Ne Tuxera ne Patagon çalışıyor neden?

Bu konuyu okuyanlar

tgzlhn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba ntfs formatlı hdd ve flash belleklere yazma ile ilgili forumda birsürü konu var okudum fakat bendeki farklı bir sorun. önerilenlerde Tuxera ve paragon uygulaması kurulup sorunun çözüleceği yönünde. ben ikisinide denedim ikisinde de yüklediğim resimdeki hatayı veriyor. yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. teşekkürler.

Ekli dosyalar

• hata.jpg
    hata.jpg
    135.9 KB · Görüntüleme: 413

EA14

Doçent
Reaksiyon puanı
190
merhabalar; Mac OS X ntfs formatındaki hardisk ve flash diskleri okuyabiliyor fakat üzerine yazma yapamıyor. Kullanacağınız hardisk veya flash diski hem Mac OS X hemde windows için FAT veya ExFAT formatında biçimlendirirseniz; herhangi bir problem olmadığını göreceksiniz. İyi günler dilerim.

tgzlhn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
işim gereği hazırladığım videoları başkasına vermem gerekiyor. birisi flash bellek veya hdd getirdiğinde ona dosya atmadan önce formatlayıp öyle atmam gerekecek o halde. bu hatanın çözümü yok mudur peki. birde hdd'yi mac sistemine göre formatlasam exfat'a göre hızlı veri okuması yapar mı acaba.

EA14

Doçent
Reaksiyon puanı
190
Merhabalar; Mac sistemine göre formatlama yaparsanız hızlı çalışabilir fakat windows işletim sisteminde kullanamazsınız. Flash disklerin çoğunun uzantısı FAT ve ya exFAT olması lazım; o yüzden Mac OS ve windows ile çalışırken sorun çıkarmaz. Harici hardisklerin formatlarını kontrol edip bu iki uzantıda formatlamanız gerekecektir çünkü çoğunun uzantısı NTFS olarak geliyor.

tgzlhn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
programı kaldırdım kurdum değişik versiyonlarını denedim olmadı. sistem ayarlarını deneme yanılma yöntemiyle karıştırırken nihayet sorunu buldum. sistem ayarlarında app store dışındaki uygulamalara izin verilen bölümden tuxeraya izin verince düzeldi sorun.