Ne olacak bu samsung sevdasi

Bu konuyu okuyanlar

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Galaxy S2 bile hala catir catir calisirken note 4 her türlü akiyor.

Bunun gibi videolar diger telefonlar icinde mevcut. LG, sony, iphone hangisini begenirsen bulur yüklerim senin icin. Kusursuz bir marka veya sistem oldugunu saniyorsan yaniliyorsun.

Bos muhabbete gerek yok.

yetkinmuhammet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Galaxy S2 bile hala catir catir calisirken note 4 her türlü akiyor.

Bunun gibi videolar diger telefonlar icinde mevcut. LG, sony, iphone hangisini begenirsen bulur yüklerim senin icin. Kusursuz bir marka veya sistem oldugunu saniyorsan yaniliyorsun.

Bos muhabbete gerek yok.
Kusursuz u aramıyorum lakin kusurların içinde boğulanın bu kadar savunmaya tabi tutulması.. Ne bileyim tuhaf anlam verilmiyor

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Touchwiz'in savunulacak bir yani yok. Bende kasmiyor o ayri, ama bu digerlerinde sorun olmadigi anlamina gelmiyor. Stock android kullandigimi da belirteyim. Hem S2 icin hem Note 4 icin.

Herkesin günlük kullanim sekli farkli, yükledigi uygulamalar farkli. Samsung'un düsük bütce telefonlarini alirken arastiracaksin arastirmazsan yari yolda kalirsin. Düsük ram'e sahip olan samsung telefonlarinin cogu senin benim gibi adamlara gitmez. Android uygulamalari java yazilimi kullandigi icin cok bellek harciyor kasma sebebi de bundan dolayi kaynaklaniyor genelde.

Biriniz sorun yasadigi zaman bütün dünya ayni sorundan muzdaripmis gibi davranmasi dogru degil. Her telefonun kendine göre bir kusuru var, arastirin ve ona göre alin.

yetkinmuhammet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Touchwiz'in savunulacak bir yani yok. Bende kasmiyor o ayri, ama bu digerlerinde sorun olmadigi anlamina gelmiyor. Stock android kullandigimi da belirteyim. Hem S2 icin hem Note 4 icin.

Herkesin günlük kullanim sekli farkli, yükledigi uygulamalar farkli. Samsung'un düsük bütce telefonlarini alirken arastiracaksin arastirmazsan yari yolda kalirsin. Düsük ram'e sahip olan samsung telefonlarinin cogu senin benim gibi adamlara gitmez. Android uygulamalari java yazilimi kullandigi icin cok bellek harciyor kasma sebebi de bundan dolayi kaynaklaniyor genelde.

Biriniz sorun yasadigi zaman bütün dünya ayni sorundan muzdaripmis gibi davranmasi dogru degil. Her telefonun kendine göre bir kusuru var, arastirin ve ona göre alin.
Touchwiz in çalışmadığını senin dışında herkes kabul ediyor nerdeyse

beylerbeyli

Asistan
Reaksiyon puanı
0
note 4 de nasil ram problemi yaratiyorsunz anlamiyorum, ne yaptiriyorsunuz telefone camasir yemek temizlik vs mi?

cembudak77

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Adamlar daha Note 4'e ilgi vermiyor ki, bi 5.1.1 gelecek hala bekliyoruz yok c ye verildi cq ya verilmedi. S6 alanlar bi tepki gösterdi hemen yetiştirdiler 5.1.1 i ama?

Evet güncelleme konusunda ağır kalıyor. O uzantılar varsa zaten hayal. Katılıyorum kesinlikle

deaw

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Bakin yaklasik 10 aydir LG G3 kullaniyorum. Yasamadigim sorun kalmadi. 2 sene once alinan s4 mini bile catir catir calisiyor. Fakat ben yok catlama soruni yok cizirti sorunu yok resetleme sorunu biktim artik. Samsung disinda hic bir marka kullanmayacagim bundan sonra !

f46bcbde12ff2935fcc4edcf7472da68.jpg

Bu resimde pil grafigi goruyorsunuz 3 saatlik ve arada mavi cizgi kesilmis telefon kendini anlamsizca resetledigi icin kesiliyor cizgi daha kotusu her reset attiginda pil %20-%30 oraninda dusuyor.

