Musk ve Erdoğan'ın Neden Görüştüğü Anlaşıldı.

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


Emre Budak

Doçent
Katılım
26 Eyl 2017
Mesajlar
736
Puanları
63
Konum
Istanbul
Erdoğan ve Musk'ın neden görüştüğünü Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın açıkladı.Ibrahim Kalının söylediğine göre Musk, Türkiyeye Türksat 5A-5B uydularının uzaya fırlatılması konusunu konuşmak için geldiğinden bahsetti.
Türksat 5A-5B uydularının Türkiye’nin kendi ulusal uydu üretim süreci için çok önemli bir adımı temsil ettiğini belirten Kalın, Türksat 6 uydusunun tamamen Türkiye’de kendi imkanlarımızla üretileceğini açıkladı.
Kalın daha sonra Musk ve Erdoğan'ın yerli otomobil üretimi ve Tesla hakkında konuştuğunu belirtmeyide ihmal etmedi.
Aklımıza gelen sorulara ışık tutan kalın “Türkiye’de yapılan teknolojik yatırımları, son dönemde atılan adımları da konuştuk. Elon Musk’ın şirketi büyük bir sürdürülebilir enerji şirketi aslında. Dolayısıyla yeni nesil piller, güneş enerjisi, rüzgar enerjisi gibi konuları konuştuk. Büyükşehirlerdeki trafik sorunları nasıl aşılabilir, tünel kazma, yer altından trafiğin verilmesi gibi konuları da ele aldık. Özellikle Tesla ve SpaceX firmalarıyla Türkiye’deki firmaların yapabileceği ortak çalışmalar neler olabilir, bunlar üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu” dedi.
 
Son düzenleyen moderatör:

Death Mark

Guru
Onursal Üye
Katılım
16 Ocak 2017
Mesajlar
26,673
Puanları
113
İşi düşmüş davet etmiş getirtmiş adamı buralara kadar yani
 

Halktan Biri

Dekan
Onursal Üye
Katılım
30 Eki 2016
Mesajlar
9,646
Puanları
113
Elon Musk, Instagram hesabından şunu paylaşmış. :)
elon-musk.jpg
 
Üst
stat counter