Ne dersiniz

Bu konuyu okuyanlar

LGMAHMUT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iphone 6 ile iphone 5s arasında bir durum yaşıyorum hanisini almalıyım adeta 6 yı 5s e klonlamışlar sadece rami ve kasası farklı ama 5s güncellenebilirliği kaç sene sürer yani 6 il aynı olurmu ve 5s için 32 gb yeterlimi fotoğrafım 150 yi geçmez 60 küsür müzik video çok çekmem sosyal medya uygulamalarını kullanırım çok az oyun oynarım

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
İphone 6 ve 5s'in ramları aynı, 6 plus'ın ramı 1GB daha fazla.

Ben 5s kullanıcısı olarak elime havadan iphone 6 parası geçse hiç almam bile, iphone 6'nın yapabildiği her şeyi yapabiliyormuyum? evet o zaman gerek yok, 6 plusmu 5smi? tabikide 6 plus.

İphone 5s varken 6 almayı mantıklı bulmuyorum.

kemal_ksk

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bendede 5s var sadece tek bırsey dıcem buyuk ekran ıstıyorsan 6plus al yoksa dıger her sey neredeyse aynı A7 5s te A8 islemcı var tek fark bece bu..

Wifisi 5s 3 gore 3x hızlıymıs zaten 5s hızlı ınternet yavassa 3x degıl 10x hızlı olsa fayda etmıyor..
Sormussun guncelleme kac yıl surer 5S ıcın 6 ve 6 Plustan 1 sene onceye kadar kesınlıkle guncel kalır yanı en az 3 sene tahmınıme göre, ondan sonra zaten ne telefonlar cıkar :))

sana tavsiyem 5s tir.. Fiyatlarıda ucuzlamısken kacırma, Paran coksa 6 Plus al tabiki.

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
bendede 5s var sadece tek bırsey dıcem buyuk ekran ıstıyorsan 6plus al yoksa dıger her sey neredeyse aynı A7 5s te A8 islemcı var tek fark bece bu..

Wifisi 5s 3 gore 3x hızlıymıs zaten 5s hızlı ınternet yavassa 3x degıl 10x hızlı olsa fayda etmıyor..
Sormussun guncelleme kac yıl surer 5S ıcın 6 ve 6 Plustan 1 sene onceye kadar kesınlıkle guncel kalır yanı en az 3 sene tahmınıme göre, ondan sonra zaten ne telefonlar cıkar :))

sana tavsiyem 5s tir.. Fiyatlarıda ucuzlamısken kacırma, Paran coksa 6 Plus al tabiki.

Wifisi hızlı olsada pek bir şey ifade etmiyor, Türkiyede ki internet hızını herkes biliyor büyük bir kısmı 8mps veya daha az indirme hızına sahipler, yükleme hızı desen 0.65'ler de geziyor.

Hadi fiber internet aldın diyelim 5s zaten fiberi kaldıramazmı? kaldırır tabikide zaten kim 1000mps fiber alır ki normal kullanıcılar yani.

3G desen 4G gelmedikçe bir cacık olmaz 3g'nin hızından.

Kısaca 4G ülkemize gelse ve fiber desteğide gelse Türkiyenin her yerine, tüm 5s kullanıcıları hem 4g'yi hemde fiber interneti kullanabilecek sonuç olarak :)

kemal_ksk

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Wifisi hızlı olsada pek bir şey ifade etmiyor, Türkiyede ki internet hızını herkes biliyor büyük bir kısmı 8mps veya daha az indirme hızına sahipler, yükleme hızı desen 0.65'ler de geziyor.

Hadi fiber internet aldın diyelim 5s zaten fiberi kaldıramazmı? kaldırır tabikide zaten kim 1000mps fiber alır ki normal kullanıcılar yani.

3G desen 4G gelmedikçe bir cacık olmaz 3g'nin hızından.

Kısaca 4G ülkemize gelse ve fiber desteğide gelse Türkiyenin her yerine, tüm 5s kullanıcıları hem 4g'yi hemde fiber interneti kullanabilecek sonuç olarak :)

aynen oyle hocam. Sen Japonyada otursan veya Amerıkada tamam dıcemde Turkıyede 10x koysan gene aynı :)
Bi,rde 4G var butun telefonlarda ancak Guzel ulkemızde daha gelmedı kolay kolayda daha gelemez...

LGMAHMUT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

KARDEŞ ZATEN PARA AZ sırf ondan 5s düşünyorum ama 64 gb kaldırmışlar 32 gb bana yetermi diye şüphelerim var ama bilmiyorum bir arkadşımız gibi düşünüyorum bencede 6 ile 5s aynı adamlar adeta 5si klonlayıp kasa değiştirmiş bide heyecanla beklemeiştim tim cook şirketi batırır en fazla on sene :D

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
KARDEŞ ZATEN PARA AZ sırf ondan 5s düşünyorum ama 64 gb kaldırmışlar 32 gb bana yetermi diye şüphelerim var ama bilmiyorum bir arkadşımız gibi düşünüyorum bencede 6 ile 5s aynı adamlar adeta 5si klonlayıp kasa değiştirmiş bide heyecanla beklemeiştim tim cook şirketi batırır en fazla on sene :D

Yeterde artar.

