MSI laptop çalışıyor ama ekrana görüntü gelmiyor!

Bu konuyu okuyanlar

karahan_hm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar MSI GE70 Apache kullanıyorum. Laptop normal olarak çalışıyor fakat ekrana hiç görüntü gelmiyor. Windows açılıyor hatta HDMI ile TV'ye sorunsuz görüntü alabiliyorum. Ne yapmamı önerirsiniz?

xemreg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Selamlar,

Öncelikle laptop ekranı ledleri bile açmıyorsa bu durumda panel sıkıntı olabilir değişmesi gerekebilir. Takılması zor değildir. Garantisi varsa göndermenizi tavsiye ederim. Eğer garanti yoksa herhangi bir bilgisayarcı halledebilir. Ledler yanıyor ama görüntü simsiyahsa bu durumda ekran kartının entegresi çıkmış olabilir kolay takılır panel değiştirmeye gerek kalmaz. Kablosu takılır.

Kolay Gelsin..

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118
sorun ram,gpu mpu değil lcd ekranın ışığı yok servise vercek panel değişir.

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Hiç ışık yoksa kesinlikle servise verilmesi gerekmektedir.

brk.a50

Asistan
Reaksiyon puanı
50
Ge70 eski bir model garanti yoktur herhalde eğer bilgisayarcıya verecekseniz iyi seçin başka yerini bozmasın hiç düzgün davranacaklarını sanmıyorum ben en azından kasanın tırnaklarını kırmaları muhtemel sorunu belirleyebilirsen kendin hallet bence sonucu buraya yazarsan bilgi ediniriz merak ettim bende

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118
ekran led mi soğuk katod floresanlı mı? lamba kırılmış olabilir ki 1,5-2mm çaplı narin bişey invertörü de bozulmuş olabilir...

19ahmet1919

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba benmde bi sorunum var biizm leptopun götüntü pır por gidip gelip beyazlaşıyodu, ekranı oynatarak doğru açıyı bulunca görüntü sabit kullanıyorsuk. Birgün sabah açtım simsiyah ekran, ekran ledi bile yanmıyor güç gelmiyor herlde flex kablosununsoydum bi kaç kablo kopmuş yenisini şipariş ettim bugün geldi, taktım yine simsiyah ekran hiç bi tık yok ama vga ve hdmı görümtü aliyorum aygıt yönetici harici vr dahili ekran kartlarını görüyor anlamadım neden görüntü gelmez bozuk flex kablosu kısadevre feln yapıp bi yerlerimi cortlattı acaba leptopda yeniydi 1.5 yıllık anlamadım vga cıkısi hdmı cıkısında sorun yokken ordan niye görüntü gelmiyor anlamadım

19ahmet1919

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anladım hocamy vga dan hdmı dan dagörüntü geliyor iki ekran kartıda sağlm herşeyi çalışıyor anlmadım o kopan flex kısa devre fln yptırdı kedin anakarttan bi küçük parça gitti herlde onun için 300 500kim bilir nrkdr masraf isterler kendi toshiba servisine göndersem anakart tamir etmezler sanırım direk anakar değişim diyp bi pc parası isterler nere göndersem

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118
iştenanlıyan bilgisayarcı gerek sigorta direnç atmıştır flim kablo çok ince lcd forasanlı? led mi? inventör varsa onu denet teknik servise.

19ahmet1919

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Florasanlımı ledlimi bilmiyorumda invetörden deyil gibi ekrana ışık tutunca görüntü hiç gözükmüyor. Hangi parçanın o ekranı sürdüğünü bulsam avometre kısadevre ayarında hangi yolun sıkıntısı olduğunu bulunurda küçük şehindeyim tekniknservis yok ya kargoyla yollaycağım herhangi biyere yada kendi servisine yollayacağım çarşıdaki normaş bilgisayarcı lara götürsemmi bilemiyorum daha çok hasa verirlem diye çekiniyorum

19ahmet1919

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çorumun küçük bi ilçesi şöyle bişeyde geldi aklıma ekranda sorun olsa hem inventer yani ledler bozulup bide ekranın kendi görüntü aynı anda bozulmaz kırılmadıktan sonra küçük önceden belli açıda ekran bem beyaz oluyodu rengler karışıyodu ama ledler yanıyodu yani ledler bozulmuş olsa karanlıkta olsa görüntü gelmesi lazım sanırım anakartta ekran takıldıgınıntetikleyen bi yerde sorun oldu ekrana hiç bi veri güç göndermiyor şimdi eski flexle yeni flexsin bi kaç pin sıralamasını karşılaştıracam avometrenin kosadevre konumunda

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118
kablo yanlış olmasın işini bilen uzman birine göster.

19ahmet1919

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kablo doğru mesela eski kablonun 10.pini dier ucun 11 den geliyor 20. Pini 15 denk geliyor dier kablodanda bktım oda aynı herpsini tek tek yapmadımdan bi kaç tane yaptım aynı geriai aynıdır servis gözüktü sanırım 1 ay sonra okula istanbula gideceğim ozaman bi yere götüeüp başındamı beklesem şimdi kargoyla kendi veya başka yeremi yollasam