Mustafa Sandal - Tesir Altında (Zafer Darbaz 2014 Remix)

Bu konuyu okuyanlar

zdarbaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
olumlu olumsuz yorumlarınızı bekliyorum

djvahset

Profesör
Reaksiyon puanı
5
zafer merhaba ben bu işte eskilerdenim ona göre tecrübelerime dayanarak sölicem ilk önce programı ilk defa gördüm inceliycem neyse ses altında ritim tam oturmamış gibi birazdaha yavaş ve sağlam bas kullanabilirdin. birde mustafa sandalın sesi senin yaptığın sample altında kaybolmuş ama yinede güzel remixi acapelladan yapmışssın ve acapella ile yapılacak remixlerden biri olmuş iyi olmuş eksiklerin var onları tamamlarsan sorun kalmaz. geçiş+ritim düzelmesi lazım... bence..

zdarbaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
zafer merhaba ben bu işte eskilerdenim ona göre tecrübelerime dayanarak sölicem ilk önce programı ilk defa gördüm inceliycem neyse ses altında ritim tam oturmamış gibi birazdaha yavaş ve sağlam bas kullanabilirdin. birde mustafa sandalın sesi senin yaptığın sample altında kaybolmuş ama yinede güzel remixi acapelladan yapmışssın ve acapella ile yapılacak remixlerden biri olmuş iyi olmuş eksiklerin var onları tamamlarsan sorun kalmaz. geçiş+ritim düzelmesi lazım... bence..
Yorumunuz için teşekkürler. Herhangi bir müzik eğitimi almadığım ve ekipman kullanmadığım için eksikler oluyor tabiiki :) 130 BPMde yaptım parçayı ve aslında bassı da klasik türkçe pop tarzında oturttum herkesin yaptığı tarzda. acapella evet biraz basık kaldı o da bassı ön plana çıkarmaya çalışırken oldu sanırım üzerinde biraz daha çalışıcam zaten geçişlerin de daha fazla üzerine düşücektim isabet oldu söylediğiniz :)

djvahset

Profesör
Reaksiyon puanı
5
hımm anladım zafer bak sana bi tüyo vereyim normal pop müzikte kullanılan bi bass sesini programda remix yaparken kullanırsan kötü olur nekadar güzelleiştirisen olmaz ozamanda bass bozuk atar onun için remix yaparken kesinlikle pop bass değil daha böle güçlü bass kullan çünkü kulakta ritim oluşturan en önemli ses bastır...

zdarbaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
fena degil emegine saglik
teşekkürler

- - - Mesaj Güncellendi - - -

hımm anladım zafer bak sana bi tüyo vereyim normal pop müzikte kullanılan bi bass sesini programda remix yaparken kullanırsan kötü olur nekadar güzelleiştirisen olmaz ozamanda bass bozuk atar onun için remix yaparken kesinlikle pop bass değil daha böle güçlü bass kullan çünkü kulakta ritim oluşturan en önemli ses bastır...
doğru diyorsun dikkate alıcam bunları :)

zdarbaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Biraz düzenleme ve netleştirme yapıp acapellayı biraz öne çıkarttım