Nasıl Girişimci Olunur?

Bu konuyu okuyanlar

sonumutbükücü

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
14
Öncelikle tüm okuyuculara merhabalar, uzun zamandır girişimcilik hayalleri kuruyorum bu doğrultuda da doğrudan satış ve e ticareti birleştiren bir firma olan Qnet'i buldum. Ben Qnet'i detaylıca araştırdım baya olumlu yorumlar gördüm. Güzel işler de yapıyorlar Manchester City sponsorluğu gibi falan baya güvenilir buldum açıkçası siz ne düşünüyorsunuz? Önerileriniz varsa yazarsanız memnun olurum. Qnet hakkında bilgisi olanları da yoruma bekliyorum.

ahm@

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,379
Öncelikle tüm okuyuculara merhabalar, uzun zamandır girişimcilik hayalleri kuruyorum bu doğrultuda da doğrudan satış ve e ticareti birleştiren bir firma olan Qnet'i buldum. Ben Qnet'i detaylıca araştırdım baya olumlu yorumlar gördüm. Güzel işler de yapıyorlar Manchester City sponsorluğu gibi falan baya güvenilir buldum açıkçası siz ne düşünüyorsunuz? Önerileriniz varsa yazarsanız memnun olurum. Qnet hakkında bilgisi olanları da yoruma bekliyorum.
Qnet’le ilgili bilgim yok fakat bildiğim şudur ki girişimci hadi olayım denilebilecek bir meslek değil açıkçası. Yani içinde de bir şey olması lazım. Yetenek mi zeka mı bilmiyorum ama lazım.

yusufozkan58

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,393
Girişimcilik ol diyince olmaz . Ör : Lokmanın popülerleğinin arttığını gördün ve lokmacı açtın . Buda bir girişimdir .

sonumutbükücü

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
14
Qnet’le ilgili bilgim yok fakat bildiğim şudur ki girişimci hadi olayım denilebilecek bir meslek değil açıkçası. Yani içinde de bir şey olması lazım. Yetenek mi zeka mı bilmiyorum ama lazım.

Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim. Girişimcilikte insanın kendi istek ve azminin olması çok önemli tabiiki ama bu özellikleri kendinde barındıran ama çalıştığı markanın yeterince iyi olmamasından dolayı emeğinin karşılığını alamadıklarını dile getiren birçok yorum okudum ve duyum aldım bu nedenle insanın kendisi kadar çalıştığı marka da çok önem arz ediyor diye düşünüyorum. Yoksa tabiiki hadi girişimci olayım dediğimde hemen olmayacağını belli bir emek ve zaman harcaman gerektiğini
Mesaj otomatik birleştirildi:

Girişimcilik ol diyince olmaz . Ör : Lokmanın popülerleğinin arttığını gördün ve lokmacı açtın . Buda bir girişimdir .

Yorumunuz için teşekkür ederim, evet ben de farkındayım ol deyince olmayacağını bu nedenle detaylıca araştırmalar yapıyorum ve konu hakkında bilgi sahibi olan kişilerden deneyimlerini ya da bilgilerini paylaşmalarını bekliyorum.

Girişimci nasıl olunur bilmem fakat konu okuyarak olunmayacağını biliyorum.

Teşekkürler cevabınız için. Araştırıp ne gerekiyorsa girişimcilik adına her şeyi öğrenip iyi ve kötü tecrüberden ders alıp buna göre adımlar atmayı planlıyorum. Şuan forumda olmamın ve bu başlığı açmamın nedeni de bundan kaynaklı.

