Bu konuyu okuyanlar

MKT

Asistan
Reaksiyon puanı
13
MSI marka dizüstü bilgisayarımda da denediğim ve başarılı sonuç aldığım yöntemi anlatacağım arkadaşlar. Dosyaları USB belleğe dahi atmadan BIOS güncellemeyi göstereceğim...

1- Öncelikle Bilgisayar'a tıklayıp sağ tıklayalım özellikleri açalım;

V34ayq.png

2- Daha sonra sol üstte Aygıt Yöneticisini açalım;

Eyv8bn.png

3- Aygıt yöneticisinde en altlarda "Üretici Yazılımı" seçeneği var onun içindeki sürücüye sağ tıklatıp Sürücüyü Güncelleştir diyelim:

bLNDjV.png

4- Ve son olarak gelen penceredeki "Güncel sürücü yazılımını otomatik olarak ara" seçeneğini tıklatıp kurun:

MaqpEQ.png

Bu şekilde USB bellek ile kafa karıştırıcı BIOS olaylarına girmeden BIOS'unuzu güncelleyebilirsiniz.
Not 1: Yapacağınız işlem cihazdan cihaza farklılık gösterebilir. Yaparken başınıza gelebilecek tüm sorumluluk size aittir.

Not 2: İşlem sürecinde şarj aletinizin laptopunuza takılı olduğundan emin olun. Masaüstü içinse kasanızın fişini kontrol edin çıkmasın sorun olabilir.

Not 3: Güncelleme tamamlandıktan sonra bilgisayarınız kapanacaktır. Bir kaç defa yeniden başlatma olacaktır kesinlikle kapatmayın. Sorularınız olursa sormaktan çekinmeyin.

İyi forumlar iyi günler dilerim.. @Frosa

Son düzenleyen moderatör:

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Merhabalar,
konuyu inceledim. Elinize gözünüze sağlık. Yararlı olmuş. Yalnız birkaç düzeltme yaptım, yani direk bırakmadım. :)
Ayrıca ''Konu üyelerin BIOS güncelleme işlemini uygulaması adına yardımcı, rehber olabileceği açısından, faydalı bulunduğu ve diğer üyelere fikir verebileceği için, kurallara uygun düzenlenmiş ve sabitlenmiştir.''

İyi Forumlar...

Son düzenleme:

MKT

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Merhabalar,
konuyu inceledim. Elinize gözünüze sağlık. Yararlı olmuş. Yalnız birkaç düzeltme yaptım, yani direk bırakmadım. :)
Ayrıca ''Konu üyelerin BIOS güncelleme işlemini uygulaması adına yardımcı, rehber olabileceği açısından, faydalı bulunduğu ve diğer üyelere fikir verebileceği için, kurallara uygun düzenlenmiş ve sabitlenmiştir.''

İyi Forumlar...
Hikayeli daha samimiydi ama yine de teşekkürler :)

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Hikayeli daha samimiydi ama yine de teşekkürler :)
Öncelikle rica ederim. Evet bende öyle beğendim, fakat karışık olduğundan dolayı düzenleme gereği duydum. :) Sabitlenmeyi hak etmiş bir konunun düzgün olması gerekmektedir. :) Zira diğer üyelerinde kafalarının karışmasını istemeyiz...

İyi Forumlar...