müzikten anlıyanlar gelsin

Bu konuyu okuyanlar

ArdaGezgin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
50
müzikte kategoriler nasıl anlaşılır örnek veriyorum bi sarkının rock mu rap mi olduğunu nasıl anlarım

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Müziğin ritmi, enstrüman, sözler, ses tonu vs belirliyor. Hızlı sözlüyse rap, içinde bass ve ağır ritimler varsa metal diyebilirsin. Bunu harmanladığın zaman numetal diyebilirsin. Tamamen kulağa göre. Kemençe çalındığını düşün bunu 5/8'lik ritmde duyarsan karadeniz müziği olduğunu anlayabilirsin. Farklı bir ritm veya esansta duyduğunda bunun aslında pop müziğe uyarlı olduğunu da anlaman mümkün. Galiba anlatılmaz, yaşanır.

En güzel özeti şöyle yapmışlar: Ritm + Enstrüman + Vokal = Müzik Türü

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
aklıllı cep telefonun varsa androidde google asistana yada ios için siri ye dinletmen yeterli (=
google asistan bazen sapıtıyor (=

CenneT_fila

Asistan
Reaksiyon puanı
138
bunu indirdiğinde telefounn da mevcut zaten .

UmutKymc

Asistan
Reaksiyon puanı
32
Rock Genelde elektro gitarla söylenir rap ise müzik aleti olmadan beat üzerine söylenir genelde

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Müzik çaların ayıroyor saten

Oriolus Belası

Asistan
Reaksiyon puanı
116
müzikte kategoriler nasıl anlaşılır örnek veriyorum bi sarkının rock mu rap mi olduğunu nasıl anlarım

Sana bir şey söyleyeyim mi? Türkiye de ben ayırt ederim diyen ya çok şey biliyordur yada hiçbir şey bilmiyordur.

Ben Türkiyede Hard Rock ın uç noktaları ile metali ayırabilecek insan sayısını çok kısıtlı buluyorum yada sanatçının me tarz müzikler yaptığını bilmeden Pop-Rock ile Pop müziği bile ayırt edilebileceğini düşünmüyorum.

Hip hop rap Rnb mevzularına hiç girmiyorum...