Nasıl bir telefon almalıyım?

Bu konuyu okuyanlar

EXed14

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Selamlar herkese öncelikle forumda yeniyim hatam olabilir.
-kamerayı aşırı nadir kullanıyorum yani neredeyse yok denecek kadar az
-tasarım takıntım yok
-telefonu çok fazla kullanmıyorum
-oyun oynamıyorum, oynarsam da hafif oyunlar oynuyorum
-ios işletim sistemine sahip bir telefon istiyorum

Hangi telefonu almalıyım? Teşekkürler...

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
İphone alacaksanız iphone 7'den aşağı alınmaz artık o bütçeye daha iyi telefonlar var..

EXed14

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Sıfır Altın Apple iPhone 6S Cep Telefonu sahibinden.com'da - 635413727

6S'ten başka çareniz yok bu belirttiğiniz kriterlerde...

Fakat bu saydıklarınızın hepsini çok rahat yapar.
Peki bu kullanımla beni ne kadar götürür hocam telefonu bir araç olarak kullanıyorum gördüğünüz gibi

---- Mesajlar birleştirildi ----

İphone alacaksanız iphone 7'den aşağı alınmaz artık o bütçeye daha iyi telefonlar var..
ios istiyorum hocam android bana çok karmaşık geliyor. 6s ile 7 arasindayim. Siz hangisini önerirsiniz?

Son düzenleme:

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
7 almaya bütçen yeterse 7 alabilirsin. Fakat sadece arama yapmak ve basit oyunlar içinse 6S kurtarıyor çok rahat. Şahsen ben de 6S kullanıyorum ve hiç keşke şunu da yapsa dediğim bir şey yok. Tabi ben de senin gibi basit kullanımlar için kullanıyorum orası ayrı mesele.

EXed14

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
7 almaya bütçen yeterse 7 alabilirsin. Fakat sadece arama yapmak ve basit oyunlar içinse 6S kurtarıyor çok rahat. Şahsen ben de 6S kullanıyorum ve hiç keşke şunu da yapsa dediğim bir şey yok. Tabi ben de senin gibi basit kullanımlar için kullanıyorum orası ayrı mesele.
hocam sizi meşgul ediyorum ama 6s in kamerası iş görecek seviyede mi ? Kamerayı sadece hayati durumlarda kullanıyorum desem yeridir ama günü kurtarıyor sanıyorum :D

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
Karanlıkta görüntü kalitesinin iyi olduğunu, hatta yeterli olduğunu söylemem doğrusu. Sabahları fotoğraf çekersen tamam :D

abd1907

Asistan
Reaksiyon puanı
83
Bütçeyi arttırıp iPhone 7 alabilirseniz daha iyi olur daha uzun ömürlü olur. Şu an iPhone 5-5s falan kullanıyorsunuz sanırım.

M

Murat Burç

SDN Okuru
iOS takıntısı mı bırak. Honor Play veya daha üste PocoF1 al. 6S alırsan uğraşır durursun yok şarjı bitti yok şu bu diye.
Ha illa ios diyorsan ona önerim yok ben olsam 6s almam.

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
-tasarım takıntım yok

Aşşağı yukarı aynı şeyleri istiyodum 6s aldım batarya 12.0 da biraz üzdü ama 12.1.1 e geçince çok şükür bi düzeldi.
Pişman değilim şimdilik umarım da olmam.
Taşıyamam diye ve okulda çok sırıtır diye 7 pluslara hiç bakmamıştım ama şimdi üstüne biraz daha koyup 7 plusa geçmeyi düşünmüyor değilim.
Sebebi daha uzun ömürlü olur ve bataryası daha iyi diye.

---- Mesajlar birleştirildi ----

dipnot : oyun test de ettim asphalt 8, asphalt 9 ve fortnite indirmiştim bi ara.
Kasma yoktu gayet akıcı idi ancak şarjı çok yiyodu zaten oynamadığımdan da sildim.

Son düzenleme:

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
-tasarım takıntım yok

Bana göre iphone 6s istiyorsun gibime geliyor :)

Telefon 2 yıl dayanır. Ama 7 alırsan daha uzun süre dayanır

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
Ben şuan arkadaşın belirttiği gibi sadece günlük işler ve basit oyunlar için kullanıyorum. Sorun yaşamıyorum. Gerçi PUBG gibi ağır oyunları da kaldırıyor ama ben oynamıyorum. Bitik olan kısmı neresi tam olarak?

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Ben şuan arkadaşın belirttiği gibi sadece günlük işler ve basit oyunlar için kullanıyorum. Sorun yaşamıyorum. Gerçi PUBG gibi ağır oyunları da kaldırıyor ama ben oynamıyorum. Bitik olan kısmı neresi tam olarak?