Son düzenleme:

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Yatırım yaparsın, girişimci olursun. Sermeyen yoksa, bir şekilde bulmalısın. Boş cep ile hayalperest olursun.

sonumutbükücü

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
14
Yatırım yaparsın, girişimci olursun. Sermeyen yoksa, bir şekilde bulmalısın. Boş cep ile hayalperest olursun.
Cevabınız için teşekkürler. Ben açıkçası network marketing doğrudan satış sektörü olarak girişimciliğe heveslendim araştırmalarıma göre oldukça iyi yerlere gelen var, şartlarını iyileştiren vs

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Sermayesiz nasıl olacak? Ürünü önce satın almalısın ki, satabilecek bir şeyin olsun. Mesela Ayakkabı satacaksın ve şipariş de aldın. Ayakkabıyı nereden bulup göndereceksin?

sonumutbükücü

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
14
Sermayesiz nasıl olacak? Ürünü önce satın almalısın ki, satabilecek bir şeyin olsun. Mesela Ayakkabı satacaksın ve şipariş de aldın. Ayakkabıyı nereden bulup göndereceksin?
Sermayesiz gireceğim gibi bir şey söylemedim. Hayalperest değilim gerçekçiyim. Ama az sermayeyle neler yapabilirim onu bulma derdindeyim zaten. Qnet de bu sebeple bana mantıklı geldi. Qnet hakkında bilginiz var mı bilmiyorum marka doğrudan satış ve e ticareti birleştiren bir firma. Ben bu sektörün artıları eksileri nelerdir işin içinde olan biri varsa ondan öğrenmek ya da sektör hakkında donanımlı bilgiye sahip biri var ise yardımcı olabilir belki düşüncesiyle forumda başlık açtım.

OuzBey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
girişimci olmak için düşünce tarzını tamamen değiştirmek gerek . diğer insanlara kaos veya dünyanın sonu gibi gözüken şeyler senin için fırsat olabilir.önemli olan farklı düşünebilmen ve diğerlerinin göremediğini görmen araştırmacı olmalısın.
ilk girişimcilik hikayemi anlatıyım orta okuldayız dns değiştirme yasağı gibi bi muhabbet vardı tam hatırlamıyorum bütün ergenlerin dertleri belli tabi +18 sitelere girince para cezası alacaklarını sanıyolar :) bende durumun öyle olmadığını anlatmak yerine +18 videolar indirip cdlere çekip çekip satıyordum. iyi kazanmıştım :))

bu arada yanlış bilgilendirilmeni istemediğim için uzun uzun yazıcam bu konu hakkında biraz kıdemli sayılabilirim.
1- elinde toplu para olmasına gerek yok
2- işi mükemmel yapabilmen gerekmiyor
3- asla utangaç olmayacaksın
4-her konuda az biraz bilgin olması gerek meraklı ol
5-cesur olmalısın insanlar sürekli olumsuz yorum yapar mantıksız saçma vs vs
bi örnek daha anlatıyım.

üniversite 1 de bi ingilizce hocası bize zorunlu bi kitap aldırıyodu (kırtasiyeciyle anlaşmalı olduğuna eminim) aldık kitabı dönem bitti 2. sınıf olduk yeni gelen çocuklara aynı kitabı aldıracağını bildiğim için gidip bi korsan kitapcıdan 120tlye satılan kitabı 25tlden anlaşmıştık. okulda bir iki kişiye haber yollamamla birlikte çocuklar sıraya dizilmişti. kitapları alacak parayıda bi arkadaştan borç almıştım . hiç çalışmadan 2 günde 2000tl cıvarında para kazancaktım (sonra korsancıyı polis yakaladı iş yalan oldu ama dikkat etmen gereken konu bu değil zaten )

yani demek istediğim olacakları öngörmelisin sarılacak şeyleri önceden tahmin edebilmelisin her işin kesin başarılı olcak diye bişeyde yoktur. elimde çok anı var ama çoğu yasadışı veya etik değildi onları pas geçiyorum ana konuyu anla yeterli.

