Mühendislikten mezunum kpssde düz memurluklara atanabilirmiyim ?

Bu konuyu okuyanlar

muhammedyakup

Doçent
Reaksiyon puanı
4
arkadaşlar bu sene elektrik elektronik müh.den mezun oldum ve bu sene ki kpss a sınava girdim p1 den 75 p2 den 72 p3 den 70 aldım bu aldığım puanlarla kasımda yapılacak yerleştirmelere tercih yapabilirmiyim ? yada nerelere yerleşebilirim ? :blink: unu şundan dolayı soruyorum eğer düz memur olarak atanabilirsem bu sene hem b kadrosu için çalışacağım hemde yds için hafta sonları kursa gideceğim ailevi olarak da durumum sıkıntıda :cursing: özelde çalışsam çok ağır şartları var tecrübede olmadığından ve iş saatlerinin belirsizliğinden dolayı kpssyede çalışamam cevap veren herkese teşekkürler

hamza5806

Profesör
Reaksiyon puanı
22
Bi bilgim yok ama neden mesleginizi özelde yapmak ağır ve hangi üniversite mezunusunuz?

FullScreen

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Yapamazsınız. 2013 Kpss sınavı A grubu kadrolara atanabilir. Genelden atamalar tek yıllar sınavlarında yapılmıyor.Çift yıllardaki kpss sınavlarından aldığınız puanlar 2 sene boyunca geçerli. P1 ,P2,P3 dediğinize göre sadece Cumartesi sabah oturumuna girmişsiniz.Yani genel yetenek genel kültür yapmışsınız.Bu puan ile sadece Polisliğe başvurabilir,ya da açıktan alımlara başvuru yapabilirsiniz.
Kesinlikle ÖSYM ataması ile atanamazsınız.

onurdags

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kasım ve temmuz aylarında yapılan B grubu merkezi atamalara sadece çift yıllarda yapılan KPSS'ye girdiyseniz başvurabilirsiniz. Yani eğer 2012 KPSS'sine girmediyseniz kasım ayında B grubu için tercih yapamazsınız. 2013 KPSS puanıyla Sadece a grubu ve Öğretmenlik için tercih yapılabilir.

Ama FullScreen'in de dediği gibi kurumların açıktan yaptığı alımlara eğer kurum başvuru şartlarında belirtmişse başvurabilirssiniz ki açıktan yapılan alımlarda kurumlar KPSS'nin yanı sıra kendi sınavlarını ve mülakatlarını da yaparlar.

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Herhangi bir mühendislik dalından mezun olan sağırlar iş güvenliği uzmanı olma hakkı var diye biliyorum bir araştırın isterseniz .

Vsolozzo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herhangi bir mühendislik dalından mezun olan sağırlar iş güvenliği uzmanı olma hakkı var diye biliyorum bir araştırın isterseniz .

O önergeyi değiştirdiler şimdi sadece Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile SGK'da müfettiş olanlar,mimarlık fakültesi mezunları ve biyologlar olabiliyor.Bende seneye Bilgisayar Mühendisliğinden mezun olacam inş ve kpss'ye girmeyi düşünüyorum ( 2 yılda bir gerçekleşiyor mühendis alımı oda bu sene ki kpss de olacak(2014) ) arkadaşın da dediği gibi yeni mezun mühendislere ilk başlarda çalışma şartları ağır ve maaşlar düşük biraz, tabi kendini geliştirmiş olanlar vs vs diyen olabilir ama gördüğümü söylüyorum ne kadar geliştirsen de başlangıç maaşı düşük oluyor, onun için kpss ye yöneliyor birçok mühendis artık.