Münazara ''Para Her Kapıyı Açar mı Açmaz mı''

Para her kapıyı açar mı açmaz mı konusunu hangi grup daha iyi savundu?

• Para her kapıyı açar diyenler daha iyi savunmuş

Kullanılan: 31 44.9%
  • Para her kapıyı açmaz diyenler daha iyi savunmuş

Kullanılan: 19 27.5%
  • Ben yorum yaptım sonuçları görmek için bu seçeneği işaretliyorum

Kullanılan: 19 27.5%

• Kullanılan toplam oy
    69

Bu konuyu okuyanlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
eğer sğlıkla ilgili bahsedicek olursanız ibrahim tatlısesi örnek vereyim...adam kafasından vuruldu, ama hala yaşıyor.çünkü parası var adamın parası...onun yerinden sokaktan geçen birisi olsaydı, şuan polisler o sokaktan geçen adamın katilini bulmak için bile uğraşmazlardı...ama insanın eceli gelmişse tabii ölür.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Para her kapıyı açamaz. Mesela ölümsüz olamazsınız. Sırf paranızın olması sizi onurlu ve şerefli biri de yapmaz. Onursuz ve şerefsiz biriyseniz, açtığınız diğer kapıların da bir önemi yoktur. Çünkü o kapılar sizin için değil para için açılmıştır. Ve para tükendiği an tekrar kapı dışarı edileceğinizi bilirsiniz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:cursing::cursing::cursing::hammer::hammer::hammer:bence bu asırda parasız kimse çokmüş demektir

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kesinlikle katılıyorum hem günümüz insana öyle bi canavar ki ... iştte o insanlar para için her şeyi yapar ... üzgünüm....

numantekinay

Asistan
Reaksiyon puanı
0
para her kapıyı açar ama baktın açmıyor kapıyı alır

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:dirol: aslında çok güzel bir münazara konusu . ben burada para her kapıyı acarı savunacağım. hele hele bu devirde her şey para. özellilede egitim ve saglık... eğitim desek öğretmene ve ya eğitim kurumuna rüşvet verebiliriz. diceksinizki herkes rüşveti kabul etmez. belki bir 1000 tl yi yada bir 10.000 tl yi kabul etmeye bilirler. fakat büyük rakamları ele alırsak bir 500.000 tl gibi herkesin aklı kabul etmeye gidecektir. sağlık desek ameliyat olcaksın diyelim en iyi doktorlar parayla tutuluyor ameliyat desen , ilaç desen parayla. ask desek 19-20 yaşlarındaki kızlar neden 60-70 yaşlarındaki ihtiyarlarla evleniyor?
tabii ki parası oldukları için. mutluluk mdesen aldıgın seylerle mutlu olabilirsin . sadakat desek söyle bir örnek verelim paralı askersiniz x ülkesi aylık 100.000.000 tl veriyo diyelim q ülkeside 200.000.000 tl sonucta bir askerin savundugu ülkesine sadakati olması lazm o yuzden asker q ülkesine gider çünkü orada para daha fazladır ve fazla paraya sadakat gösterir. sorusu olan? bnce bayagı iyi savundum :D son olarak saglıga değiniyim yine. aids hastalıgana çare yok dersiniz parayla nasıl tedavi edeceksin . ama çaresi yok. ama parayla bundan korunabilirsiniz mesela köşedeki lokantaya gideceğine pahalı ve temiz yere gidersiniz. oradaki kurdanlarda kan yoktur-bilkdiğiniz gibi kan yoluyla bulaşır aıds- ve teknoloji paradır parayla taknoloji değişir hastalıgcare bulunur. ve parası çok olanı öldürürler diyolar ama parayla kendisine koruma tutabilirler :D bu kadar basit kardeşim:clap: alkışşş bana alkışşşş

