Ne öğrenmeliyim ?

Bu konuyu okuyanlar

我喜欢人

Asistan
Reaksiyon puanı
75
merhabalar 28 yaşında atanamamış bir matematik öğretmeniyim ,ingilizce biliyorum 2 yıl önce toefl 51 yds 56 ama tabi şu an daha iyidir. ingilizceyi kullanabilecek kadar biliyorum listening de hafif sorun var sadece neyse
bu alana ilgi duymak istiyorum hangi programı öğrenmeliyim bilmiyorum

yani evimden çalışıp para kazanabileceğim bi iş düşündüm hep ,sanırım bu şekilde olur diye düşünüyorum ama hangi programları öğrenmeliyim ve ne kadar sürede öğrenmeliyim

yazacağınız program-lar için yanına biliyorsanız hangi kaynak kullanışlı onuda yazarsanız sevinirim.

saygılarımla

Sx105rRomules

Profesör
Reaksiyon puanı
177
kardeşim kısacası kafan neye basıyorsa onun üstüne yürü onun üstüne git , ben sadece bunu derim
benim Dedem şöyle derdi , her insan bildiği işi yapmalı ;)

Frosa

Profesör
Reaksiyon puanı
1,414
Önerim, bilişim üzerine yoğunlaşmanız. Fakat, evde ders verecek matematik öğretmeni ilanları da verebilirsiniz...

我喜欢人

Asistan
Reaksiyon puanı
75
merhaba ben sordum bir iki yere , bana C# tan başlayın dediler ,şimdi html kitabı var pcm de (Thomas powel complete html idi sanırım ismi) bu ama biraz kapsamlı çünkü html kolay diye biliyorum. ama C# ne kadar sürede öğrenebilirm ve bunula ne yapabilirm bilmiyorum yazılım istiyorum bende tabi teşekkürler yorumunuz için.
--- Gönderi Güncellendi ---
aslında C# ı ne kadar sürede öğrenebilirm sorusu biraz saçma olabilir kusura bakmayın öyle olduysa önce bi bikaç giriş yapmam lazım en azından

Frosa

Profesör
Reaksiyon puanı
1,414
Bence de C'yi öğrenin, iyice kavrayın. Sonrasında C+ vb. devam edersiniz.

我喜欢人

Asistan
Reaksiyon puanı
75
şu konuda cevap yazabilir misiniz java,javascript mi öncelikli olmalı yoksa C# mı?
Bence de C'yi öğrenin, iyice kavrayın. Sonrasında C+ vb. devam edersiniz.
hocam C ile neler yapabilirm ama , bana ne imkanlar sunar aceba ne nitelik kazanmış olucam yani?

Frosa

Profesör
Reaksiyon puanı
1,414
İnternetinizden kaynaklı sorun olabilir. Cevaplarınızı ''Düzenle'' butonundan silip, tek bir cevap haline getirin.

我喜欢人

Asistan
Reaksiyon puanı
75
birde linux işletim sistemi mi windovs üzerinden mi gideyim?

Frosa

Profesör
Reaksiyon puanı
1,414
Her ikisi üstünden gitmeye çalış. Hatta mümkünse macOS ile başla, sonra Windows, sonrasında Linux ile devam et. C'yi iyice kavradıktan sonra, Unity programlamaya geçersin... Yavaş, yavaş oluyor bu işler. Birden olacak değil...

我喜欢人

Asistan
Reaksiyon puanı
75
Programı visual C++ olarak mı indireceğim?

我喜欢人

Asistan
Reaksiyon puanı
75
arkadaslar ben html den başladım çok zevkliii....bunla web sayfası oluşturabilirim değilmi (komple). valla daha başlardayım ama çok eğlenceli.

Frosa

Profesör
Reaksiyon puanı
1,414
Tek HTML ile değil, PHP ile de oluşturabilirsiniz. Yalnız Index, vs'de oluşturmanız gerekiyor.

我喜欢人

Asistan
Reaksiyon puanı
75
bişey sorucam bir web sayfasına "incele" dediğimde neden tüm notlar çıkmıyor ?

我喜欢人

Asistan
Reaksiyon puanı
75
g.chrome
ben göremiyorda olabilirm dikkatslik ama görmedim gerçekten.

Frosa

Profesör
Reaksiyon puanı
1,414
Yeni gelen güncelleme ile böyle bir özellik kazandırıldı. Bulunduğunuz, yani tıkladığınız alanın kaynak kodlarını görebilirsiniz. Dilerseniz basılı tutarak seçip işaretledikten sonra da kaynak kodlarına erişebilirsiniz...

İyi Forumlar...

我喜欢人

Asistan
Reaksiyon puanı
75
hakkaten kolaymış aceba temel kaynak kodları öğrenip bir kenara bıraksam mı ,başka program çalışırım değil mi (dediğiniz gibi C çalışırım)

Frosa

Profesör
Reaksiyon puanı
1,414
Pek de kolay denilemez. Sizin öğrendiğiniz basit kısmı. Bir de sitelerin temaları oluşturulabilmesi için, PHP veya HTML dosyalarının haricinde CSS, JSS gibi dosyaları da oluşturman gerekecek...
Bence ''C'' den başlayın derim.

我喜欢人

Asistan
Reaksiyon puanı
75
hımm hocam CSS ve JSS açınımı nedir , C ve Java baş harfleri mi acronym?
yalnız html çok eğlenceli hocam emin misiniz ??
(bilgisayar mühendisi misiniz bu arada?)
++ artı

html için 1.sınıf dil değil denilmiş bu nedemek tam olarak ama C 1.sınıf dilmiş öyle hatırlıyorum

Frosa

Profesör
Reaksiyon puanı
1,414
CSS, Cascading Style Sheets'tir. JSS ise tam adı, Journal on System and Software'dir.
Evet HTML çok eğlenceli olabilir, fakat C 1. sırada öğrenilecek bir dildir. HTML'den önce PHP veya C öğrenmenizi, mümkünse macOS öğrenmenizi tavsiye ederim...

我喜欢人

Asistan
Reaksiyon puanı
75
Hım belki birarada olur. Peki C yi Microsoft visual studio olarak mı yüklemeliyim?
birde bana sunulacak iş imkanını html ile (web tasarım) daha çok artımış olmaz mıyım?

我喜欢人

Asistan
Reaksiyon puanı
75
hımm overview ettim mantık (C için konuşuyorum) fortran77 ye çok benziyor hatta belki daha kolay.ilersine henüz gelmedim tabi ama ilk gözlemim çok benzediği (bazı fonksiyonlar if komutları ve henüz gelmedim belki do döngüleri dış fonksiyon ve subroutine alt programlar vs)