Nasıl vücut geliştirilir?

Bu konuyu okuyanlar

k4y4

Profesör
Reaksiyon puanı
34
Boyun 1.82 kilom 71 biliyorum 5-6 kilo daha almam lazım onun için carbomass kilo aldırıcı toz almak istiyorum yakınlarda. Bende 6 aylık spora yazıldım fakat 2 ay gidip iş dolayısı ile bırakmak zorunda kaldım. Arkadaşa tavsiyem ilk 2.5 kg'lık dumbell ile çalışmak kaydıyla şu sitedeki hareketleri uygulayabilir. Zamanım oldukça hergün uygulamaya çalışıyorum. Fit görünüyorsunuz en azından.
http://www.bodyforumtr.com/vbforum/evde-sadece-2-adet-dumbell-t8554.html

7/24

Profesör
Reaksiyon puanı
51
Boyun 1.82 kilom 71 biliyorum 5-6 kilo daha almam lazım onun için carbomass kilo aldırıcı toz almak istiyorum yakınlarda. Bende 6 aylık spora yazıldım fakat 2 ay gidip iş dolayısı ile bırakmak zorunda kaldım. Arkadaşa tavsiyem ilk 2.5 kg'lık dumbell ile çalışmak kaydıyla şu sitedeki hareketleri uygulayabilir. Zamanım oldukça hergün uygulamaya çalışıyorum. Fit görünüyorsunuz en azından.
http://www.bodyforumtr.com/vbforum/evde-sadece-2-adet-dumbell-t8554.html

Tozlardan uzak dur benden tavsiye ;)

mcandan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Yanlış hareket yaparsan sürekli zararı olur tabiki.
Bir gün yap öteki gün ara var sonra devam et, kaslarının dinlenmesi lazım.
Bende 3 yıl kadar çalıştım hatta dünya şampiyonu mahmut ırmakla resmimiz vardır ;)
Benim yakın arkadaşım türkiye birincisi ve kendine ait salonu var bende uzun süre orada vücut çalıştım.
Sonra ara verdim sağlık sorunlarından dolayı sana bir çok tavsiyem olacak ama bunları yazarak değilde anlatarak göstermek isterdim.
Misal çok yüzerim zamanım olsa günün her saatini yüzmek isterdim.

Yüzme en iyisi ya :) agırlıkla ugrasmayıp sadece yüzülecek aslında :)

barbunyaza

Asistan
Reaksiyon puanı
0
başla başla sen haplara tozlara başla yaşın daha 16 tam zamanı şimdi başlaki 40 yaşına geldiğinde vucudunda çalışan organ kalmasın. bunlar nasıl tavsiyeler böyle ya 16 yaşındaki insana vucudunu geliştirmek için hap al flan. o haplar profesyoneller için yarışmalara katılanlar için yada vucudu belirli bir seviyeye gelmiş insanların sınırlarını zorlamaları için. hepside kimyasal bakma öle doğal dendiğine. bazılarıda kilo al önce demişler acaba direk kasları geliştirmekmi daha kolay olur yoksa ilk önce yağ depolayıp onu kasa cevirmekmi kolay olur. zaten çalıştıkça vucut kas yapıcak bu kaslarda kiloyu getiricek. niye kilo almaya çalışsınkı? zaten ilk günden en ağır programlarda çalışacak değil ağır barların altına yatacak değil yapacagı mekik ve şınav çekmek buda vucudunu belirli ölçüde şekle sokar zaten. ama illa aklın takıldıysa git bi body salonun ama bu dandik salonlardan olmasın konuş orda turkıye derecesı vs yapan bırısı varsa danış ona o muhtemelen senı salona cagıracaktır sonucta tıcarı ısler bunlar. bı ıkı hareket solerse gider evde yaparsın. aman diyim ilaç kullanma sonra çok çekersin. hiç bir vidyo vs izlemesen bile mekik şinav en temel hareketler düzenli yapsan yeterde artar sonuçta yarışmaya katılıyım dünya derecesi yapayım gibi bir amacın yok.

emirozcopur

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Yok yok hayatta o tozlardan almam :)
Ben oyle abartili bir vucut istemiyorum zaten.Soyle bi sekle girsin vucudum.yeter
Heralde duzenli calisirsam sekle girer vucudum.

7/24

Profesör
Reaksiyon puanı
51
Yok yok hayatta o tozlardan almam :)
Ben oyle abartili bir vucut istemiyorum zaten.Soyle bi sekle girsin vucudum.yeter
Heralde duzenli calisirsam sekle girer vucudum.

