N11 güvenilir sitemi?

Bu konuyu okuyanlar

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
arkadaşlar hoparlör almayı düşünüyorum.internette araştırdım en ucuz n11 de satıcının birinde gördüm.sizce bu site güvenilir mi?dahaönce laışveriş yapıp sorun yaşayan oldu mu?

normsj

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İki tane televizyon aldık, bir sorun yaşamadık. Fakat annem parfüm almış sahte çıktı. Yani iş satıcıda, satıcının yani mağazanın puanına bakın bir de yorum varsa alabilirsiniz. Bir sıkıntı çıkarsa müşteri hizmetlerini arayın yardımcı oluyorlar.

teote

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
N11 guvenilir, onayini almadan para odemiyorlar saticiya. Yine de mal aldigin mağazanin yorumlarina bak.

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
n11 site olarak sistemi güvenilir ama satanlar aynı şekilde güvenilir değil gg mantığıyla çalışıyor.

SmH51

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
Firma olarak güvenilir ancak satış yapan kişiler malesef güvenilir değil. Ancak bunu genelleme yapmak istemem. Ürün alırken satıcının profiline bakıp yorumlara ve şimdiye kadar ne kadar sipariş aldığına bakarakta güvenilirliği konusunda daha iyi fikir elde edebilirsin.
Ancak şunuda belirtebilirim. Gittigidiyor'a göre daha güvenli bir firma diyebilir. Satıcılar satış yapabilmeleri için n11.com bazı belgeler istiyor. Vergi levhası, Güncel Faaliyet Belgesi vb. evraklar. Buda alıcı açısından dolandırılma riskini dahada azaltıyor.

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
normsj
teote
Ahmethz
SmH51
harunlionel

arkadaşlar benim merak ettiğim bir konu var: mesela n11 de
bir ürün satın almak istiyorsun, bu ürünün fiyatları satıcıya göre değişken ve benım baktığım ürün satıcılar arasında en yüksek fiyat ile en düşük fiyat arasında 50-60 tl lik bir fark var.şimdi bu ürünü satın almak isteyen tabiki benim gibi en düşük fiyata satanı tercih edecektir.ama ürün aynı ürün.acaba bu ucuz fiyata satanında ürününde sorun mu var da diğerlerınden daha ucuza satıyor.ben bunu anlamış değilim.yani alacak olan neden yüksek fiyata satanı tercih etsin?

Darknes$

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
351
normsj
teote
Ahmethz
SmH51
harunlionel

bir ürün satın almak istiyorsun, bu ürünün fiyatları satıcıya göre değişken ve benım baktığım ürün satıcılar arasında en yüksek fiyat ile en düşük fiyat arasında 50-60 tl lik bir fark var.şimdi bu ürünü satın almak isteyen tabiki benim gibi en düşük fiyata satanı tercih edecektir.ama ürün aynı ürün.acaba bu ucuz fiyata satanında ürününde sorun mu var da diğerlerınden daha ucuza satıyor.ben bunu anlamış değilim.yani alacak olan neden yüksek fiyata satanı tercih etsin?

Şöyle bir şey olabiliyor bazen N11'de bir firmanın iki mağazası oluyor farklı isimlerde biri pahalı diğeri ucuz olabiliyor, kimi firmanın kargo firmasıyla anlaşması vardır daha ucuza yollar, kiminin de anlaşması yoktur pahalı yollar. Kimide aynı üründen farklı fiyatta ilan ekler hangisini satarsa artık. Başka sebeplerde olabilir tabi.

İstersen ürünü yada firmaları söyle bakalım.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Satıcıların yorumlarına bak satıcı kendini oradan ele verir.