Çok video çekmezseniz ve oynayıp bitirdiğiniz oyunları silerseniz yeter.

32gb'den 20 küsür gb kullanılır alan kalıyor sanırım 23-26 arası bir şeydi buda gayet yeterlidir.

Benim cihaz 16 daha boşta 9gb yer var dolduramıyorum, o kadar çok oyun var.

Yerimi dolduran tek şey Spotify'de çevrimdışı dinlediğim yüksek kaliteli müzikler, yüksek kalite olduğu için aşırı yer kaplıyor 3 gb falan yer almıştır şimdi bakmaya üşeniyorum.

LGMAHMUT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yeterde artar.

32gb'den 20 küsür gb kullanılır alan kalıyor sanırım 23-26 arası bir şeydi buda gayet yeterlidir.

Yerimi dolduran tek şey Spotify'de çevrimdışı dinlediğim yüksek kaliteli müzikler, yüksek kalite olduğu için aşırı yer kaplıyor 3 gb falan yer almıştır şimdi bakmaya üşeniyorum.
o değilde 29 nisana kadar daha ucuzlarmı iphone 5s

drakulagold

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Yeterde artar.

3 sayfa oyunun var. Telefon modeli iPhone 4 16 GB. :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Yeterde artar.

3 sayfa oyunun var. Telefon modeli iPhone 4 16 GB. :)

kemal_ksk

Asistan
Reaksiyon puanı
1

valla 16 gb var 5 tane onemlı vıdeo 2-3 tane kendı cektıgım 400 cıvarı muzık 90 tane uygulama var toplamda 2 tane 1 gb ustu oyun ve 1 gb daha yerım var tabi kotu yanı hep bakıyorsun bunu ındırsem dolarmı falan dıye, 32 tavsıye ederım asırı fazla vıdeo veya muzıgın yoksa.

Guzel ozellıkler var ama kullanılcak mı cogu kullanılmaz gunluk hayatta sen japonyada olsan 3x wıfı cok ıyı olurduda turkıyede yaramaz ıste ve kamerayı gelıstırmelerı lazımdı sadece cozunurluk cok az gelısmıs o kadar tabi 16 mp baska telefonda kamera iphone 8 iphone daha ıyı cekıyor bud onların farkı :)
sen git al 32 yada 16 5S cok ararsan 64 te bulursun piyasada kalır..

LGMAHMUT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
valla 16 gb var 5 tane onemlı vıdeo 2-3 tane kendı cektıgım 400 cıvarı muzık 90 tane uygulama var toplamda 2 tane 1 gb ustu oyun ve 1 gb daha yerım var tabi kotu yanı hep bakıyorsun bunu ındırsem dolarmı falan dıye, 32 tavsıye ederım asırı fazla vıdeo veya muzıgın yoksa.

Guzel ozellıkler var ama kullanılcak mı cogu kullanılmaz gunluk hayatta sen japonyada olsan 3x wıfı cok ıyı olurduda turkıyede yaramaz ıste ve kamerayı gelıstırmelerı lazımdı sadece cozunurluk cok az gelısmıs o kadar tabi 16 mp baska telefonda kamera iphone 8 iphone daha ıyı cekıyor bud onların farkı :)
sen git al 32 yada 16 5S cok ararsan 64 te bulursun piyasada kalır..
64 birtek maketlerde var o da eski fiyattan yani marketlerde bir indirim söz konusu değil daha dün baktım

o değilde 29 nisana kadar daha ucuzlarmı iphone 5s
demiştim pek sallanmadım sanırım :D :D :D

kemal_ksk

Asistan
Reaksiyon puanı
1
64 birtek maketlerde var o da eski fiyattan yani marketlerde bir indirim söz konusu değil daha dün baktım

demiştim pek sallanmadım sanırım :D :D :D

29 nısana tabıkı ucuzlar hemde baya ama 0 bulmak zorlasabılır soyleyım sımdıden

valla telefonculara bakıcaksın ama kutu 0 jelatını dahıl acılmamıs olmasına dıkkat et, yıllarca telefoncu yanında calıstım ne hıle hurda yapıyorlar. Yada dırek apple storeden alıcaksın kafan rahat olacak :)

LGMAHMUT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
29 nısana tabıkı ucuzlar hemde baya ama 0 bulmak zorlasabılır soyleyım sımdıden

valla telefonculara bakıcaksın ama kutu 0 jelatını dahıl acılmamıs olmasına dıkkat et, yıllarca telefoncu yanında calıstım ne hıle hurda yapıyorlar. Yada dırek apple storeden alıcaksın kafan rahat olacak :)
ben zaten pek market taraftarı değilim alacaksan sitesinden sipriş edeceksin en güvenilir çünkü açıkçası benim korkum apple store den 32 gb yi de kaldırmaları zaten kaldırırlarsa tek çare marketle (bimeks,teknosa,mediamarkt...vs)