Soru Mutluluk ve huzurun anahtarı nedir

Bu konuyu okuyanlar

Her şey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
99
Duygusal geçiş aşk gibi şeyler kısa süreli de olsa insanın ayaklarını yerden keser

Eminkrkt

Jet Sesi, Özgürlüğün Sesidir!
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,771
Her insana göre değişir bence. Kimisi yanlız olmakta huzur ve mutluluk bulur. Kimisi tam tersi.

Reaksiyon puanı
951
Kendi zekanın kendi sermayen olmasıdır bence bu sorunun yanıtı çünkü eğer sermayen kendi aklın olursa ürettiğin fikirlerle kazanırsın.
Dolayısıyla istediğin zaman yerini istediğin zaman çevreni değiştirme lüksün olur.
Bu da Dünya'nın en büyük lüksüdür.

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,717
İnsan olarak çabala ve elde et döngüsü üzerinden dopamin elde ederek mutlu olabilen canlılarız. Bu döngüyü sağlamıyorsan mutlaka depresifleşeceksin.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,699
Öyle bir anahtar yok.
Kendini mutlu etmeyi bileceksin. Başkasından beklemeyeceksin.

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,920
Kendini mutlu eden ne varsa peşinde koşmak. Kendine hedef koyup o yolda ilerlemek. İlgi alanı seninkine giren insanlarla muhabbet etmek, sosyalleşmek.

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,717
Öyle bir insan göremedim ne kadar paran olursa tatmin olmaz daha çok istersin. Parayla doyan zengin göremedim?

Benim bir tanıdığım var mesela para ile ilgili hiç bir kaygısı olmayan bir insan ama oturup konuşunca çok sıkıntısı bunalımı var hayat hakkında. Kendini tamamen daha fazla para kazanmaya adamış insanlar var ama onlar bence farklı çünkü onları mutlu eden daha çok kazanmaları değil devamlı bir uğurda çaba sarf etmeleri.

mtanhu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
43
Kesinlikle para değil. Para, kazanılan bir meta'dır.

Mutluluk, insanın kendi kendine yetebilmesidir bence.

Bunun içinde elbette para, sağlık, çevre, arkadaş, aile, ev ve bir iş olacak:)

Alparslan 1905

Doçent
Reaksiyon puanı
1,650
Sevdiklerinle olmak. Minimalist olmak. Biraz yalnızlık ve kahve/çay. Müzik ve sevdiğin iş ile meşgul olmak. Ek olarak müslüman olduğum için İslam'ı doğru yaşayabilmek. Tefekkür etmek.

Ne kadar uyguluyorum tartışılır.

Son düzenleme:

James Howlett

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,286
Türkiyede cahil olmak hem zenginin düzeni bozulmasın hemde azla demiyorum yokla yetin.

Avrupa ise alacağın en kötü bir hyundai i10 3+1 ev evin içini istediğin şeylerle doldurmak ailen eşin çocuğun, inandığın dinin vecibelerini yerine getirmek, sakin bir kasabada sabah oltayı alıp çocuklarınla bazen en yakın dostunla yola çıkıp balık tutmak, Seyehat etmek, bazen iki aile toplanıp eğlenceli yerinde sohbet etmek, bazen yağmur yağarken balkon penceresine geçip eşinle kahve koyup kitap okumak, kafanı dinlemek.

Kısca iyi dostlara sahip olmak, elindekilerle yetinmek, bak yokla yetinmek demiyorum elindekilerle ev araba ile yetinmek, ve hepsinden önce insanın sağlığı, sağlık dünyadaki en önemli şey bunu unutmayın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sevdiklerinle olmak. Minimalist olmak. Biraz yalnızlık ve kahve/çay. Müzik ve sevdiğin iş ile meşgul olmak. Ek olarak müslüman olduğum için İslam'ı doğru yaşayabilmek. Tefekkür etmek.

Ne kadar uyguluyorum tartışılır.

İçinden Norveç geçiyor dimi yada kanada son zamanlardaki saçmalıkları katmazsak, dediklerini bu iki ülke dışında pek yaşayamazsın.