Daha once discovery kullandim onu soylemeye gerek yok zaten cok kotu telefon ama fiyati dusuk oldugundan cok bir sey beklememek lazim.

cembudak77

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Touchwiz'in hızını falan pek bilmiyorum samsung kullanmadım daha önce ama görüntüsü hoşuma gitmiyor. Note 5 ve S6 edge+ da baya güzel olmuş ama diğer modellerdeki tasarım olarak bana çirkin geliyor. Özellikle üstteki wifi gps ses mobil veri falan olan yeri sevmiyorum.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
mp3 ve radyosu güzel radyo rds'li eskilerin kulaklık parçaları ile de uyumlu e250nin kulaklık uçları s4 kulaklığın kontrol kısmı çakma earpods kablosu...

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Old-vs-New.jpg

ne?

x10minirom

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Kardeşim yıl 2013-2014 değil. 2015, açık söylemem gerekirse, Galaxy S6 ilk çıktığında çok beğenmiştim, sonra yazılım sıkıntıları falan derken artık cihazdan bende soğumuştum. Fakat geçen ayı ajans, bana Galaxy S6 64 GB yolladı test ürünü tabi ki. Cihaz 10 gün kaldı, ve gerçekten yazılım güncellemesi geldi Android 5.1.1, Ram hala 700-800 mb boş kötü ama yine de kasmıyor donmuyor, kamerası güzel, performans harikulade, ekran güzel,+ batarya 2 gün gitti şaşırdım. Daha ne istiyorsun, be mübarek zaten insanların gözü açıldı neyi alıp almayacakları. 1000TL'ye o kadar rakip var ki artık farklı firmalarda araya girdiler. 2014 model Samsung'ları bir kenara atalım. 2015 model cihazlar tam oturdu fakat Samsung'da her zaman mükemmel değil. Saçma sapan J,O,A,E bildiğin alfabeyi 3,5,7 rakamlı cihazlarla sunuyor. Samsung fanı değilim zaten beni tanıyanlar pek Samsung'u sevdiğimi söylemese de bana göre Samsung'un sadece üst seviyesi alınmalı. Sonra Galaxy Wonder almış adam zamanında kötülüyor.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Kardeşim yıl 2013-2014 değil. 2015, açık söylemem gerekirse, Galaxy S6 ilk çıktığında çok beğenmiştim, sonra yazılım sıkıntıları falan derken artık cihazdan bende soğumuştum. Fakat geçen ayı ajans, bana Galaxy S6 64 GB yolladı test ürünü tabi ki. Cihaz 10 gün kaldı, ve gerçekten yazılım güncellemesi geldi Android 5.1.1, Ram hala 700-800 mb boş kötü ama yine de kasmıyor donmuyor, kamerası güzel, performans harikulade, ekran güzel,+ batarya 2 gün gitti şaşırdım. Daha ne istiyorsun, be mübarek zaten insanların gözü açıldı neyi alıp almayacakları. 1000TL'ye o kadar rakip var ki artık farklı firmalarda araya girdiler. 2014 model Samsung'ları bir kenara atalım. 2015 model cihazlar tam oturdu fakat Samsung'da her zaman mükemmel değil. Saçma sapan J,O,A,E bildiğin alfabeyi 3,5,7 rakamlı cihazlarla sunuyor. Samsung fanı değilim zaten beni tanıyanlar pek Samsung'u sevdiğimi söylemese de bana göre Samsung'un sadece üst seviyesi alınmalı. Sonra Galaxy Wonder almış adam zamanında kötülüyor.

YiğitBey

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
Haklısın da dediğim gibi isim meselesi bu. Samsung dediğimiz marka sayı olarak dünyada en çok telefon satan marka değil mi. Öyle. E piyasada bir sürü de marka yok mu. E oda var alan kişinin inisiyatifine kalmış bir durum bu. Kimse samsunga bu donanımı bu fiyata neden satıyorsun diyemez ki. Ve bana kalırsa o dediğiniz modeller Türkiye'de anne baba dede telefonu o modeller. Kendi ailemden biliyorum direk samsungun mini modelleri alınıp çıkılıyor. Sadece isim. Telefondan az çok anlayan kişiler almaz o telefonları size katılıyorum. Ama işte marka. Ve Samsungun s6 ve note modelleri dışında hiçbir telefonu alınmaz :laugh:
Sırf isim yaptığından çok satılıyor hocam.
Bizim mahalledeki veletlerin hemen hemen hepsinde Samsung var ya. Donanımını falan bilmeden alıyorlar. Sonra adam o telefonda yüksek grafiklerde MORTAL COMBAT X falan oynamaya çalışıyor.
Mobil alanda az çok bilgisi olan zaten Samsung almaz.

