Ne olacak benim halim

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yoksulgenç

Asistan
Reaksiyon puanı
50
İbadetlere karşı çok gevşeyim, içimden hiç namaz kılmak gelmiyor, ALLAH a ve ahirete inanıyorum ama tam manasıyla islamı yaşıyamıyorum,hala namazı oturtamadım 1 kılıyorum 5 kılmıyorum, kıldığım namazdada aklımda sürekli para geçiyor. çatlayana kadar faiz yemek istiyorum, neden böyle oldum ben sonum cehennem :(

Dea

Müdavim
Reaksiyon puanı
35
Sen Psikolojik Destek Al Bence Yoksa Düzeliceğini Sanmıyorum

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Ekşi sözlüğe girin. İçinizi dökün.
Çaylaklıktan çıkmak 3 yıl sürecek. Ama olsun. Çaylak olmakta iyi.

msesen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
O zaman namaz kılmayın. İyi bir insan olmaya çalışın. Bankaların faizini yemenizde bir sakinca yok.

msesen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Namaz farz ama islamın ilk emri, böyle giderse gayya kuyusunu boylicam :(
Önce topluma faydalı bir insan olmayı düşün. Bunu yaptın mı gerisi önemli değil. Bu benim fikrim. Namaz kılıp hertürlü pisliği yapan biri olmak yerine, namaz kılmayıp, iyi bir insan olmak daha iyidir.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Önce topluma faydalı bir insan olmayı düşün. Bunu yaptın mı gerisi önemli değil. Bu benim fikrim. Namaz kılıp hertürlü pisliği yapan biri olmak yerine, namaz kılmayıp, iyi bir insan olmak daha iyidir.
Yıllarca kendilerini sözde "müslüman" ilan eden teröristlerin de amacı buydu. İslamı kötülemek...
Başarmışlar...

Matthew Bellamy

Müdavim
Reaksiyon puanı
264
Namaz farz ama islamın ilk emri, böyle giderse gayya kuyusunu boylicam :(
Ne yaptığının ne için ve kime yaptığının farkında ol neden namaz kılmanın amacı ne farkına var.Sırf birileri dedi diye yapma gerçekten namaz kılmak isteyen insan kılar merak etme. İstemiyorsan bunu kendine sor.

Son düzenleme:

msesen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Yıllarca kendilerini sözde "müslüman" ilan eden teröristlerin de amacı buydu. İslamı kötülemek.
Başarmışlar...
İstiyen namazını kılar, istiyen kılmaz. Bunun terör ile ne alakası var anlamadım.

Matthew Bellamy

Müdavim
Reaksiyon puanı
264
Yıllarca kendilerini sözde "müslüman" ilan eden teröristlerin de amacı buydu. İslamı kötülemek.
Başarmışlar...
Terörist ? Aynen kardeşim zaten hep bunlar Amerika'nın oyunları müslüman olmanın ya da olmamanın bir önemi yok tamamen kişisel bir olay.Bana ne sen müslümansan ? Ama ben müslümanım deyip her boku yapan o kadar çok insan görüyorum ki. Ben müslümanım derken de ben iyi bir insanım her yaptığım doğrudur gibi kullanıyorlar. Ama davranışları düşünceleri o kadar bencilce ve düşüncesiz ki böyle insanların kendince fikirlerini duydukça ciddi ciddi ağlayasım geliyor. Bu insanlar arkadaşımdan tut babama, öğretmenimden selam verdiğim polise her yerdeler. Sen bu insanlara terörist mi dersin ne dersin orasını bilmem ama bu insanlar art niyetli değiller insanlara kötülük yapma peşinde değiller aptallar. Ve bunun İslam ile en ufak alakası yok İslamın en büyük düşmanı Müslümanlardır. Ben iyi niyetli, düşünen, anlamaya çalışan, empati kuran müslüman ya da değil her insana saygı duyarın.

Son düzenleme:

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Hayır. Anlamadınız. Aslında aynı şeyden bahsediyoruz.Yıllarca müslümanız deyip adam kesen insanlar, islamı karalamaya çalıştı. Sonra müslümanlar kötüsü imajı bırakılmaya çalışıldı.
Namaz kılan/kılmayan kötüdür diye bir şey katiyen söylemedim.

Namaz kılıp hertürlü pisliği yapan biri olmak yerine, namaz kılmayıp, iyi bir insan olmak daha iyidir.
Şu mesajınız sert geldi, ona istinaden yazdım.

msesen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Hayır. Anlamadınız. Aslında aynı şeyden bahsediyoruz.Yıllarca müslümanız deyip adam kesen insanlar, islamı karalamaya çalıştı. Sonra müslümanlar kötüsü imajı bırakılmaya çalışıldı.
Namaz kılan/kılmayan kötüdür diye bir şey katiyen söylemedim.

Şu mesajınız sert geldi, ona istinaden yazdım.
Tabikide o dediğim bir iki çürük elma için geçerli, yanlış anlaşılma olmasın. Kötü imaj konusunda haklısınız, size katılıyorum. Ama belkide suçu biraz da kendimizde aramalıyız, namazı, sakalı herşeyden üstün ve önde tuttuğumuz için.

Mesela ufak bir örnek vermek gerekirse, oruç tutan birisi, karşısında ki su içtiği için çirkinleşebiliyor. Biz bunları aşmadığımız sürece kötü imaj olayından kurtulmamız zor.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Evet haklısınız. Bizim hatalarımız çok daha fazla.
Hem de tarih boyunca örnekler o kadar fazla ki...
"Tarih tekerrürden ibarettir. Ders alınsaydı tekrar eder miydi?" Sözüyle lafımı bitireyim.
İnşallah artık ders alırız

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Ne gerek var para tuzağı hepsi, ayrıca ben gayet saglıklıyım

Kardeş irade zayıflığı var yaptığın işleri tam yapmaya çalış sürekli yapmak istediğin işi hatırla.(tabi inşallah bir hastalık yoktur o da sıkıntılar başlatır yada uyku ve beslenme düzeni) Kastetdiğim şey bir düzen oturtun zamanla bunu bir düzene oturtursun inşallah. Bir işe başlamak önemli olduğu için sürdürmekte önemlidir.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,993
İnsan fiziksel olarak hastalandığı zaman hemen doktora gider tedavi olmaya çalışır ama psikolojik olarak hastalanınca kimse tedavi olmak istemez veya bunu kötü bir şey olarak görür. Toplumda da psikolojik destek almak kötü bir şey imajı yaratıldı. "Senin yaşadığında zorluk mu canım" veya "bizim zamanımızda" ile başlayan saçma cümleler bayağı arttı. Psikoloji bana kalırsa bir olayın birden fazla kişide farklı şekilde etki etmesidir. Tavsiyem bence de psikologa görünün lakin ilaç almayın. Psikolog sadece gerçekten hastalar için değildir içinizi döküp rahatlamak ve fikir alış-verişi içinde iyi bir fırsattır. Benim anneannemin bir lafı vardır "düşün düşün boktur işin" diye. Böyle düşünüp kafayı bozmaktansa farklı görüşleri dinleyip bir karar vermekte fayda var.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,265
Herkes sanırım aynı fikirde, bir uzmana danışman gerekiyor. Bu forumu da lütfen kendi sorunlarınız için kullanmayın. Üyelerimiz bu konuda rahatsız olacaklarını düşünüyorum.

?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...