SmH51

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
normsj
teote
Ahmethz
SmH51
harunlionel

Ben bu konunun şöyle olabileceğini düşünüyorum. Şimdi n11.com satıcılardan sattığı ürün fiyatında %10 komisyon kesiyor. Yani satıcı 100 tl lik ürün satıyorsa bunun 10 tl si n11.com a kalıyor. Tabi bazı satıcılarda satmış olduğu ürüne karını biraz azaltarak %10 luk ek olarak ücret ekliyorlar. Bazı satıcılar bu oranı %10,20,30,40 oranında indirerek ürünü daha ucuzlatma yoluna gidiyorlar. Ancak şunu aklınızda bulundurum satış yapan firmanın, daha önce satmış olduğu ürünler hakkında müşteriler tarafından yapılan yorumları okuyunuz.

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
Şöyle bir şey olabiliyor bazen N11'de bir firmanın iki mağazası oluyor farklı isimlerde biri pahalı diğeri ucuz olabiliyor, kimi firmanın kargo firmasıyla anlaşması vardır daha ucuza yollar, kiminin de anlaşması yoktur pahalı yollar. Kimide aynı üründen farklı fiyatta ilan ekler hangisini satarsa artık. Başka sebeplerde olabilir tabi.

İstersen ürünü yada firmaları söyle bakalım.

yani aynı ürünü ucuza almak varken neden pahalı olan tercih edilsin:)
bunu almayı düşünüyorum.kargo dahil en ucuz fiyatı candaş bilgisayar satıyor.mağaza yorumlarına baktığımda memnun kalan da var kalmayan da

Creative Inspire T3300 - n11.com

Ben bu konunun şöyle olabileceğini düşünüyorum. Şimdi n11.com satıcılardan sattığı ürün fiyatında %10 komisyon kesiyor. Yani satıcı 100 tl lik ürün satıyorsa bunun 10 tl si n11.com a kalıyor. Tabi bazı satıcılarda satmış olduğu ürüne karını biraz azaltarak %10 luk ek olarak ücret ekliyorlar. Bazı satıcılar bu oranı %10,20,30,40 oranında indirerek ürünü daha ucuzlatma yoluna gidiyorlar. Ancak şunu aklınızda bulundurum satış yapan firmanın, daha önce satmış olduğu ürünler hakkında müşteriler tarafından yapılan yorumları okuyunuz.

yani sonuçta müşteri yine ucuz olanı tercih eder.öyle değilmi?
acaba ucuz olanın malı kullanılmış yada teşhir ürünü olabilir mi?

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
Bu güne kadar binlerce alışveriş yaptığım N11, Gittigidiyor, Sanalpazar hiçbirinde sorun yaşamadım ama bu aralar satıcılara bi haller oldu ürünü sipariş veriyorsun kargo süresinde kargoya vermiyor ve ilanı yayından kaldırıp çok daha yüksek fiyata yeni ilan koyuyor ondan sonra olumsuz not verince bide arayıp kendilerini suçsuz göstermeye çalışıyorlar, o fiyata gönderemeyeceksen indirim adı altında sırf reklam amaçlı ilanlar açmasınlar.

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
CandasBilgisayar popüler mağazalardan biri herhangi bir sorun çıkacağını sanmıyorum, üründe sorun olursa iade edersiniz zaten.

Yeni üyelik ile 11tl daha ucuza alırsınız.

Üye Ol 22 TL Kupon Kazan! - Üyelik Kampanyası - n11.com

Bu da gittigidiyor linki

Creative Inspire T3300 2+1 Siyah Ses Sistemi GittiGidiyor'da 179009663

teşekkürler hemen üye olup sipariş vereyim.en uygunu n11 gözüküyor

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bu güne kadar binlerce alışveriş yaptığım N11, Gittigidiyor, Sanalpazar hiçbirinde sorun yaşamadım ama bu aralar satıcılara bi haller oldu ürünü sipariş veriyorsun kargo süresinde kargoya vermiyor ve ilanı yayından kaldırıp çok daha yüksek fiyata yeni ilan koyuyor ondan sonra olumsuz not verince bide arayıp kendilerini suçsuz göstermeye çalışıyorlar, o fiyata gönderemeyeceksen indirim adı altında sırf reklam amaçlı ilanlar açmasınlar.

ben şimdiye internetten hepsiburada dan 2-3 defa alışveriş yaptım.hiçbir sorun yaşamadım.diğer sitelerden hiç alışverişim olmdı.bu bahsettiğini durumla karşılaşınca ürün geri iade edilmiyor mu?

alptraume

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Gayet güvenilir , bir kaç arkadaşım oradan alış veriş yapıyor . Hiç bir sıkıntı yaşamadılar .

