Mutluluğun tadı!

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
617
Hayatta hep mutlu olmak için çabalarız. Bazen yorulur pes ederiz. Bazen haddinden fazla uğraşırız. Tam ümidimizi kaybetmişken bi kapı aralanır ben burdayım der mutluluk! O hazzı tadmak güzelde tarif etmek zor.

Mutluluğun tadı sizce neye benzer?

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Hayatta hep mutlu olmak için çabalarız. Bazen yorulur pes ederiz. Bazen haddinden fazla uğraşırız. Tam ümidimizi kaybetmişken bi kapı aralanır ben burdayım der mutluluk! O hazzı tadmak güzelde tarif etmek zor.

İftar sonrası sigara.

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,339
Ben mutlu olamayacak kadar bahtsız biri olduğum için tanımlayamıyorum

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629

Dünyanın en güzel çikolatasına benzer...
O çikolatayı yerken alınan haz anlatılmaz. :)

errno

Doçent
Reaksiyon puanı
567
Merhaba,

herşeyden önce mutluluk saygı ile başlar. Yani, saygı karşılıklı iken başlayan herşeyin tadı her zaman bir sonrakini merak ettirmeyi gerektirir. Bu da, devamını sağladığınız sürece mutlu olabilirsiniz demektir. Saygı bir insana olabileceği gibi, işinize, evinize vs. herşeye olabilir. Ve ne kadar karşılığını alabiliyorsanız, en az verdikleriniz kadar; tadı vazgeçilmezdir.

Yalnız bu işte sadece başrolü oynayan vardır. Buna dikkat etmek gerekir. Birisi dengeyi sağlayacak ve diğeri ayak uyduracak. Zaman zaman yer değiştirebilir. Bu da ayrı bir lezzet verir. Oyunu kurallarına göre oynadığınız sürece zevk alır, tadını hisseder ve yine tadı bozulmaz. Bazen yemeğin tadı güzel olmayabilir.. İşte o zamanda tatlınızı sunun, fedakarlık.. Yendikçe tadı unutulmayan bir lezzet. Hazırlayan için ayrı bir özveri, yiyen için ayrı bir anlamı olur.

Herşeyden önemlisi; yola beraber çıkıyorsanız asla yarı yolda bırakmayın. Çünkü yediklerinizin tadı anında değişiverir.

İşte mutluluk her zaman tatlıdır. Acı da olsa tatlıdır, tatlı da olsa.. Yeter ki siz kullanmasını ve kıymetini iyini bilin.

Saygılarımla