Mülakat olucam yine

Bu konuyu okuyanlar

özgün87

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Tübitak uzaydan mülakata çağırıldım arkadaşlar ne yapmalıyım:( Sage den de çağırılmıştım o iş olmadı şimdi çok stresliyim. Tecrübesi olan yardımcı olursa sevinirim

Slokr

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Sen önce sakin ol çağırdıklarına göre bir bildikleri vardır.Doğal ol.Ama ukala olma. :D

Gorkem

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
içeri girerken heycanlanma ve çevrene iyi bak hep ters ve acaip cevaplar ver çünkü enterasan insanları severler mülakatı yapanlar:D

cetus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
dostum tubitaktan cagrıolar ve sen napcam diosun napıcagınmı var gobek at cık bagır cagır :D

kryyltkn

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Yapman gereken şey konuşmayı asla onların yönlendirmesine izin verme. Sen yönlendir bu nasıl olacak mesela kendinizi tanıtırmısınız diye bir soru sorarlar sana burada seni zaten tanıyorlardır cv den amaçladıkları şey farklıdır amaçları sana kendini anlatabilmen için bir şans verirler. Klasik cv ye bağlı kalırsan işte liseyi şurada üniversiteyi şurada okudum diye adamların verdiği şansı tepersin ve ip onların eline geçer öle sorular sorarlarki canın sıkılır. O nedenle hangi yönlerin üstünse konuşma arasına yedir o üstün olduğun yönleri zaten ilgilerini çekerse senin konuşmanı bölüp sana o yemlediğin konu hakkında soru bile sorarlar o zaman sen görüşmeyi yönlendirmiş olursun işte yapacağın şey bu.

patlicanmusakka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Özgüven çok önemli bir unsurdur. Konuşmanı bitirdiklerinde seni neden işe alalım gibi saçma sapan bir soru sorarlarsa, beni işe alın eğer çalışmamı beğenmezseniz maaşımı ödemezsiniz. Bunun için bir hak idda etmem de! Özgüvenini çok rahat ifade etmiş olursun. Genelde etkileyici oluyor. Hatta şöyle söylim. :D Ben bu cümleyi sarf ettiğim mülakatlarda hep işe alındım.

kiges

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kardeş Sage'ye çağrıldığında ne sordular- yazılı sınav yaptlar mı? Nasıl geçti mülakat?:confused1::confused1::confused1: Benide Tübitak-uzaydan çağırmışlardı o iş olmadı şimdi sageye çağırıyolar. Keşke bi grşsek senle :rolleyes:

vegaturk

Müdavim
Reaksiyon puanı
117
Tübitak uzaydan mülakata çağırıldım arkadaşlar ne yapmalıyım
:D:D sakin ol hemen biryerden Ufo kirala ışık hızında giden az mazot yakan cinsten :D :flowers:

Şaka biryana Tubitak uzay nedir ?

Arkadaşların dediği gibi özgüvenin tam olması lazım kendine güven hiçbir şekilde ben şunu çok iyi yaparım bunu böyle yaparım gibi kendini övücü cümlelerden sarfetme rahat bir ses tonu ile ciddi konuş sonucunu alırsın progesyonel firmalar alacakları elemanlardan ilk 1 ay pek performans beklemezler bunuda unutma o yüzden üstteki arkadaşın yazdığı cümleyi kullan (1 ay deneyin beğenmezseniz maaşımı vermezssiniz) tabi söylediğin firma küçük ise böyle bir cümle kullanma...:thumbup1:

bican

Asistan
Reaksiyon puanı
3
mülakatta en birinci amaç pratik zeka keşfidir ondan dolayı sukunet artı sorulara kısa ve net cevaplar yapılan şakalar ciddi karşılıklar en önemlisi adamı bilgi konuşturur gerisi mevla kerim tevekkeltu alallah

7/24

Müdavim
Reaksiyon puanı
51
Firmanın geçmişini iyice öğrenmen gerek mülakattan önce, sordukları öncelikli sorulardan.