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
ben şimdiye internetten hepsiburada dan 2-3 defa alışveriş yaptım.hiçbir sorun yaşamadım.diğer sitelerden hiç alışverişim olmdı.bu bahsettiğini durumla karşılaşınca ürün geri iade edilmiyor mu?

Adam düşük fiyatla ya ilan veriyor yada ilan çok eski olduğu için fiyatlar piyasanın gerisinde kalıyor böyle olunca ürünü kargoya vermiyor, Bu durumda satıcının malı kargoya verme süresi doluyor mecbur ilanı iptal edip adama olumsuz puan veriyorsun, merak etme sen ilandaki fiyat ne ise o fiyattan almış ve parasını ödemiş oluyorsun sonradan ilan fiyatını yükseltse bile sana bir etkisi olmuyor, sadece ürün eline geçmemiş oluyor haliyle paran geri hesabına aktarılıyor

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Fiyatta güvenilirlik de satıcısan satıcıya değişir.

Önceki gün apple şarj kablosu sipariş ettim,
n11 de 66 tl olan ürünü gittigidiyordan 13 tl ye aldım.
ürünü 13 tl ye orjinal haliyle sapasağlam teslim aldım.

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
CandasBilgisayar popüler mağazalardan biri herhangi bir sorun çıkacağını sanmıyorum, üründe sorun olursa iade edersiniz zaten.

Bu da gittigidiyor linki

birşey sormak istiyorum.benim alacağım ürünü bilgisayarımda kullanmayı düşünüyorum.acaba bunu ses kartım destekler mi?bunu nasıl öğrenebilirim?

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356

Bu da gittigidiyor linki

bu ürünü bugün 17 den önce sipariş verdim.hala daha kargoya vermediler.oysa sayfalarında 17 den önce verilen siparişler hemen kargoya verilir maddesi yazıyordu.mağazanın son ıkı kullanıcı yorumu da olumsuz.ayrıca aynı ürünü aynı mağaza farklı fiyatla yeniden satışa sunmuş.biraz işkilendim.acaba iptal edip başka mağazadan mı satın alsam?

EnverYigit

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
bu ürünü bugün 17 den önce sipariş verdim.hala daha kargoya vermediler.oysa sayfalarında 17 den önce verilen siparişler hemen kargoya verilir maddesi yazıyordu.mağazanın son ıkı kullanıcı yorumu da olumsuz.ayrıca aynı ürünü aynı mağaza farklı fiyatla yeniden satışa sunmuş.biraz işkilendim.acaba iptal edip başka mağazadan mı satın alsam?

Aksaklık olabiliyor kargoya verme kısmında. Veya ben çok karşılaştım satıcı kargo bilgisini girmeden ürün geliyor sisteme takip numarasını geç yazabiliyorlar.

Darknes$

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
351

Mesaj atıp bir açıklama isteyin, 17 gün uzun bir süre.

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
Mesaj atıp bir açıklama isteyin, 17 gün uzun bir süre.

evet saat 17 den önce yi kastetdim :)bu akşam üzeri soru şeklinde mesaj attım bakalım cevap verecekler mi
mağazanın son kullanıcısının yorumu da şu şekilde:

UĞUR ÇOBAN - 10.06.2015
MAĞAZA SAYFASINDA ÜRÜN İLE İLGİLİ BİLGİLER HİÇ BİRİ ÜRÜN İÇİN GECERLİ OLDUĞUNU GÖRMEDİM VE ÜRÜN BAŞLIĞI ALTINDA SAAT 17:00 KADAR AYNI GÜN KARGOYA VERİLİR YAZISI DOĞRU ÇIKMADI SORU SORULDUĞU ZAMAN SATICIYA GEC CEVAP VERİLİYOR TEK CEVAP MAĞDUR OLUYOR İNSAN ..

