Ne Tercih Etmeliyim?

Bu konuyu okuyanlar

yusuf84

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar TM-1 sıralamam 8500, TM-2 sıralamam 6000, TM-3 sıralamam 4000. Sınava girmeden önce hayalim Boğaziçi İşletme, İktisat veya GS İşletme, İktisattı. Ne yazık ki sınav hiç istediğim gibi geçmedi. Sonuçlar da yazdığım gibi. Koç Üniversitesi Anadolu Bursiyerleri Programına başvurdum. Koç'ta 24 Saat Programı'na davet edildim ancak oraya da seçilmedim. Koç Ekonomi için başvurmuştum. Fen Lisesi mezunuyum. Üçüncü sınıfın sonunda TM alanına geçtim. İlk geçtiğimde hukuk düşünüyordum. Ancak malumunuz ülkemizde hakim veya savcı olmak için yükseklerde dayınızın, amcanızın olması gerekiyor. Bu sebeple hayalimi yukarıda yazdığım üzere Boğaziçi olarak değiştirdim. Sonrası da yazdığım gibi. Kısacası olmadı. Şimdi kafamda kocaman bir soru işareti var. TM-3 sıralamam Galatasaray harici tüm devlet hukuklarına yetiyor. Bunlar içerisinde Ankara ya da İstanbul Hukuk cazip görünüyor. Ancak hukuk haricinde Galatasaray Siyaset ve Bilkent Siyaseti gibi bölümler de var. Siz neler önerirsiniz. Gerçekten kafam çok karışık. Ayrıca çok da hüzünlüyüm. Bu lanet 2017 yılında hiçbir istediğim gerçekleşmedi.

Arkadaşlar lütfen yardım edin.