Ben yüzerek göğüs kaslarımı felaket geliştirdim

emirozcopur

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Tamam arkadaslar ben o videodaki programlari uygulayacagim.Vucudun sekle oturmasi icin yeterli olurmu.Ayrica baska bisey yapmam gerekirmi

barbunyaza

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Tamam arkadaslar ben o videodaki programlari uygulayacagim.Vucudun sekle oturmasi icin yeterli olurmu.Ayrica baska bisey yapmam gerekirmi

olur olur ama 1 ayda değişim bekleme. her türlü yemeği ye yagdan ve koladan uzakdur. tamamen kesmede azalt işte. zamanla olur herşey.

Piyonist

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Konu açılalı çok olmuş ama bende bir kaç şey karalayayım. 19 yaşındayım. boyum 1.72 civarı kilom 50-55. Kaslı görünmek gibi bir niyetim yok. O kadar önem verdiğim bir şey değil. Ama yanımdaki bayanı (şuan yok ama olursa diye :D. Burada bir mesaj gönderiyorum) güvende hissettirmek için. Biraz kilo almak ve vucüt yapmak istiyorum. Tavsiye ve önerilerinizi bekliyorum.

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92
[MENTION=279288]Piyonist[/MENTION]

2 ay inşaatta çalış süper bir vücuda sahip olursun.
Test edildi tarafımdan.

:p

Spor salonuna git.
Ev de mekik,şınav ve varsa barfiks çek.

Piyonist

Profesör
Reaksiyon puanı
3
@Piyonist

2 ay inşaatta çalış süper bir vücuda sahip olursun.
Test edildi tarafımdan.

:p

Spor salonuna git.
Ev de mekik,şınav ve varsa barfiks çek.
[MENTION=48615]ReDo[/MENTION] abi sen nerede oturuyorsun evinden aldıracam seni :D
Tavsiye için teşekkür ediyorum. Ama merak ettiğim konu şu eğer ara verirsem. Sarkma yada kasların yağa dönüşmesi gibi bir şey söz konusumu ?

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92
[MENTION=48615]ReDo[/MENTION] abi sen nerede oturuyorsun evinden aldıracam seni :D
Tavsiye için teşekkür ediyorum. Ama merak ettiğim konu şu eğer ara verirsem. Sarkma yada kasların yağa dönüşmesi gibi bir şey söz konusumu ?

Bizi evden almaya gelenler şuan karacaahmette yeğen :p

Ben 7 ay spor salonuna gittim.
Zaten kaslıydı vücut iş yeri sağolsun.
Salonda da şekle soktum biraz.
Üçgen olduk :D
Sonra salonu bırakmak gerekti işler sebebiyle.
Lakin 1 senedir gidemiyorum.
Sarkma falan söz konusu olmadı bile.
Toz falanda kullanmadı hiç.
Lakin göbek oluşuyor ya :D

Piyonist

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Bizi evden almaya gelenler şuan karacaahmette yeğen :p

Ben 7 ay spor salonuna gittim.
Zaten kaslıydı vücut iş yeri sağolsun.
Salonda da şekle soktum biraz.
Üçgen olduk :D
Sonra salonu bırakmak gerekti işler sebebiyle.
Lakin 1 senedir gidemiyorum.
Sarkma falan söz konusu olmadı bile.
Toz falanda kullanmadı hiç.
Lakin göbek oluşuyor ya :D
Hehe :) Senin elinden olacaksa ölümüm söyle azraile hiç gelmesin bir bakışınla ölürüm. Yorumlar için sağol abi aklıma takıldıkça sorarım. Göbek konusunda ya yemekten hemen sonra yatarsan olurmuş yada efes pilseni zengin edersen.

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92
Hehe :) Senin elinden olacaksa ölümüm söyle azraile hiç gelmesin bir bakışınla ölürüm. Yorumlar için sağol abi aklıma takıldıkça sorarım. Göbek konusunda ya yemekten hemen sonra yatarsan olurmuş yada efes pilseni zengin edersen.

Sarkma olmaması iyi ya.
Vücudum çok sıkı duruyor.
Evde de dambilla idare ediyorum.
Tek sorun hafif bir göbek olması.

Bira sigara olayım yok : )

Piyonist

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Sarkma olmaması iyi ya.
Vücudum çok sıkı duruyor.
Evde de dambilla idare ediyorum.
Tek sorun hafif bir göbek olması.

