama askerlikte çok büyük bir engel ne düzgün iş bulunur ne evlenilir ne de adama uyku uyutur...

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
askere kısa dönem gidenlerin dönüşte söylediği ilk şey kısa dönem gitmek için bile 4 yıl okunur. okulu bitirip gitmen en mantıklısı

de-

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Ben 1983 yılından beri sigortalı olarak çalışıyorum hala emekli olamadım yaş vs.Kardeşim üniversite mezunu asteğmen olarak gitti askere ve orada kaldı benden 6 yaş küçük olmasına rağmen 3 yıldır istediği zaman emekli olma hakkı var,biz hala tırmalıyoz işte.Yani üniversiteyi bitirde ister kısa dönem git ister asteğmen olarak her halukarda avantajlısın.

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Okulunu bitir git yurt dışına çalış paşalar gibi 3 sene ondan sonra da 28 gün yap. Hiç gerek yok askerlik gibi bir şey ile vakit kaybetmeye. Hele ki böylesi bir devlet için...