Darknes$

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Ben yanlış anlamışım :)

Aynı gün kargoya veriliyor ama kargo bilgileri sisteme geç giriliyor, kargoya verilmemiş olarak gözüküyor. Ya kargoya verilmemiştir, yada sisteme girilmemiştir.

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
Aksaklık olabiliyor kargoya verme kısmında. Veya ben çok karşılaştım satıcı kargo bilgisini girmeden ürün geliyor sisteme takip numarasını geç yazabiliyorlar.

Ben yanlış anlamışım :)

Aynı gün kargoya veriliyor ama kargo bilgileri sisteme geç giriliyor, kargoya verilmemiş olarak gözüküyor. Ya kargoya verilmemiştir, yada sisteme girilmemiştir.

umarım dediğiniz gibidir. @Darknes$ sana güvenerek o firmadan alışveriş yaptım umarım sorun çıkmaz :)
benim anlamadığım bir konu daha var: aynı ürün aynı firmadan neden iki kez farklı fiyatla yayınlamış.yani üstte bakıyorsun 149.90 tl yazmış altta bakıyorsun yine aynı firma,aynı ürün ama ama fiyatı 158.41 tl yazıyor
Creative T3300 - n11.com

Kaya26

Müdavim
Reaksiyon puanı
550
umarım dediğiniz gibidir. @Darknes$ sana güvenerek o firmadan alışveriş yaptım umarım sorun çıkmaz :)
benim anlamadığım bir konu daha var: aynı ürün aynı firmadan neden iki kez farklı fiyatla yayınlamış.yani üstte bakıyorsun 149.90 tl yazmış altta bakıyorsun yine aynı firma,aynı ürün ama ama fiyatı 158.41 tl yazıyor
Creative T3300 - n11.com

Satıcı tekrardan indirimli ilan geçiyor sisteme ama eskisini silmiyor.

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
Darknes$

senin çok övdüğün mağazanın verdiği cevap

Değerli Müşterimiz, ürün şu an stoklarımızda tükenmiş durumdadır. En kısa zamanda tedarik edilerek kargoya verilecektir. Gecikme için özür dileriz

Darknes$

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Benim suçum mu oldu şimdi?

Firmanın profili ortada, satışları belli. Ellerinde yoksa siparişi iptal eder başka yerden alırsınız artık.

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
senin suçun değil de ben mağazayı iyi bildiğini düşünmüştüm.
neyse iptal edip başka mağazadan satın almayı düşünüyorum.kredı kartımla taksitli ödeme yapmıştım.tekrar geri yüklenır mı?
bence mağaza yalan konuşuyor.ikinci verdiği ilana baktım aynı ürün stokta kalan 10 adet yazıyor
büyük ihtimalle bu eski fiyatı güncellemeyi unutmuş

Satıcı tekrardan indirimli ilan geçiyor sisteme ama eskisini silmiyor.

ürün ellerinde kalmamış diyor.ama son verdiği daha yükek fiyatlı ilanda sotakta 10 adet gözüküyor.bunların ne yaptıkları belli değil

mağazanın verdiği cevap:
Değerli Müşterimiz, ürün şu an stoklarımızda tükenmiş durumdadır. En kısa zamanda tedarik edilerek kargoya verilecektir. Gecikme için özür dileriz

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
benim siparişimde aynen dediğiniz gibi oldu.ürün tanıtımda stokta gözüküyor ama stoklarda kalmadığını söylüyor.ayrıca aynı firmanın birkaç mağazası daha var.örneğin candaş bilgisayar ile haydişimdial aynı mağaza.madem stokta ürün kalmadı ozman tanıtımda stokta kalmadı yazmalı.