Münazara ''Para Her Kapıyı Açar mı Açmaz mı''

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Para her kapıyı açar mı açmaz mı konusunu hangi grup daha iyi savundu?

 • Para her kapıyı açar diyenler daha iyi savunmuş

  Kullanılan: 30 44.1%
 • Para her kapıyı açmaz diyenler daha iyi savunmuş

  Kullanılan: 19 27.9%
 • Ben yorum yaptım sonuçları görmek için bu seçeneği işaretliyorum

  Kullanılan: 19 27.9%

 • Kullanılan toplam oy
  68

Deja Vu.

Üyecik
Katılım
1 Ocak 2013
Mesajlar
17
Puanları
0
Para her kapıyı açar hemde hiç istenmediği kadar ancak açılan kapı sonrasında yeni kapılar oluşur kilitli.Kapıyı kilit ile değilde para ile açarsan oluşan kapılarda kilitli olur bence..
 

Vefasiz

Doçent
Katılım
17 Ağu 2012
Mesajlar
706
Puanları
0
Türkiye'de ise açmayla kalmaz kapıyı komple sökerler. Diğer ülkeleri bilmem.
 
S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar bence para her kapıyı açar...(bence:rolleyes:)
çünkü: elde etmek istediğn şeylér sén! mutlu édér , ve sén! mutlu edecek şéylérdé parayla bulunurrrrr... :yes:
 
S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkedaşlar bana para her kapıyı açar lazım pazartei günü münazara var
 
S

SDN Okuru

SDN Okuru
para araçtır amaç değil her şeyin kapısını sadece para açmaz ne kadar çevren dostun varsa okadar zenginsin dostluğu parayla alamazsın...
 
S

SDN Okuru

SDN Okuru
bizimde pazartesi münazara var ne şans konumuzda aynı sana biraz yardımcı olayım.

Evet Öncelikle Paranın Bütün Kapıları Açabileceqine dair Bazı İspatlarım Var.

Mesela Evinize Girersiniz Karşınıza Kapı Çıkar Kapı Nasıl Yapıldı Nasıl alındı tabikide Para İle Demmekki Para Evin Kapısını açıyor.
Yeni bir Araba Alacaksanız Kapısını açmak Binmek İçin Paranızın Olması Lazım.
Yeni Bir Buzdolabı aldınız Kapısını Açmak İçin Paraya İhtiyaç var .
 
S

SDN Okuru

SDN Okuru
eğer sğlıkla ilgili bahsedicek olursanız ibrahim tatlısesi örnek vereyim...adam kafasından vuruldu, ama hala yaşıyor.çünkü parası var adamın parası...onun yerinden sokaktan geçen birisi olsaydı, şuan polisler o sokaktan geçen adamın katilini bulmak için bile uğraşmazlardı...ama insanın eceli gelmişse tabii ölür.
 
S

SDN Okuru

SDN Okuru
Para her kapıyı açamaz. Mesela ölümsüz olamazsınız. Sırf paranızın olması sizi onurlu ve şerefli biri de yapmaz. Onursuz ve şerefsiz biriyseniz, açtığınız diğer kapıların da bir önemi yoktur. Çünkü o kapılar sizin için değil para için açılmıştır. Ve para tükendiği an tekrar kapı dışarı edileceğinizi bilirsiniz.
 
S

SDN Okuru

SDN Okuru
:cursing::cursing::cursing::hammer::hammer::hammer:bence bu asırda parasız kimse çokmüş demektir
 
S

SDN Okuru

SDN Okuru
kesinlikle katılıyorum hem günümüz insana öyle bi canavar ki ... iştte o insanlar para için her şeyi yapar ... üzgünüm....
 
S

SDN Okuru

SDN Okuru
:dirol: aslında çok güzel bir münazara konusu . ben burada para her kapıyı acarı savunacağım. hele hele bu devirde her şey para. özellilede egitim ve saglık... eğitim desek öğretmene ve ya eğitim kurumuna rüşvet verebiliriz. diceksinizki herkes rüşveti kabul etmez. belki bir 1000 tl yi yada bir 10.000 tl yi kabul etmeye bilirler. fakat büyük rakamları ele alırsak bir 500.000 tl gibi herkesin aklı kabul etmeye gidecektir. sağlık desek ameliyat olcaksın diyelim en iyi doktorlar parayla tutuluyor ameliyat desen , ilaç desen parayla. ask desek 19-20 yaşlarındaki kızlar neden 60-70 yaşlarındaki ihtiyarlarla evleniyor?
tabii ki parası oldukları için. mutluluk mdesen aldıgın seylerle mutlu olabilirsin . sadakat desek söyle bir örnek verelim paralı askersiniz x ülkesi aylık 100.000.000 tl veriyo diyelim q ülkeside 200.000.000 tl sonucta bir askerin savundugu ülkesine sadakati olması lazm o yuzden asker q ülkesine gider çünkü orada para daha fazladır ve fazla paraya sadakat gösterir. sorusu olan? bnce bayagı iyi savundum :D son olarak saglıga değiniyim yine. aids hastalıgana çare yok dersiniz parayla nasıl tedavi edeceksin . ama çaresi yok. ama parayla bundan korunabilirsiniz mesela köşedeki lokantaya gideceğine pahalı ve temiz yere gidersiniz. oradaki kurdanlarda kan yoktur-bilkdiğiniz gibi kan yoluyla bulaşır aıds- ve teknoloji paradır parayla taknoloji değişir hastalıgcare bulunur. ve parası çok olanı öldürürler diyolar ama parayla kendisine koruma tutabilirler :D bu kadar basit kardeşim:clap: alkışşş bana alkışşşş
 
Üst
stat counter