MSI laptop oyunlarda anlık fps drop sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Ahmtt53

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu problem 2 yıldır devam ediyor bazı zamanlar gidiyor ve tekrarlıyor. Öncelikle sistem özelliklerim en altta bulunuyor. Sorunumu biraz daha açayım. Örneğin Just Cause 3, GTA 5 tarzı güçlü sistem isteyen (eskiye göre) oyunlarda problem yok. Ama en bariz olan World Of Tanks, CS:GO gibi oyunlarda bu problem le karşılaşıyorum.

Oyun esnasında anlık sesler titremeye ve FPS düşmeye başlıyor. MSI'ın kendi sitesinden güncellemelerini yaptım BIOS hariç. Format attım ama bir değişiklik yok. Bilgisayar özellik bakımından yeterli diye düşünüyorum fakat böyle bir sorunum var. Çözüm önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

Son olarak şunu söyleyeyim oyunlarda grafik ayarları değiştirmem hiçbir şey değiştirmiyor. Yani en düşükte de aynı en yüksekte de.
NOT: World Of Tanks oyunu ekran kartını çok zorlamayan ama işlemciyi çok zorlayan bir oyun.
NOT2: Sistem özelliklerim ek de mevcut.
Bir önceki açtığım konuda değişiklik oldu. Sistem bilgilerini güncelledim. Diğerini silemedim yeni konu açmak zorunda kaldım.

Ekli dosyalar

• DxDiag.txt
    7.1 KB · Görüntüleme: 476

GENStunt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
MSI afterburner indir yada başka şeylerden bilgisayarının ısısına bak one göre bir çözüm bulunabilir eğer ısı yüksekse termal macun ve iç temizleme yapabilirsin.

Ahmtt53

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
MSI afterburner indir yada başka şeylerden bilgisayarının ısısına bak one göre bir çözüm bulunabilir eğer ısı yüksekse termal macun ve iç temizleme yapabilirsin.
bu tür çözümlerin hepsini yaptım . macun değişkliği yaptım after burnera gerek yok dragon gamingcenter var orda sıcaklık değerleri görülüyor.