Aretios

Profesör
Reaksiyon puanı
3
iki ucu ...... değnek diye bi laf vardır :D :D

MerveOzgur

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Para sağlık haricinde her kapıyı açar, ancak sağlık sözkonusu ise para pulda bir yere kadar maalesef.
Bu nedenle para her kapıyı açamaz diyorum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Hayat sandığınız gibi değil parayla her istediğini yapamazsınız para sizle her istediğini yapar(Muhammed Semih Erdoğan)

tridinebandiyum

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Para saglik disinda her kapiyi acar merveozgur un de dedigi gibi fakat saglik disinda da actigi kapilar gün gelir suratina öyle bi kapanir ki insanin felegi sasar. Yani parayla da kapi bi yere kadar diyorum. Insani degerler ayaklar altindayken kagit parcasina bu kadar deger yukleyenler utansin.

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Her yola açar ama tek Allah katına açmaz. İnsan parasını yardım sever olarak, fakir fukaraya dağıtırsa o zaman her yola açar kapıyı para.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bana göre para her kapıyı açmaz sadece maddi kapıları açar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sevgiyi aşkı mutluluğu hele hele ahiret kapısını açabilirmisin parayla hayır açamazsın açabiliyorsak eğer hayat çok basit olur kapıya para uzatırsın açılır hayır sn çok yanlış düşünüyorsun bir söz vardır para olmasaydı zengin olurduk die işte doru . aşkı açabiliyoruz dersen eğer parayla seni seviyorum dedirtttire bilirsin birine ama o o lafı kalpten sölemez seni kalpten sevmez!!!!!!!!:clap:

TyC

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Dünyevî işlerde her kapıyı acar ama ahiretle ilgili konularda avucunu yalar ancak.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Par Her Kapıyı Açmaz.. Somut Olarak Sağlık Aşk :) Önceki Yorumlarınızı Okudum Aşkla Olunan Samimiyet, Samimiyet Değildir ;)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Abicim sizin yazdıklarınızı okudum :thumbup1: alıntılar yaptım sizden :thumbup1: ,atasözler falan kattım,bilimsel veriler falan en sonda parayla bülent ersoy kendine sevgili bulmuş neyin kafasındasınız dedim kazandık :)) :lol: :clap:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bnce her kapıyı açıyor mesala paran varsa en aciz durumunda bile ön plana çıkarsın . askerlik yaparken bile bi bedel ödeyip sıyrılabiliyosun bi meslek edindin atanamıyosun torpille rüşvetle atanıyosun hastasın kimse babasının hayrına tedavi etmiyor illa para veya ilaç alcaksın eczanede para ile satıyolar bazı kişiler ask dostluk huzur mutluluk bunları elde ediyomu diyolar fakat artık onuda elde ediyo mesela ask var evlencen onun hazırlıgı bile psara ve sen karsı taraftan bekliyosun bunları isteklerin karsılanmadıktan sonra nereye kadar mutlu oluyosun arkadaslık mesela bigün sen ısmarlıyosun ertesi gün karsı taraftan bekleniyo paran varsa iyiye kullanıyosan niye huzur olmasın bazı kişiler peki cennetin kapısını açarmı diyo zaten sen cennetin kapısını parayla açmaya çalışıyosan o kapı sana daima kapalıdır

by10ur

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Sadece para her kapıyı tabi açmaz ama akıllı bir adam ve para ile her kapı açılır. sadece akıllı biri ve sadece çok para her kapıyı açamaz, parayı kullanırken ikna etme becerisi ve izlenecek yol önemlidir ikisi de tek başına her kapıyı açmada yetersizdir.

Örnek: - Al şu parayı işimi hallet (rüşvet yolu ile yapılan bir iş.)
- Oğlunun özel okul da okuduğunu bilip paraya ihtiyacı olduğunun farkındadır ve sormadan onun okul taksitinin tamamını ödemesi parayı almayan kişiyi de yük altına sokmaktadır (bu da duygusal rüşvet işte zorunluluk yok, ister öde ister ödeme.)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
para her kapıyı açmaz tabii ki de neden mi para her kapıyı açanlar için söylüyom eğer ki siz açar diyosanız gidipte mutluluğun kapısını parayla açın da görim