Ne için yaşıyorsunuz?

Bu konuyu okuyanlar

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Ne için ve nasıl yaşamaya devam ediyorsunuz? Bütün bu insanlar nasıl amaçsız bir şekilde günlerini geçirebiliyor diye düşünmekten kendimi alamıyorum nasıl sonu düşünmeden umursamazca yaşanabilr...Ben Rabbime iyi bir kul olabilmek O'nun rızasını kazanıp can vermek için yaşıyorum ama bunu başaramayacak kadar acizim ve bu dünya beni resmen boğuyor her şey o kadar yapmacık o kadar yalan geliyor ki.İnsanların sevgisini istemiyor gibi görünsem de onlarsız yaşamak imkansız gibi geliyor.Peki amaçsızca yaşamak nasıl mümkün olabilir şu kısacık ömrün bir gün yitip gideceğini düşünmeden gününü gün etmeye çalışanların içinde hiç mi bir boşluk oluşmuyor? Bir yerden sonra sizide hiçbir şey tatmin etmez olmuyor mu ben gerçekten çok zorlanıyorum artık...

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Ben hayattaki her tatsızlığın, olumsuzluğun yanında olumlu şeyleri görerek zevk alıyorum. Hiçbir şeyi kafaya takmıyorum. Geçim sıkıntısı yaşamayan ve sağlığı yerinde olan birisi olup da yazdığın şeyi savunan birisi var ise gidişatını düzeltmesini öneririm.

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Ben hayattaki her tatsızlığın, olumsuzluğun yanında olumlu şeyleri görerek zevk alıyorum. Hiçbir şeyi kafaya takmıyorum. Geçim sıkıntısı yaşamayan ve sağlığı yerinde olan birisi olup da yazdığın şeyi savunan birisi var ise gidişatını düzeltmesini öneririm.
Haklısınız her halimize şükretmek lazım ama manevi bir boşluğu doldurmak çok zor aslında dünyadan sıyrılıp bunu başarmak çok zor belkide o yüzden zevk aldığım şeyler bile en sonunda boş geliyor belkide ben çok fazla düşünüyorum.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,305
Ailem için.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,987
Bir şeye inanmasamda bence sorunun cevabını kendimce bulmuşum.

Tükenmekte olan ırkımızı Bir ümitle bu gezegene kapsülde yollamışlar.

O ümitte bizim gelişmemiz ve bizim ırkımızı diğer gezegenlere paylaması ümitidir.

Irk ve devamlılık ümitiyle doğar yaşar ve bu gezegende ölürüz.
Teknoloji çağının gelişmesini bekleriz ama henüz teknolojimiz ilk aşamalarda.

Mustafa Deliktaş

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
Bu dünyayı daha yaşanılabilir hale getirmek için, ne faydam dokunabilir ki diye düşünmeyin; kelebek etkisi işte :)

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Ölemediğim için, başka tutunacak hiç bir nedeim yok aslında.

Gökçe Asena

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,127
Bazen vicdanına hesap vermek için yaşıyorsun bazende iyi sonunu hazırlamak için yaşıyorsun... bir şekilde nefes alıyoruz ama aldığımız nefesi bile geri veriyorsak hiç bir şey bizim değil.

mmcaglar01

Asistan
Reaksiyon puanı
76
Ne için ve nasıl yaşamaya devam ediyorsunuz? Bütün bu insanlar nasıl amaçsız bir şekilde günlerini geçirebiliyor diye düşünmekten kendimi alamıyorum nasıl sonu düşünmeden umursamazca yaşanabilr...Ben Rabbime iyi bir kul olabilmek O'nun rızasını kazanıp can vermek için yaşıyorum ama bunu başaramayacak kadar acizim ve bu dünya beni resmen boğuyor her şey o kadar yapmacık o kadar yalan geliyor ki.İnsanların sevgisini istemiyor gibi görünsem de onlarsız yaşamak imkansız gibi geliyor.Peki amaçsızca yaşamak nasıl mümkün olabilir şu kısacık ömrün bir gün yitip gideceğini düşünmeden gününü gün etmeye çalışanların içinde hiç mi bir boşluk oluşmuyor? Bir yerden sonra sizide hiçbir şey tatmin etmez olmuyor mu ben gerçekten çok zorlanıyorum artık...
Kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=AXwCU6cPqfU
(amaç için bunu izleyin)
Cevap olarakta daha fazla hormon salgılayıp ilüzyona devam etmek için yaşıyorum.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
örneğin bir matematik sorusunu çözemediğimizde ne yaparız?..
o matematik sorusu ile ilgili konuyu bir kitaptan araştırmaz mıyız? sonra da örnek sorulardan kopyalar çekmez miyiz? cevabı pekiştirmez miyiz?

işte çıkış yolumuz bu olsun. önce Kuran okuyalım konuyla ilgili, ayetlere bakalım, durumumuzu keşfetmeye çalışalım.
sonraki adım örneklere bakmak yani hadislere bakmak ...

[Yoksa siz, sizden öncekilerin başına gelenlerin sizin de başınıza gelmeden kolayca cennete gireceğinizi mi sanıyorsunuz?

Onların başına öyle zorluklar, öyle darlıklar geldi ve öylesine sarsıldılar ki, müminler ve peygamber "Allah'ın yardımı ne zaman (bittik) diye feryat ediyorlardı.....

İyi bilin ki.... Allahın yardımı yakındır.

(sadak Allahul Azim)

bakara-214]

Allahın yardımı ne zaman?