Son düzenleme:

sonumutbükücü

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
14
girişimci olmak için düşünce tarzını tamamen değiştirmek gerek . diğer insanlara kaos veya dünyanın sonu gibi gözüken şeyler senin için fırsat olabilir.önemli olan farklı düşünebilmen ve diğerlerinin göremediğini görmen araştırmacı olmalısın.
ilk girişimcilik hikayemi anlatıyım orta okuldayız dns değiştirme yasağı gibi bi muhabbet vardı tam hatırlamıyorum bütün ergenlerin dertleri belli tabi +18 sitelere girince para cezası alacaklarını sanıyolar :) bende durumun öyle olmadığını anlatmak yerine +18 videolar indirip cdlere çekip çekip satıyordum. iyi kazanmıştım :))

bu arada yanlış bilgilendirilmeni istemediğim için uzun uzun yazıcam bu konu hakkında biraz kıdemli sayılabilirim.
1- elinde toplu para olmasına gerek yok
2- işi mükemmel yapabilmen gerekmiyor
3- asla utangaç olmayacaksın
4-her konuda az biraz bilgin olması gerek meraklı ol
5-cesur olmalısın insanlar sürekli olumsuz yorum yapar mantıksız saçma vs vs
bi örnek daha anlatıyım.

üniversite 1 de bi ingilizce hocası bize zorunlu bi kitap aldırıyodu (kırtasiyeciyle anlaşmalı olduğuna eminim) aldık kitabı dönem bitti 2. sınıf olduk yeni gelen çocuklara aynı kitabı aldıracağını bildiğim için gidip bi korsan kitapcıdan 120tlye satılan kitabı 25tlden anlaşmıştık. okulda bir iki kişiye haber yollamamla birlikte çocuklar sıraya dizilmişti. kitapları alacak parayıda bi arkadaştan borç almıştım . hiç çalışmadan 2 günde 2000tl cıvarında para kazancaktım (sonra korsancıyı polis yakaladı iş yalan oldu ama dikkat etmen gereken konu bu değil zaten )

yani demek istediğim olacakları öngörmelisin sarılacak şeyleri önceden tahmin edebilmelisin her işin kesin başarılı olcak diye bişeyde yoktur. elimde çok anı var ama çoğu yasadışı veya etik değildi onları pas geçiyorum ana konuyu anla yeterli.

Detaylı anlatımız için teşekkür ederim. Tecrübeleriniz aklımda yer edecek. Girişimcilikte doğrudan satış sektörü üzerine bilginiz ya da deneyiminiz var mıdır acaba? Qnet markası gibi. Qnet 21 yıllık geçmişe sahip bağımsız temsilcilerinin gelişimine sürekli olarak katkı sağlamasıyla, bağımsız temsilcilerinin başarı hikayeleriyle dikkatleri üzerine çekiyor ve oldukça da konuşuluyor. Ben ilk aşamada bu şekilde bir girişimciliğe merak saldım açıkçası

OuzBey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
Detaylı anlatımız için teşekkür ederim. Tecrübeleriniz aklımda yer edecek. Girişimcilikte doğrudan satış sektörü üzerine bilginiz ya da deneyiminiz var mıdır acaba? Qnet markası gibi. Qnet 21 yıllık geçmişe sahip bağımsız temsilcilerinin gelişimine sürekli olarak katkı sağlamasıyla, bağımsız temsilcilerinin başarı hikayeleriyle dikkatleri üzerine çekiyor ve oldukça da konuşuluyor. Ben ilk aşamada bu şekilde bir girişimciliğe merak saldım açıkçası
Girişimcilikte böyle aracılara gerek olmadığına inanıyorum. Yapabiliyorsan yaparsın birilerine veya bir şeylere ihtiyacın yok.
Eğer ki fikir edinmek istiyorsan ünlü girişimcilerin hayatları ve hikayelerini araştır ortak noktalarını bul ve prensiplerini araştır. (araştırdıkların sıfırdan zirveyi görenler olsun)
Hamdi Ulukaya sıfırdan en hızlı 1 Milyon dolar elde eden iş adamı rekorunu kırmıştır. Konuşmalarını dinle
Dahl Sama taş satarak minyoner olmuştur girişimciliğin diğer hiçbir mesleğe benzemediğinin kanıtı çok şey katabilir sana araştır.
vs vs