Bira sigara olayım yok : )
Sigara olmasında abi bira ramazanda 2 kat yazıyormuş öyle diyorlar :D

Piyonist

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Neyse abi konu nereden nereye geldi :) Sormak istediğim diğer soru iste sürekli haşlanmış tavuk ve yumurta yemek gerekiyormuş. Kilomdanda anlaşılacağı gibi yemekle pek aram yok. Üstelik sürekli aynı şeyleri yersem iyice soğurum. Sunacağın bir alternatifin varmı? Yoksa lanet olası konuyu kapatıp seni rahatmı bırakayım :)

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92
Neyse abi konu nereden nereye geldi :) Sormak istediğim diğer soru iste sürekli haşlanmış tavuk ve yumurta yemek gerekiyormuş. Kilomdanda anlaşılacağı gibi yemekle pek aram yok. Üstelik sürekli aynı şeyleri yersem iyice soğurum. Sunacağın bir alternatifin varmı? Yoksa lanet olası konuyu kapatıp seni rahatmı bırakayım :)

Ben hiç dikkat etmedim o konuya.
Ne varsa yedim içtim : )

yavuz_4106

Dekan
Reaksiyon puanı
51
Benim evde kalorifer peteğinin üstünde mermer vardı onunla göğüs kol bilek hepsini çalıştırıyorum yapamazsın olmaz demeyin ben yaptım :D
Ayrıca yüzme çok önemli benim için denizde oynamak yerine düzenli olarak yüzerim faydasıda oldu kumbağda yarım saat durmadan yüzdüm kulunç felan girmedi( boğulmaktan kurtuldum aynı hizada adam boğulmuştu)
Şınav mekik felanda çekiyorum spor salonuna çok az gitmiştim ordakiler hayran kaldılar evde nasıl bu kadar yapabildin diye :p
Onun dışında kem küm beslenme düzenli uyku arkadaşlarında dediği gibi bu yaşta protein tozlarına başlama çok zor oluyorsa supradyne felan al ama pekmez tercihimdir baştan söyleyeyim sulandırıp açkarnına sabah içebilirsin çok iyi :D

BrknEs

Dekan
Reaksiyon puanı
166
Aşırı düzenli beslenmen gerekiyor kahvaltı öğle akşam 3 öğün mutlaka olacak ve bu ögünlerin arasindada mutlaka ara öğünler olmalı ben yaptım faydasını gördüm ara öğünler de süt ve bebe bisküvisi yiyordum denemeni tavsiye ederim

Piyonist

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Aşırı düzenli beslenmen gerekiyor kahvaltı öğle akşam 3 öğün mutlaka olacak ve bu ögünlerin arasindada mutlaka ara öğünler olmalı ben yaptım faydasını gördüm ara öğünler de süt ve bebe bisküvisi yiyordum denemeni tavsiye ederim
Ya öğle yemeğini iş yerinde 12.00-13.00 arası yiyorum zaten böyle abartılı şeyler çıkmıyor. Ev yemekleri geliyor. Akşam yemeğini 19.30 gibi evde yiyorum. Sabahları ağzıma lokma alamıyorum. Hiç iştahım olmuyor. Arkadaşlarla bir kaç sabah 4.00 de kalkıp koşu yürüyüş yaptık ama yine fayda etmedi. Sabah kahvaltıda problem yaşıyorum. Düzenli beslenmekten kastınız buysa eğer bu şekilde besleniyorum.

yavuz_4106

Dekan
Reaksiyon puanı
51
Ya öğle yemeğini iş yerinde 12.00-13.00 arası yiyorum zaten böyle abartılı şeyler çıkmıyor. Ev yemekleri geliyor. Akşam yemeğini 19.30 gibi evde yiyorum. Sabahları ağzıma lokma alamıyorum. Hiç iştahım olmuyor. Arkadaşlarla bir kaç sabah 4.00 de kalkıp koşu yürüyüş yaptık ama yine fayda etmedi. Sabah kahvaltıda problem yaşıyorum. Düzenli beslenmekten kastınız buysa eğer bu şekilde besleniyorum.
Kahvaltı önemli eğer yiyemiyorsanız hiç olmazsa protein oranı yüksek kahvaltılık gevreklerden alın süt ile 5 dk bile sürmüyo tüketmek . Ben üniversitedeyken yapıyordum kahvaltı imkanı az olduğu için ....

Piyonist

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Kahvaltı önemli eğer yiyemiyorsanız hiç olmazsa protein oranı yüksek kahvaltılık gevreklerden alın süt ile 5 dk bile sürmüyo tüketmek . Ben üniversitedeyken yapıyordum kahvaltı imkanı az olduğu için ....
Sarı olanlardan mı siyah olanlardanmı ?

yavuz_4106

Dekan
Reaksiyon puanı
51
Tam hatırlamıyorum değerlerine bakıp karşılaştır 7.3 tü sanırım benim aldığımın protein değeri enerji ve karbonhidrattan yüksek olsun..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
zayıfsanız karın kası çalışmayın mide büyüsün ondan sonra çalışmay başlayın sonro adois yapmaya başlayın önce üst bölge geliştirmeye başla gögüste dambılla yatarak yana açış yapmanız mümkün