x10minirom

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bu arada yetkinmuhammet kardeş,
Forum'u birbirine karıştırmaya mı geldin? yok efendim random "fdjfdfjdfjd" atmalar, senden başka kimse iyi çalışıyor demiyor falan çok kötü bir tartışma yapıyorsun. Kelimelerine dikkat et, şimdi Samsung almış adam memnun, sen diyorsun bana göre kasıyor. Bende 1,5 yıl önce senin gibi insanların Samsung almasını pek mantıklı bulmazdım ama konuyu çok abartmışsın. Viking'in müdahale etmesi gerek.

yetkinmuhammet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu arada yetkinmuhammet kardeş,
Forum'u birbirine karıştırmaya mı geldin? yok efendim random "fdjfdfjdfjd" atmalar, senden başka kimse iyi çalışıyor demiyor falan çok kötü bir tartışma yapıyorsun. Kelimelerine dikkat et, şimdi Samsung almış adam memnun, sen diyorsun bana göre kasıyor. Bende 1,5 yıl önce senin gibi insanların Samsung almasını pek mantıklı bulmazdım ama konuyu çok abartmışsın. Viking'in müdahale etmesi gerek.
Küfür ve hakaret mi var ? Yok herkes kendi görüşünü savunuyor

yucesezar

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
557
Her fiyat segmentinden telefonu var o sebepten çok satıyor ve satmaya da devam edecek.

karton49

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende Samsungu açıkça hiç sevmem. Ama banane yani isteyen alsın almasın kişinin zevkine kalmış bir şey. Gider araştırırsın bütçene uygun en iyi telefonu almaya çalışırsın. Buna konu açıcak kadar ne var.

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Note 5 hoş olmuş Note 4 ve Edge de guzel olmus . Alpha tasarımı (sadece) guzel , S6 ya ısınamadım onun harici zaten çöplük zaten ama bana suan sınırsız paran olsane alırsın deseler note 5 alırdım. Oda 2400 den filan girmeliydi ucmuslar.

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Hiç bir Firmanın sevdalısı değilim objektif bakar iyiye iyi kötüye kötü derim.Samsung'dan S ve Note Serisi Hariç hiçbir telefon Alınmaz Açık ve Net.(Tecrübelerimle söylüyorum) Örnek Galaxy j serisi ve e serisi 700 ile 1100 arası fiyata sahipler s410 var çogu cihazda cihazlar belli bir süre sonra şişiyor gidin 700 tl ye gm 4g alın saf temiz android telefon kullanırsınız ve yag gibi akıyor teledon gereksiz saçma uygulamalar yok S serisinde bence s6 ve üstü alınır note da ise note 4 ve üstü alınır....
Ha tutupta galaxy ace kullananda samsung çok kötü berbat demesin hakkı yok kullandıgın telefon( telefon demeye bin şahit) al eline note 5 yada s6 edge öyle konuş derim bende nerdeyse tüm samsung telefonları kısa süreliğine de olsa elime geçti dediğim gibi s serisinde 6 dan sonra note dada 4 den sonra alınır kullanılır aşşası benim için bitik seviyede diğer serileri ise kocaman bir çöp den ibaret....

S

SDN Okuru

SDN Okuru
[MENTION=467700]yetkinmuhammet[/MENTION]
sen kullanmasını becereme sonra suçlu SAMSUNG olsun... sen anca ağla...

samgold

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben de bir çok marka kullandım. Öncelikle söyleyebilirim ki Samsung gerçekten rezalet ürünler yapıyor. Kağıt üzerinde teknik özelliklere bakarsan bir çok özelliği üstün gibi görünüyor. Fakat sorun şu ki önemli olan teknik özellikler değil.
Şöyle ki:
Akıllı telefonlarda en büyük sorun pil sorunudur. Üreticiler hala 1 günden fazla dayanacak pil teknolojisi üretemediler. Peki en çok pil tüketen donanım nedir? Tabii ki işlemci ve chipset. Yani aslında yüksek işlemci demek aslında daha çabuk ölecek pil demektir. Peki samsung burada nasıl hile yapıyor? Bi kere telefona taktığı pahalı işlemcinin ücretini karşılayabilmek için telefonun içine hiç bir şekilde silemediğiniz bloatware denen yazılımlar yüklüyor. Siz kullanmasanız da programlar altta çalışıyor. Bu, sizin yüklediğiniz programlarla birleşince bir sürü yazılım ve bir sürü kaynak kullanımı demek oluyor. Yani aslında ihtiyacınız olmayan bir işlemciye para verip, altta kim bilir belki alışkanlıklarınız ve ilgi alanlarınızla ilgili bilgileri toplayan ve boşu boşuna pilinizi harcayan bir sürü gereksiz yazılıma maruz kalıyorsunuz. Ve root yapmadığınız sürece bunlardan kurtulamıyorsunuz.
Açıkçası google telefonlarda dahil tüm markalarda bloatware yazılım mevcut fakat birçoğunda silinebiliyor veya tamamen devre dışı kalabiliyor. Ve hiç birinde samsung telefonlardaki kadar çok değil.
Açıkçası ben sony xperia kullanıyorum ve çok memnunum. LG de kullandım o da çok iyiydi. Bir de geçenlerde arkadaşımda general mobile gördüm telefon hem çok ucuzdu hem de çok hızlı çalışıyordu. Şimdiye kadar kullandığım hiç bir samsung telefondan memnun kalmadım ki 4 model de en üst modelleriydi döneminin.

