Ne kadar acımasız bu dünya?

Bu konuyu okuyanlar

langame19

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Dün bir çocuk gördüm okulda, tek başınaydı. Özgüvensiz bir tipti. Dümdüz düşüncelere dalmış. Neyin var diye sorunca, cevap "hiçbir şey" oldu. Eve gelince ağladım lan, sırf bu insanlar hayatı kötü yaşadığı için. Özgüvensiz insanları üzmeyin, sadece onları değil, başkalarını da üzmeyin. Aynısı sizin başınıza da gelebilir. Benim başıma geldi, bu sorunlarla uğraşıyorum, eskiden önemsemezdim. Ama şimdi herkese empati kurup, duygusallığımın tadını çıkarıyorum. Bu çocuğu aldım yanıma oynattım maçta falan. Kendine geldi, kilolu ve kıllı olmasından mı özgüvenini yitirdi acaba diye düşündüm. Üzmeyin lan böyle çocukları, üzülüyom harbiden. Duygusal insanları üzmeyin. Hayat bir savaş dahi olsa!!!

eymenbex

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Lise zamanlarımda sigara içen hocaların öğrencilerden kaçtığı yerlerden geldim. gelecekteki mesleğiniz diyor, boş boş bakıyor hiç bir şey, okulu geçmek, sigara parası, acıyorum bunlara. ben üzmekten yanayım, düzeltsinler kendilerini.

tEmptation

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
Hayatın kuralı bu, güçsüz olan ezilir.

tEmptation

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
Senin düşüncen kardeşim. Fakat güçsüzleri ezmek hiç doğru değil. Doğrular herkese göre değişse de, herkesin yaşam hakkı olduğunu da unutmayalım.
Güçsüzleri kim eziyor bilmiyorum ama benim ezmediğim kesin. Bu güçsüz arkadaş hiç ona bulaşanlara karşılık vermeyi denedi mi, mesela tokat atmayı? Bir an önce harekete geçmezse çok kötü bir hayat onu bekliyor.

Reaksiyon puanı
5,172
Güçsüzleri kim eziyor bilmiyorum ama benim ezmediğim kesin. Bu güçsüz arkadaş hiç ona bulaşanlara karşılık vermeyi denedi mi, mesela tokat atmayı? Bir an önce harekete geçmezse çok kötü bir hayat onu bekliyor.
Tokata gerek yok 3 5 lafda konuyu çözüme ulaştırabilir...

tEmptation

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
Tokata gerek yok 3 5 lafda konuyu çözüme ulaştırabilir...
O da başka bir alternatif tabii. 15 yaşında, hayatı bilgisayar oyunlarından ibaret olan tiplerin laftan anlayabileceğini sanmıyorum ben. Durum bu yani.

Son düzenleme:

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Öz güven yoksa kavgaya karışmaması gerek, onunla uğraşanlar genellikle gevşek insanlar olur, gevşek insanlar okulda hızlıca geniş bir çevre kurabilir bu onun için çok riskli. Onun yanına can dostu lazım, konuyu açan arkadaş onunla takılabilir. Ben lisede sadece tek arkadaşımla takılıyordum gerisi bir şekilde buluyor seni, üstlerden tanıdığınız varsa üstlerinizle çevre yapın. Bu süreçte kavgadan uzak durun yoksa okul içinde sonra okul çıkışında 4-5 Kişi saldırabilir, kıl olduğum bir çocuk bizim sınıftaki güçsüz birisini köşeye çekmiş silleliyordu çocuğa dokunmamla sınıfının üstüme yürümesi bir olmuştu, malum gevşek ve yüreksiz olduğu için çevreyi kurmuş mazlum rolü oynuyor koruyucuları da her daim arkasında. Neyse ki üst sınıftan arkadaş yanımızda spawnlandı :tearsofjoy: Şaka bir yana kavgaya gerekmedikçe bulaşmayın, sorunları konuşarak çözmeye çalışın. Birisi bıçak çekip sizi sakat bıraksa hayatınız kararır, bir çok defa bunun gibi olaylara karıştım o bıçağın çıkmasıyla bacağınıza yemeniz tamamen an meselesi. Vuracak madam bıçağı göstere göstere hareket etmez, işte asıl tehlike de burada. Ayrıca şuraya bir kamu spotu bırakayım;
Sevilecek kız erkek kavgasından etkilenmez, aksine nefret eder bu yüzden karşındaki kekoyu örnek alma veya onu kavga ederek etkilemeye çalışma. Sevilmeyecek kız zaten dünden beri yanındaki kekoyu kavgalara sürüklüyor, ona diyecek bir şey yok.

Sourena

Doçent
Reaksiyon puanı
188
Benden bahsediyor ama yazdıklarının kaç katı.. O kadar çok benzeri konu açtım ki işin içinden çıkamıyordum kendime acıyordum ağlıyordum yaşım daha 17 18 e gireceğim ben şahsen bu yaşta birinin ne olursa olsun böyle şeyleri(kendi adıma ve yazdıklarına karşılık söylüyorum) yaşamaması gerektiğini ve yaşıtlarında ki gibi eğlenmesini yani en azından bu yaşlarda gençliğinde gülmesi gerektiğini bu yaşta herkes gibi birisini sevmesini gezmesini tozmasını yapmasını düşünüyorum.. Çünkü yaşıtımda ki herkes böyle yapıyor.. buralara yazarak destek aradım verenlerde oldu sağolsun.. 1 yıl geçti (bu ilk okulda başladı ama burala yazalı 1 yıl geçti) değişen bir şey olmadı hala aynıyım bazı şeyler değişmiyor. Merak edenler konularıma bakabilirler..

Son düzenleme:

Coolumsu

Asistan
Reaksiyon puanı
68
Ne garip dünya bu dünya, acınacak olan başkasına acır.. Hayatı bir güzellik yerine savaş görecek kadar sevgisiz olmak en acınılası durum değil de nedir? Seni o küçümsediğin insanlardan daha değerli yapan nedir ki? Sevgisizliğin mi? Kibirin mi? Hakkını veremediğin öz güvenin mi?

Bence dostum başkalarını bırakıp kendine acımalısın.. Sen burada ona empati yapmamışsın, yüreğini açmamışsın, sadece küçümsemişsin.. İyilik ancak riya ve kibir olmayınca güzeldir.. Ve değişmeyen doğruların dediği gibi.. "Öğüt veren, öğütte bulunsun. Bağışta bulunan, bunu cömertçe yapsın. Yöneten, gayretle yönetsin. Merhamet eden, bunu güler yüzle yapsın. Sevginiz ikiyüzlü olmasın.Kötülükten ve kibirden tiksinin, iyiliğe samimi ve boyun eğerek bağlanın."

Sourena

Doçent
Reaksiyon puanı
188
Bir john doe lazım.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Hayatın kuralı bu, güçsüz olan ezilir.
Mesela senin kardeşin güçsüz gel ben ezeyim zoruna gitmesin hani hayatın kuralı buydu ya..İ İşte artık SİSTEM düzgün çalışmıyor hatalı artık çalışmıyor hatalı! Birileri buna dur diyecektir..

Son düzenleme: