Nasıl güzel bir iş bulurum

Bu konuyu okuyanlar

crow88

Dekan
Reaksiyon puanı
3,129
Selamın Aleyküm Abilerim Ablalarım Ve de Kardeşlerim 18 e Girmeme 2 Gün Kaldı İstanbul da Oturuyorum Düzgün Bir İş Bulmam Lazım Önerilerinizi Bekliyorum
1-öncelikli olarak tanıdık çevreni araştır,arkadaşlarına danış meslek olarak geçerli olan nedir.
2-kendi potansiyelin nedir,bunu biliyor musun,mesela matematiğe ne kadar yatkınsın(CNC ,bilgisayar programcılığı ,mesleği gibi)
3-Konuşman nasıl,ikna kabiliyeti(tecrübe lazım,insanları tanıman lazım)beyaz eşya bayilerinde satıcı olma
4-araba sürmesini biliyorsan ,hemen ehliyete başvurmanı tavsiye ederim,2 senelik staj süren başlaması için,ayrıca motor ehliyeti almaya bak
5-meslek edindirme kurslarına git
İstanbul'da İşkur Kurs Kayıtları Devam Ediyor
İsmek Hafta Sonu Kursları Meslek Sahibi Yapıyor
6-Lise diploman yoksa ,hemen açık öğretime başvur,lise diplomanı almaya bak,10 sene sonra WC temizlikçilerinden dahi diploma isterler(insanlar çoğalıyor)
7-yabancı dil öğren
9-ben askerden sonra 10 -12 iş çeşidinde çalıştım,:)28,30,39 yaşlarımda meslek öğrenmek için çıraklık yaptım(iş öğrenmekte ,gurur,kibir olmayacak)yoksa ömür boyu duvarları tırmalarsın

ALLAH c.c. sana sağlıklı ,huzurlu uzun ömür versin ,yaşın genç ,çok iş öğrenirsin,tek şart azimli,sabırlı,sebatkar olman lazım

8-bunlar zor iş,kim uğraşır,bana ağır gelir dersen,ömür boyu bu işleri yaparsın
parası var,ama iş garantisi,SGK güvencesi,zamanı gelince emekli olma diye sıkıntıları var

depositphotos_20125871-stock-photo-digging-spring-soil-with-shovel.jpg
564075_manset.jpg

rturkoglu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bence düzgün bir iş bulun, eğer AB,dünya bankası ve birleşmiş milletler gibi uluslararası projelerde çalışmak istiyorsanız kısa veya uzun dönemli veya tam zamanlı işler bulabilirsiniz. ücretsiz ilan eden sitelere bakabilirsiniz, örneğin Uluslararası projeler ilanları

rturkoglu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
proje -ilan com da ab dünya bankası ve birleşmiş milletler de eleman ilanları buldum..