isyankar42

Müdavim
Reaksiyon puanı
806
Samsung, bizim milletin öve öve bitiremediği Samsung... S3 ten buyana temel bazı çizgiler üzerine tasarımı oturtmuş sürekli aynı kopya cihazlar çıkaran mükemmel ötesi bir firma (değil mi ). Zaten yazılımına diyecek yok çatır çatır çalışan bir touchwiz e sahip ki mükemmelliyetine diyecek yok.( biriside çıkıp demiyor ki arkadaş senin yazılımın çalışmıyor anla şunu ) satış sonrası hizmet ise ayrı bir reklam i. peki millet bu içler acısı haliyle Samsung a para verenler neden veriyorlar ?
S3 ile s5in bile alakası yokken gelmişin aynı touchwiz demişin.Buradan atıp tutanlardan gerçekten nefret ederim

Kullandığım telefonlar s3 mini (çok kısa bir süre)s5 g3 note4 şuanda htc 10 düşünüyorum...Ve s3 mini dışında hiçbirinde sıkıntı yaşamadım....

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ben de bir çok marka kullandım. Öncelikle söyleyebilirim ki Samsung gerçekten rezalet ürünler yapıyor. Kağıt üzerinde teknik özelliklere bakarsan bir çok özelliği üstün gibi görünüyor. Fakat sorun şu ki önemli olan teknik özellikler değil.
Şöyle ki:
Akıllı telefonlarda en büyük sorun pil sorunudur. Üreticiler hala 1 günden fazla dayanacak pil teknolojisi üretemediler. Peki en çok pil tüketen donanım nedir? Tabii ki işlemci ve chipset. Yani aslında yüksek işlemci demek aslında daha çabuk ölecek pil demektir. Peki samsung burada nasıl hile yapıyor? Bi kere telefona taktığı pahalı işlemcinin ücretini karşılayabilmek için telefonun içine hiç bir şekilde silemediğiniz bloatware denen yazılımlar yüklüyor. Siz kullanmasanız da programlar altta çalışıyor. Bu, sizin yüklediğiniz programlarla birleşince bir sürü yazılım ve bir sürü kaynak kullanımı demek oluyor. Yani aslında ihtiyacınız olmayan bir işlemciye para verip, altta kim bilir belki alışkanlıklarınız ve ilgi alanlarınızla ilgili bilgileri toplayan ve boşu boşuna pilinizi harcayan bir sürü gereksiz yazılıma maruz kalıyorsunuz. Ve root yapmadığınız sürece bunlardan kurtulamıyorsunuz.
Açıkçası google telefonlarda dahil tüm markalarda bloatware yazılım mevcut fakat birçoğunda silinebiliyor veya tamamen devre dışı kalabiliyor. Ve hiç birinde samsung telefonlardaki kadar çok değil.
Açıkçası ben sony xperia kullanıyorum ve çok memnunum. LG de kullandım o da çok iyiydi. Bir de geçenlerde arkadaşımda general mobile gördüm telefon hem çok ucuzdu hem de çok hızlı çalışıyordu. Şimdiye kadar kullandığım hiç bir samsung telefondan memnun kalmadım ki 4 model de en üst modelleriydi döneminin.
Pahalı işlemci mi ? Adam getirebileceği en ucuz yoldan getiriyor işlemcisini kendi üretiyor hatta telefonun yüzde 90 ının kendi üretiyor. Bu adama nasıl pahalı gelsin işlemci