Sen ios 12'den sonra seyret pampa ;)

Hombre suelto

Asistan
Reaksiyon puanı
88
Şarzı çok çabuk tükeniyor iOS 12 den sonra hatrı sayılır şekilde kasmaya başladı.
Sence 4 senelik telofona 2.500 tl bağlamak ne kadar mantıklı.Onun yerine v30+ gibi cihazlara bakması daha mantıklı olacaktır.
Bu arada cihaz abimde var ordan deneyimlerim.

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
Şuan iOS 12 kullanıyorum. Telefonu ilk aldığım günle arasında performans farkı yok. Sadece şarjı biraz az gidiyor. Cep boy bir powerbank şarj konusunu umursamamam için yeterli oluyor.

iOS 12 den sonra hatrı sayılır şekilde kasmaya başladı.

Ayrıca ve ayrıca iOS 12'den sonra olmayan kasmalar daha da kaymak gibi oldu. Her şey daha da akıcı bir hale geldi.

Güncel iOS 12 kullanım oranı açıklandı! İşte detaylar! - ShiftDelete.Net

Ben zaten bütçe az ise iPhone almaması taraftarıyım arkadaş iOS kullanmak istiyor. Kriterlerini okudunuz mu?

Hombre suelto

Asistan
Reaksiyon puanı
88
Şuan iOS 12 kullanıyorum. Telefonu ilk aldığım günle arasında performans farkı yok. Sadece şarjı biraz az gidiyor. Cep boy bir powerbank şarj konusuna umursamamam için yeterli oluyor.

Ayrıca ve ayrıca iOS 12'den sonra olmayan kasmalar daha da kaymak gibi oldu. Her şey daha da akıcı bir hale geldi.

Ben zaten bütçe az ise iPhone almaması taraftarıyım arkadaş iOS kullanmak istiyor. Kriterlerini okudunuz mu?
Evet okuduk zaten ona lafımız yok arkadaş yukarda iPhone 6s 2 yıl gider yazmış onu düzelttik.
Ayrıca iOS 12'yi 6s göndermeleri çok saçmaydı ve cihazın kaymak gibi olduğu falan yok aşırı derecede kasıyor aşırı derecede şarzı hızlı bitiyor.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
2 yılmı telofon şuan bitik ne 2 yılı.
Tam bitik sayılmaz. 2 yıl sonra çok zorlanmaya başlayacak. Bataryası iyi değil ama tercihlerine bakarsan telefonu çok kullanmıyorum ve ios olsun diyor. Daha iyi tercihin varsa buyur.

Babam tsmc işlemcili olan 6s’i kullanıyor. Kendisine söylüyorum hemen güncelleme diye ama yinede 12’ye güncelledi ;) şu an emin ol ki hala kaymak gibi çalışıyor. Ne yalan söyleyeyim ben de kasar sanmıştım.

Hombre suelto

Asistan
Reaksiyon puanı
88
Tam bitik sayılmaz. 2 yıl sonra çok zorlanmaya başlayacak. Bataryası iyi değil ama tercihlerine bakarsan telefonu çok kullanmıyorum ve ios olsun diyor. Daha iyi tercihin varsa buyur
Daha iyi tercih yok evet ona bişey dediğimiz yok.Senin 2 yıl gider demen çok saçmaydı.
Cihaz şuan zorlanıyor ne 2 yılı.
?

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
Ben piyasanın en ağır oyunlarından biri olan PUBG dahi oynadım. En ufak kasma, donma sorunu yaşamadım.

Sadece 6S değil, iPhone 5S kullanıcıları bile iOS 12 güncellemesini aldı. Zaten iOS 12'nin amacı telefonları daha stabil ve akıcı hale getirmekti. Bunun dışında fazla bir özellik eklemediler. Sırf bu yüzden iOS 9,10,11 neredeyse herkes iOS 12'ye geçti. Ve şarj konusu dışında memnun olmayan kişi sayısı parmakla gösterilecek kadar az.

Bu cihaz benim de elimde ve ben de kullanıyorum. Kendi telefonum olduğu için de aktif bir şekilde kullanıcısıyım. Ben neden yaşamıyorum ki? Özel üretim falan değil benin telefonum.

Hombre suelto

Asistan
Reaksiyon puanı
88
Ben piyasanın en ağır oyunlarından biri olan PUBG dahi oynadım. En ufak kasma, donma sorunu yaşamadım.

Sadece 6S değil, iPhone 5S kullanıcıları bile iOS 12 güncellemesini aldı. Zaten iOS 12'nin amacı telefonları daha stabil ve akıcı hale getirmekti. Bunun dışında fazla bir özellik eklemediler. Sırf bu yüzden iOS 9,10,11 neredeyse herkes iOS 12'ye geçti. Ve şarj konusu dışında memnun olmayan kişi sayısı parmakla gösterilecek kadar az.