Soğukkanlı olacaksın, öz güven tam tam oturmuş olarak gideceksin, verilen sorulara ne uzun cevap ne de kısa cevap vereceksin, ailenden kesinlikle bahsetmelisin, yani ne iş yaptıklarını, üniversitede okuyan kardeşlerin varsa bunları belirteceksin ki, güven kazanasın.

Kesinlikle spor gitmeyeceksin, takım elbiseli ve kravat takarak.

Karşındakiyle konuşurken gözlerinin içine bakacaksın, kendine ne kadar güvendiğini ona aşılaman gerek!

muko

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
Abimi de çağırdılar da gitmedi :)

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
İyi misin? :D

mert__

Doçent
Reaksiyon puanı
4
gözünün içine bak . yalan da olsa söylediğine inanarak söyle.

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
2009'un agustos ayında sorulan bir soruya neredeyse 1 yıl sonra cevap verıyorsunuz.Konuyu hortlatmayın arkadaşlar.

cengaver51

Müdavim
Reaksiyon puanı
169
19-08-2009, 22:11 tarihli mesaja cevap verdiniz arkadaşlar zamanı geri almak mümkün değil yardım sever millet olduğumuzdan kaynaklanıyor bu durum :):):)

Vendetta_

Müdavim
Reaksiyon puanı
75
2009 yılından kalma bi konu kime bilgi veriyosunuz anlamadım :D:D

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Adam astronot olup mars ta geziniyordur şimdi siz hala yorum yapıyorsunuz...

byharby

Müdavim
Reaksiyon puanı
21
hortlasın :) güzel konu. bizim de uzayla falan ilgilenen birimlerimiz , insanlarımız varmış...

elektrik55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
özgün87
arkadaşım mümkünse mülakat deneyiimlerinden bahsedebilir misin? bende yakın zmanda Tubitak Uzayın mülakatına gideceğim de.Şimdiden teşekkür ederim...

chemeng06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar
yeni üye oldugum icin özel mesaj atamıyorum.
daha önce sage'nin mülakatına girenler varsa mulakat hakkında, hangi konulardan soru cikiyor mesela yazabilirler mi?
tesekkur ederim simdiden

POWER

Müdavim
Reaksiyon puanı
161
1 sene arayla iki defa hortlamış konu olaran rekorlar kitabına girmeye hak kazandınız :D yarın mülakata gelin sizi işten atıcaz :D

chemeng06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
en son 1.5 ay önce mesaj atılmış., google'da aratıldığında burası çıkıyor. gerçekten daha önce mülakata giren kişiler varsa yazsın lütfen.

byharby

Müdavim
Reaksiyon puanı
21
Sage ; Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü imiş. Aman dikkat arkadaşlar aselsan mühendisleri gibi olmasın sonunuz. Hatta öyle birşey icat edin ki elektronik harbe v.b. yıldırma uygulamalarına maruz kalmayın. Mülakata gidecek arkadaşlara başarılar dilerim. Haaa bu arada yerli yazılımı unutmayın, ciddiye alın,geliştirin.

sakkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@ozgun87
Sage'nin mülakatında sınavda ne sormuşlardı? Biraz bilgi verir misin hatırlıyorsan? Ya da yardım edebilecek var mı?

özgün87

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaş ne mülakatmış yaa arkadaşlar gitmediğim savunma sanayii mülakatı kalmadı bu iki sene içerisinde ve hiçbiri olmadı benden mülakat hakkında yardım istemeyin o yüzden şimdi de hakkımla paşalar gibi KPSS'yle devlet kurumuna yerleştim. Çok da mutluyum. Bu arada stajı ve bitirme projesi sağlam olanlar geçebilirler mülakatı bende onlar yoktu. Neyse kaç kere hortlamış konu ben bile girdiğimde ilk mesajda adımı görünce şaşırdım. İnşallah herkes hakettiği yere girer.

exop

Asistan
Reaksiyon puanı
4
haha konuya bak ya iki yılda 3-4 defa hortlamış. hortlatmayın kardeşim şu konuları.

Son mesajlar