Girişimcilikte böyle aracılara gerek olmadığına inanıyorum. Yapabiliyorsan yaparsın birilerine veya bir şeylere ihtiyacın yok.
Eğer ki fikir edinmek istiyorsan ünlü girişimcilerin hayatları ve hikayelerini araştır ortak noktalarını bul ve prensiplerini araştır. (araştırdıkların sıfırdan zirveyi görenler olsun)
Hamdi Ulukaya sıfırdan en hızlı 1 Milyon dolar elde eden iş adamı rekorunu kırmıştır. Konuşmalarını dinle
Dahl Sama taş satarak minyoner olmuştur girişimciliğin diğer hiçbir mesleğe benzemediğinin kanıtı çok şey katabilir sana araştır.
vs vs
yaptığım resmi işleri soruyorsan genelde web site veya mobil uygulama geliştiricileri (girişimcileri) ürünlerini pazara sürmek için kapımı çalar bende ücret karşılığı piyasaya sürerim.Farklı sektörlerde de yaptım ama çoğunluk bu sektör. Bilgisayar bölümü öğrencisi olduğum için bu pazardayım şuanlık.
ne kadar iyi yazılımcı olduklarının ve ne kadar iyi fikirlere sahip olduklarının pek önemli olmuyor iyi pazarlayamazsa veya yatırımcı bulamazlarsa.

Son düzenleme:

sonumutbükücü

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
14
vs vs

yaptığım resmi işleri soruyorsan genelde web site veya mobil uygulama geliştiricileri (girişimcileri) ürünlerini pazara sürmek için kapımı çalar bende ücret karşılığı piyasaya sürerim.Farklı sektörlerde de yaptım ama çoğunluk bu sektör. Bilgisayar bölümü öğrencisi olduğum için bu pazardayım şuanlık.
ne kadar iyi yazılımcı olduklarının ve ne kadar iyi fikirlere sahip olduklarının pek önemli olmuyor iyi pazarlayamazsa veya yatırımcı bulamazlarsa.

Anladığım kadarıyla farklı sektörlerde deneyiminiz, tecrübeniz oldukça fazla. Bana ilham olması açısından dediğiniz ismi araştıracağım diğer önerilerinizi de dikkate alacağım. Ama en azından ilk etapta bir aracı vasıtasıyla sektöre girmeyi planlıyorum çünkü pek bir bütçem yok riske atabileceğim. Bu nedenle şuan Qnet markası ile doğrudan satış olarak girişimliğe adım atıp çevreyi, İnsanların hikayelerine kulak vererek yol almayı planlıyorum. Çok teşekkür ederim ayırdığınız vakit ve emek için.

ozgurcek

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
20
Qnet son zamanlarda ilgimi çeken bir doğrudan satış şirketi özellikle geçen hafta Haliç kongre merkezinde gerçekleşen V TURKEY etkinliği ile adından daha da çok söz ettirmeye başladı hakkında dolaşan dolandırıcı yorumlarına da iyi bir cevap oldu bu etkinlik. Çünkü aklı olan düşünüyor hangi dolandıırıcı bu denli büyük bir etkinlik düzenler diye hatta bu etkinlik uluslararsı dünyanın dört bir yanından geldi bağmsız temsilciler. Ben dışarıdan araştıran biri olarak bunları gözlemledim elbette yaptıkları birçok şey vardır 21 yıllık geçmişlerinde lakin daha detaylı bilgiyi bizzat bir bağımsız temsilci verirse konu tamamen aydınlığa kavuşur fikrindeyim

Metin_Aslantürk

Müdavim
Reaksiyon puanı
660
Doğuştan girişimcilik ruhuna sahip düşünce mantalitesine sahip başka bir persfektiftenten yapılan derin paradoks bakış açısına sahip ince bir ruha sahip fikirler demeti yelpazesi Bro

umutzan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bence de bence sen "konu sahibi" bu tarz siteler değilde Drop shopping tarzında bir şey yaparsan daha iyi olur başlangıç olarak

ozgurcek

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
20
Duymuştum Qneti bence de güvenilir. Fenerbahçe voleybol takımına da sponsorlar sanırım

kambercalis

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
9
Girişimci olunmaz, girişimci doğulur :))