Bu cihaz benim de elimde ve ben de kullanıyorum. Kendi telefonum olduğu için de aktif bir şekilde kullanıcısıyım. Ben neden yaşamıyorum ki? Özel üretim falan değil benin telefonum.
iOS 12'i iPhone 5s in ölümü ile oldu şuanda bulunduğun forumun YouTube kanalına bakarsan iPhone 7'de bile görürsün ilk başlarda sorun oluşturduğunu.Evet iOS 12 ile cihazların hızlandırılması bekleniyordu ama öyle olmadı 5s,6s için hiçbir faydası olmadığı gibi dezavantaj oluşturdu.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Daha iyi tercih yok evet ona bişey dediğimiz yok.Senin 2 yıl gider demen çok saçmaydı.
?
Editimi oku.

İos 11 deneyimlemedim(ipadi aldığımda 11 ile geliyordu ama kurduğum an 12’ye atladım) ama resmen rezalet olduğu çok belliydi. 12 ile biraz düzeltmeleri iyi olmuş

Bu arada pubg çok ta ağır sayılmaz. Orta segmentler bile kaldırabiliyor. Ama fortniteta 30 fps yapabilmesi beni şaşırttı

Hombre suelto

Asistan
Reaksiyon puanı
88
Editimi oku.

İos 11 deneyimlemedim(ipadi aldığımda 11 ile geliyordu ama kurduğum an 12’ye atladım) ama resmen rezalet olduğu çok belliydi. 12 ile biraz düzeltmeleri iyi olmuş

Bu arada pubg çok ta ağır sayılmaz. Orta segmentler bile kaldırabiliyor. Ama fortniteta 30 fps yapabilmesi beni şaşırttı
İOS 12 kötü diye bişey dedikmi ? Sadece 6s ve 5s'e uygun olmadığını söylüyorum.
Fortnite fps ayarları oyun ağır olmasından değil fortnite her cihaz için ayrı optimize ediyor.
Bu gün iPad Pro fortnite'de 30 fps'nin üstünde fps alamıyo çünkü oyun sınır koyuyor.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
İOS 12 kötü diye bişey dedikmi ? Sadece 6s ve 5s'e uygun olmadığını söylüyorum.
Fortnite fps ayarları oyun ağır olmasından değil fortnite her cihaz için ayrı optimize ediyor.
Bu gün iPad Pro fortnite'de 30 fps'nin üstünde fps alamıyo çünkü oyun sınır koyuyor.
Tamam da neden uygun değil? Dediğim gibi babamın 6s’i hala kaymak gibi çalışıyor maşallah.

Fortnite çok ağır bir uygulama. Pubg gibi sadece mobil cihazlar için yeniden yaratılmadı,diğer platformdan port edildi. ipad pro 2 ve 3 ter dökmeden 60 fps alabilecek güçte. 3. Jenerasyon zaten 60fps yapıyor. Güncelleme yeni olduğundan daha sonra 60 fps yapabilecek kabiliyetteki cihazlar da o seçeneği alacak.

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
Uzun uzun tartışmak istemiyorum. Haklısınız. Tek soru sormak istiyorum.

@Hombre suelto sınırsız bütçe ile hangi telefonu satın alırsın?

Hombre suelto

Asistan
Reaksiyon puanı
88
Tamam da neden uygun değil? Dediğim gibi babamın 6s’i hala kaymak gibi çalışıyor maşallah.

Fortnite çok ağır bir uygulama. Pubg gibi yeniden yaratılmadı,port edildi. ipad pro 2 ve 3 ter dökmeden 60 fps alabilecek güçte. 3. Jenerasyon zaten 60fps yapıyor. Güncelleme yeni olduğundan daha sonra 60 fps yapabilecek kabiliyetteki cihazlar da o seçeneği alacak.
Vay be forumda her kesde 6s var sjsjsjsjsjjsjsjsjsjs.
Evet 60 fps alabilecek güçte ama oyun sınır koyuyor 60 fps alamazmı dedik?
Çok başka konular açmışsın güncelleme ile 60 fps alamayacakta demedik.
Sen şimdi ne anlatmak istiyorsun şöyle uzun uzun bi anlatsana.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Vay be forumda her kesde 6s var sjsjsjsjsjjsjsjsjsjs.
Evet 60 fps alabilecek güçte ama oyun sınır koyuyor 60 fps alamazmı dedik?
Çok başka konular açmışsın güncelleme ile 60 fps alamayacakta demedik.
Sen şimdi ne anlatmak istiyorsun şöyle uzun uzun bi anlatsana.
Uzun anlatıma gerek yok. Cihaz 2 yıl dayanır. Sonra ise çok zorlanır. Senin bahsettiğin kasma problemleri yok.