Mühendislik icin uzun süre götürecek bilgisayar

Bu konuyu okuyanlar

Flyer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaslar herkese selam ben uzun bir süredir bilgisayar almak istiylrum artik ihtiyac da dogdu. Bilgisayar mühendisligi okuyacagim. Beni 4 sene enazindan yolda birakmayacak bir bilgisayar istiyorum. Bütcem ortalama 3500 tl civarinda. Cok öyle oyun hastasi degilimdir oynasamda arada oynarim ( onda da daha cok online oyunlar ). Nasil bir bilgisayar önerirsiniz ? Bilgisayara sanal linux yanina w10 dursun , programlama programlari haliyle cok olcak ( cok bir sey degiller ama yinede belirtmek istedim ) daha baska böyle biraz daha karistirip bir seyler yükleyecegim bilgisayar olmasini istiyorum yani ama kasmasin beni yari yolda birakmasin. Aklimda bir bilgisayar var ;

Screenshot_20171118-163335.png

Bu bilgisayar 900€ özellikleri yaziyor. Maximal verebilecegim fiyat bu oda deger mi diye düsünüyorum varsa bu fiyata bunun gibi veya daha iyisini onuda degerlendirebilirim ama biraz daha az olursa fiyat olarak daha iyi olur.

Veya daha böyle düsük ikinci el bir bilgisayar da alabilirim ucuza ( 1000 1500 tl civarina , Almanya da okuyorum suan burada ikinci el alim satim daha yaygin Türkiye'den ) ( Yeni geldim sayilir dogup büyümedim burada kimsemde yok o yüzden su asamada cilginlar gibi artan kur miktari beni cok asiri etkiliyor , oo euro kazaniyorsun para cok degerli olayi yok yani ben de malesef aksine maddi olarak büyük sinirlarim var - olmak zorunda - diyebilirim :) )

Bir de ögrenmek istedigim arastirdim ama net bir sey elde edemedim. U islemcili bilgisayarlar cok mu kötü bu istedigim seyler icin ?

Yanitlariniz icin tesekkürler

Not : Bazen Türkiye'den ucuz olabiliyor , önerceginiz iyi bir bilgisayar varsa 4000 bin tl civarina cikabilir belki daha ucuz olabilir. Ama dedigim gibi daha hesapli bir seylee ariyorum. Aksi taktirde resimde laptopu alacagim

Flyer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Alacağınız bilgisayarın i7 7700HQ işlemcili olması sizin için çok şey değiştirecektir. Size önerim;
Abra A7 V7.1.2 17.3" Oyun Bilgisayarı veya
Abra A5 V11.1 15.6" Oyun Bilgisayarı
İşlemci seçiminiz i7 7700hq olduğu sürece aklınıza yatan bir laptop alabilirsiniz.
Üstteki laptopları alırken ssd takmanız da hızınızı epey artıracaktır.

Tesekkür ederim yorum icin ben bakmistim bunlara ama Almanca klavye , hem de garanti falan olursa daha iyi olur o yüzden burada da bulabilecegim bir bilgisayar olursa ( genel markalar yani ) benim icin daha iyi olur.

Ama anladigim kadariyla U islemcili bilgisayar is görmez benim icin i5 hq lar bile zorlar mi beni diyorsunuz ? Bir de ssd olmamasi cok büyük dezavantaj mi yoksa idare edilebilecek bir sey mi ögrenebilir miyim acaba ?

Dentist23

Doçent
Reaksiyon puanı
165
Mühendislik işleri için U işlemciler iş görmez sizi üzer. İ5 hq lar bütçe kısıtlıysa düşünülebilir ama bence kesinlikle i7 7700hq tercih edin. Ssd büyük bir dezavantaj değil.