Rint

Müdavim
Reaksiyon puanı
360
İyi bir insan olmak için yaşıyorum, kendim dahil hayatımdaki insanların yaşamını kolaylaştırmak için yaşıyorum.

Onu bunu bırakıp kendin ve düşüncelerin için yaşamanı tavsiye ederim.

Gökçe Asena

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,127
Artık cidden boş yaşadığımı anladım hayat bize acıdan başka bir şey sunmuyor mutlu ediyoruz ama mutsuz oluyoruz

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,729
Artık sadece yaşamak için yaşadığımı düşünüyorum. Hedefsizim.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Herkesin bir amacı, bir hedefi var. Kimse boş yaşamaz. Bazen hedef şaşar veya erişilemez olur, yada unuturuz ve kafamız karışır. Boş yaşadığını sandığınız kişilerin hepsinin bir amacı ve hedefi var ve onlar kendilerini sizden daha iyi düşünebilecek kabiliyetteler. Başkalrının derdini düşünmek sizi aşar.

Örnek: Bütün gününü Kıraathane'de geçiren birinin en önemli hedefi, Bir oyunda dört pişti yapabilmek yada bütün Okey'leri tek elde oynayabilmek, yada At yarışlarında büyük bir kazanç elde edip rekor kırmak. Hedefe ve amaca ulaşıldığında insan birden boşluk içine düşer ve şaşar. Yeni bir hedefe ihtiyaç duyar. Hiç bir hedef va amacı olmayanlar da intihar eder. Çünkü hayatları gerçekten boş.

Rootsyl

Müdavim
Reaksiyon puanı
514
annem vermiş bana bu hayatı neden yaşamayayımki?

Petito Kafalı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yaşam amacım yamaş amacımı bulmak
Bulduğumda ise o yaşam amacımı gerçekleştircem
Kabul edin güzel bir plan xd

Tuğ-han

Doçent
Reaksiyon puanı
482
Ölsem öleceğim de geçen bi arkadaş intihar etmeye kalktı 3. kattan atladı ölmedi büyük ihtimalle sakat kalacak ve kolunu bacağını kullanamayacağından intihar da edemeyecek. Bence insanlar ölmekten değil ölememekten korkar. Hayattaki gayem, bu fani yaşamımı Allah'ın izniyle kendim ve diğer insanlar için daha hayırlı yaşamak.

Ahmetcan26

Asistan
Reaksiyon puanı
88
Ben kendim için yaşıyorum başka bir şey için değil !!!!

Reaksiyon puanı
76
Amacımız bu dünyada para için çalışan köleler olabilmek. Olabildiğimizde ise köle olmaya başlamak. Üzgünüm ama tüm insanların tek amacı bu.

Ahmetcan26

Asistan
Reaksiyon puanı
88
Amacımız bu dünyada para için çalışan köleler olabilmek. Olabildiğimizde ise köle olmaya başlamak. Üzgünüm ama tüm insanların tek amacı bu.
Hayır.benim amacım paranın da bana çalışması.para benim kölem istediğim gibi harcarım.para zaten harcamak için.harcamazsan kağıt parçasından ibaret.Zaten doğru olan da bu!!!

Rootsyl

Müdavim
Reaksiyon puanı
514
Hayır.benim amacım paranın da bana çalışması.para benim kölem istediğim gibi harcarım.para zaten harcamak için.harcamazsan kağıt parçasından ibaret.Zaten doğru olan da bu!!!
sorun parayı nasıl harcadığın değil, nasıl kazandığın.

colite

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,275
Bu konuları hiç sevmiyorum boşlukta olmuşuz gibi aynı buda beni deistliğe çekiyor.
Allah'a şükür ateist veya deist daha kötüsü satanist değilim.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Allah sapkın düşünceler'den herkezi korusun.

Son düzenleme:

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Bu bir kölelik değil. İmtihan oluyoruz, ayrıca kölelik para olmadan yapılan bir şey. Bir insan isterse çalışır, isterse çalışmaz. Buna o karar verir.

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Bu konuları hiç sevmiyorum boşlukta olmuşuz gibi aynı buda beni deistliğe çekiyor.
Allah'a şükür ateist veya deist daha kötüsü satanist değilim.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Allah sapkın düşünceler'den herkezi korusun.

Ne demek istediniz anlayamadım? Asıl bu konular insana başıboş yaratılmış olmadığını düşündürüyor eğer bu dünyanın bir ahireti olmasaydı herkes her pisliği yapar yaşanmaz bir yer olurdu başıboş olmadığını bilenlerin bir yaşama amacı olabilir yoksa hayvandan farkımız olmaz...Şükür halimize

colite

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,275
Hocam zaten bunu bildiğin halde insanların aklını çelmek biraz beynini yakıyor.

Anlatamıyor insan işte aklı başka bir tarafa gidiyor.

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Hocam zaten bunu bildiğin halde insanların aklını çelmek biraz beynini yakıyor.

Anlatamıyor insan işte aklı başka bir tarafa gidiyor.

Aslında insanların aklını çelmek için değil bu gerçeğe dikkat çekmek için açmıştım konuyu yani dünya o kadar boş ve insanlar o kadar boş emeller peşinde ki yarın öldüğümüzde o amaçlarımızdan hedeflerimiz hayallerimizden hangisi bizimle gelecek...Bunu düşünmeden yaşamak kafayı kuma gömen devekuşu olmaktan farksız aklı başka tarafa gitsede içimizden geçeni Allah biliyor gerisi boş