AlpErTr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
31
Yapılamaz diye birşey yok. İllaki para olmasına da gerek yok. elin taşı ile elin kuşunu vurmak diye bir deyim var bilindiği üzere. bu tamamen sizin yeteneğinize kalmış birşey. haa elin taşı ile elin kuşunu vurma işinin nasıl yapılacağını bilsem ben yapardım :) işin zor kısmıda burası işte. o zor kısmı yapabilenler fark yaratıyorlar. girişimci olunmaz doğulur yazıyorlar ya kısmen doğru da bence. sana girişimcilik için yol haritanı bir şekilde sana verirler ama aykırı düşünme, olaylara farklı bakış açısı ile bakabilme vb özellikleri sana katamazlar.

Metin_Aslantürk

Müdavim
Reaksiyon puanı
660
Türkiyede girişimci nasıl olunur bu siyaset ve girişimcilik bağlantısı yeni nesil bu işe nasıl bakıyor..girişimcilik ruhu nedir..girişimcilik nedir..analitik zeka ve pragramatik düşünce yapısına sahip olan insanlar nasıl başarılı olur..ne yapılmalı...parodoks bakış açısı nasıl olmalı zeki insanlar nasıl başarılı olur..bütün detayları ve yönleriyle araştırmak lazım...ne neden nasıl ne sebeple...

Türkiyede girişimci nasıl olunur bu siyaset ve girişimcilik bağlantısı yeni nesil bu işe nasıl bakıyor..girişimcilik ruhu nedir..girişimcilik nedir..analitik zeka ve pragramatik düşünce yapısına sahip olan insanlar nasıl başarılı olur..ne yapılmalı...parodoks bakış açısı nasıl olmalı zeki insanlar nasıl başarılı olur..bütün detayları ve yönleriyle araştırmak lazım...ne neden nasıl ne sebeple...

Ekli dosyalar

• caps_1582810184671cps.png
    caps_1582810184671cps.png
    218.7 KB · Görüntüleme: 138
  • caps_1582810249106cps.png
    caps_1582810249106cps.png
    222.8 KB · Görüntüleme: 148
  • caps_1582810249106cps.png
    caps_1582810249106cps.png
    222.8 KB · Görüntüleme: 137
  • caps_1582810184671cps.png
    caps_1582810184671cps.png
    218.7 KB · Görüntüleme: 136
  • caps_1582809527209cps.png
    caps_1582809527209cps.png
    191.6 KB · Görüntüleme: 182
  • caps_1582809353476cps.png
    caps_1582809353476cps.png
    250 KB · Görüntüleme: 149
  • caps_1582810105097cps.png
    caps_1582810105097cps.png
    220.1 KB · Görüntüleme: 152

MendeburLemur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
qnet hakkında bir bilgim yok AMA...

Eğer bir girişimci olcaksan bence veri madenciliği ile çok iyi işler başarman gerekli. Bu ürünün satılma oranı ne? gibi. Mesela bir örnek verelim:

-ikinci elci bir adam arçelik markasının bilmem kaçıncı çok eski ve kötü modelini alır(çok sayıda). ve bu adam tahmin edilebilir olarak iflas eder\batar.

Ticaret\Pazarlama ve grup yönetme ile de bilgini yüksek tutmalısın. Eğer büyürsen altında adamların tabiki olacak. Bir market büyük bir firma olabilir. E bunlarda hop diye yönetilmez\yönetilmemelide.

Semih10

Doçent
Reaksiyon puanı
840
Üniversitede okuduğum bölümde Girişimcilik dersi görüyorum girişimci olmak için fırsatları görmen lazım mesela yerli araba üreteceğiz ama bunların şarj istasyonunu yapmakta bir girişimcilik örneğidir mesela bir özel şirket bu şarj istasyonu için devletle anlaşsa başarılı bir girişim olur. Ayrıca girişimci olmanında riskleri var istediğin karşılığı alamayabilirsin emeklerin hiç olabilir ama yılmadan tekrar tekrar denemelisin